אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב חננאל אתרוג לסרוגים: "קשה לנו מאד לקבל את זה"

בעקבות עיכובי משרד הבריאות, ישיבת שבי חברון נאלצה להודיע לתלמידים כי חזרתם נעצרת עד להודעה חדשה. בראיון לסרוגים אומר הרב אתרוג: "פתאום הודיעו לנו שהדברים מורכבים, התלמידים מאד רוצים להגיע"

הרב חננאל אתרוג לסרוגים: "קשה לנו מאד לקבל את זה"

בעקבות עיכובים במשרד הבריאות, ישיבת שבי חברון נאלצה להודיע לתלמידים כי חזרתם נעצרת עד להודעה חדשה. בראיון לסרוגים אומר ראש הישיבה, הרב חננאל אתרוג: "פתאום משרד הבריאות הודיעו לנו שהדברים מורכבים, התלמידים מאד רוצים להגיע".

מתגעגעים מאד להשבת קול התורה

"פתיחת הלימודים מתעכבת למרבה הצער והכאב, אנחנו היינו בקשר כל הזמן עם הגורמים במל"ל, עם משרד הבריאות וכל הגורמים האחראיים והם הטילו עלינו דרישות מאד מחמירות, אנחנו מבינים אותם ומודים להם על זה, כולנו רוצים להיות בריאים, ופתאום משרד הבריאות הודיעו לנו שהדברים מורכבים. אנחנו מבינים שהעיכובים בעיקר ביורוקרטיים וזה מצער, אנחנו מתגעגעים מאד להשבת קול התורה".

 אתם יכולים לפתוח את הישיבה תחת המגבלות שהם דורשים מכם?

"הבהרנו לתלמידים היטב והם מבחינתם רציניים, אחראיים וממלכתיים. זה כל כך משמח שחבר'ה עם משמעת עצמית מאד גבוהה מסכימים לכלוא את עצמם בתוך קבוצות, הם לא חוזרים לישיבה כישיבה. היא מחולקת להרבה מאד מתחמים שמבחינה פיזית מאד קטנים. הם לא יכולים לצאת לריצות, לא יכולים לצאת מהבניין והם מאד רוצים להגיע".

איך אתם יכולים לקחת על עצמכם אחריות שיש בה סכנה להחזיר מאות תלמידים?

"אנחנו לא מקלים ראש, אלא קשובים באופן מוחלט לגופים שממונים מטעם הממשלה לטפל בדבר הזה. אני חושב שאנחנו גם לא יכולים לקחת אחריות על לא להחזיר. אנחנו לא נקל כהוא זה, לא יהיו הקלות, אנחנו לא רואים בזה עול. אנחנו חושבים שהתקנות הן לטובת עם ישראל, לטובת העולם, בוודאי גם לטובתנו – אנחנו נעשה באהבה את כל מה שהשיתו עלינו. שמו עלינו הוראות הרבה יותר קפדניות ומחמירות ובצדק – אנחנו מקבלים אותם באהבה".

קשה לנו מאד לקבל את זה

עם זאת הרב אתרוג רומז כי נסיבות העיכוב לא ענייניות. "אם החסמים הם לא בתחום הבריאותי, אלא בתום הביורוקרטיה והמשפט אז קשה לנו, אנחנו חושבים שהערך של הישיבות הוא אפשרי, וגורמי המקצוע אומרים שזה אפשרי ומבחינה משפטית זה מורכב – קשה לנו מאד לקבל את זה. ערך לימוד התורה, ערך קיום הישיבות האו אדיר, קיומי ומשפיע הרבה ברכה. וצריך גם סיעתא דשמיא בכל הסיפור הזה של התמודדות עם מגיפה|.

על חזרת התלמידים הוא מברך: "אנחנו מאד נרגשים מהחזרה הממשית, שומעים שמחה אצל התלמידים, אצל הרמ"ים וגם התורה שלנו שמחה מאד שבניה הם גם אוהביה שמתרגשים ללמוד בחרותות, בשיעורים, התכנסות שמצמיחה שמחה וטוב".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
יש ישיבות חרדיות שכבר מזמן חזרו,ישיבת חמדת
שמעיה | 12-05-2020 7:25
בבקעה של הרב ינון מדר חזרה מזמן.