אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

השר רפי פרץ באולפן: "לא במקרה אני במקום השני בימינה"

אולפן סרוגים | השר פרץ מגיב לביקורת נגד משרד החינוך: "65% מהתלמידים חזרו ללימודים". על נתניהו: "אי אפשר לומר שיש התעלמות מימינה" ומבהיר: "לא במקרה אני במקום השני בימינה"

השר רפי פרץ באולפן: "לא במקרה אני במקום השני בימינה"
  (צילום: יוחנן בליךך)

שלושה ימים לאחר החזרת הלימודים אומר שר החינוך הרב רפי פרץ כי "ביום ראשון פותחים את הגנים על פי כל הכללים ומעונות בהמשך", מעריך את המורים ומגיב לביקורת נגד משרד החינוך: "למעלה מ-90% מהרשויות פתחו את בתי הספר". על המו"מ מול נתניהו: "אי אפשר לומר שיש התעלמות מימינה", חלוקת התיקים הפנימית? "אני לא במקרה במקום השני בימינה"; ושולל תרחיש שבו הבית היהודי ייכנסו לממשלה בלי האיחוד הלאומי והימין החדש.

(צילום: יוחנן בלייך)

מה, שר החינוך נעלם? 

"ממש לא, אני עולה כשאני חושב שיש מקום להשמיע את עמדותיי ודעתי. עשיתי את זה לאחר ישיבת הממשלה בה הוכרע שמחזירים את מערכת החינוך, בימים האחרונים אני מסתובב הרבה מאד והנה הגעתי גם לסרוגים".

פרץ מחמיא למורים על עבודתם בחודשיים האחרונים: "אני רוצה קודם כל להעריך בצורה יוצאת מן הכלל את עבודת המורים והמורות. אני מסתובב בתי הספר, רואה את הלימוד המקוון וההתלהבות המורים מהווים דוגמא אישית, ערבות הדתית, אחריות ונשיאה בעול הלאומי".

אתה יודע, יפה בן דוד מזכ"לית הסתדרות המורים ניצחה. על פי המתווה שאתה הצגת, המורים ילמדו 9 ימים בחודש יוני ואח"כ יהיה בית ספר של החופש הגדול על חשבון האוצר, על חשבוננו.

"יש למורים את ארגוני המורים שמייצגים אותם ומתנהלים מול האוצר, המורים מגיע לקבל שכר הוגן. אנחנו צריכים למצוא את הדרכים שימשיכו את מהלך הלימוד גם ביולי. ההצעה שלי, מה שיסגרו במשא ומתן וכל השאר נקיים את בית הספר של הקיץ, בכל נאפשר לכל המשק לחזור לעבוד".

על הביקורת נגד משרד החינוך והעיכובים בפתיחת הלימודים: "שבוע שעבר הייתה ההחלטה שאני הובלתי ושלחנו כבר את ההנחיות המרכזיות, לאחר ישיבת הממשלה הוחלט שפותחים את כיתות א'-ג' ו-יא'-יב', חינוך מיוחד מלא וגנים נפתח בעוד שבוע. 144 רשויות פתחו ביום ראשון את הלימודים, 31 הצטרפו אתמול ו-37 הצטרפו היום. בסופו של דבר, למעלה מ-90% מהרשויות פתחו אחרי כל אלו שדיברו ועשו עניינים, אתמול חצי מתל אביב נפתחה, היום החצי השני הצטרף".

פרץ מציג שתי הקלות שאיפשרו את פתיחת הלימודים המאוחרת: "אמרנו לרשויות שהן יכולות לפתוח בזמן שלהן, כשהן ירגישו מוכנות גם אם זה ייקח להן עוד יום. ולהורים ולתלמידים, אם אתם חוששים- אתם יכולים לחכות. אחרי יום ראשון הורים ראו את הברכה הגדולה. לדברי השר, מעל 65% מהתלמידים בממוצע הארצי חזרו ללימודים, הפער נובע בעקבות הרשויות הערביות שעדיין לא פתחו".

ביום ראשון פותחים את הגנים, מעונות בהמשך

אתה יכול להבטיח את פתיחת הגנים והמעונות ביום ראשון הקרוב?

"ביום ראשון פותחים את הגנים על פי כל הכללים. לגבי המעונות זה תחת חסות משרד העבודה. יש החלטת ממשלה שאומרת שביום ראשון מתחילים את הגנים, אלא אם כן יהיה נתון קטסטרופלי שנצטרך לדון בו מחדש, אבל כרגע כל הנתונים מראים רגיעה במגיפה וירידה לערכים מהנמוכים בעולם. כיתות ד'-י' ייפתחו ב-17.5, עוד שבועיים. אנחנו יושבים על המודלים, אני נפגש עם מנהלים כדי ללמוד את המודל המדוייק איך זה יקרה". פרץ מעלה בעיות: "אין לנו מספיק מרחבים בבית ספר, אין לנו מספיק מורים לקפסולות הנוכחיות של 15 תלמידים ללמד את כולם – אנחנו נצטרך לעשות רוטציה, שוקלים את כל השיקולים".

מה עם  ישיבות תיכוניות, אולפנות – מתי הם יחזרו ללמידה?

"אנחנו היום סוגרים את כל מתווה הפנימיות. בשלב ראשון יא'-יב' ובעוד שבועיים נתכנן את זה שט'-י' יחזרו. הכוונה היא להחזיר את כולן בקבוצות הומוגניות שישמרו על סטריליות. להערכתי תוך שבוע- ישיבות תיכוניות, אולפנות וישיבות גבוהות יוצאות לדרך".

אתה השתתפת אתמול במסיבת עיתונאים שבה ראש המפלגה שלך, השר נפתלי בנט לא נכח בה.

"הייתה פגישה עניינית של כל מי שמוביל את אסטרטגיית היציאה: ראש הממשלה, שר האוצר, שר הבריאות, שר הכלכלה, שרת התרבות ובחינוך זה אני. זה היה מאד ענייני-  לא היה מפגש פוליטי. ראש הממשלה עסוק, אתמול הוא היה איתי 11 שעות מהיום שהיינו יחד, אני רואה איזה עומס, אחריות, דיוק ודברים שהוא צריך לקחת בחשבון, כמה ישיבות מקצועיות הוא עושה בין לבין. אי אפשר לומר שיש התעלמות מימינה, נפגשים עם ימינה".

אני לא במקרה במקום השני בימינה

איך תהיה חלוקת התיקים בתוך ימינה? לך יש הבטחה מנתניהו, לכאורה לשקד יש הסכמה על תיקים שיוונים והדדים מול בנט וגם סמוטריץ' טוען שיש לו הסכם כזה או אחר על נפתלי.

"אנחנו נצטרך לשבת ולפתור את הסוגייה הזאת, אני סומך על נפתלי שכל דבר שיקרה, נעשה בהגינות ובכובד ראש. אני יודע שהמקום של הבית היהודי כמפלגת האם של הציונות הדתית יש לה מקום חשוב, אני לא במקרה במקום השני בימינה. נעשה את הכל מתוך כבוד ושיקול דעת".

"אני רוצה פסקת התגברות, מענה משפטי כנגד בג"ץ והחלת ריבונות על שטחי ארץ ישראל- אני רוצה שהדברים האלו יהיו ברורים. אנחנו רוצים להנהיג מדינה שתלך בקו הימני שלה. אנחנו נלחמים על המשרדים, ובמשא ומתן הדברים מתבררים".

על שר החינוך: "למדינת ישראל יהיה טוב מאד שאני אמשיך כשר החינוך, לא בגללי באופן אישי, אלא בתקופה הזאת אם אפשר להמשיך – נכון להמשיך. אני באתי לחינוך לא כמקפצה הלאה".

יש תרחיש שבו הבית היהודי ייכנסו לממשלה בלי האיחוד הלאומי והימין החדש?

"זה לא על הפרק, אנחנו הולכים עם ימינה ביחד, אנחנו משתדלים ללכת כתף אל כתף וככה נגיע גם בסיומו של המשא ומתן".

חוץ מתיקים יש גם נושאים מהותיים שקריטיים לציונות הדתית: החטיבה להתיישבות, השרות הלאומי, הגרעינים התורניים. אצל מי הם יישבו?

"מבחינתנו להיות חלק מהממשלה זה שכל יחידות הסמך נמצאות אצלנו, זה ברור לראש הממשלה וברור לליכוד שאנחנו לוקחים איתם איתנו ברור לגמרי שבמתכונת של הממשלה החדשה חייב להיות ביטוי של הציונות הדתית במובן הערכי- גם לדאגה למוסדות הציונות הדתית והמשך התנופה בארצנו".

אם תהיה שר, תתפטר לטובת שרה ב"ק?

"בוודאי, אין שאלה בכלל".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
הב הב רפי
נפתול תעלול | 05-05-2020 18:19
אתה במקום השני לא בגלל שיש מאחוריך קהל... הסיבה היחידה שאתה במקום השני היא בגלל שהשתמשת בעוצמה יהודית!, חתמת איתם הסכם ולבסוף הפרת אותו תמורת הבטחה למקום השני ותפקיד שר חינוך. בנוסף זרקת את מוטי יוגב שנבחר למקום הראשון בבית היהודי. רפי פרץ אתה לא ראוי לכלום! לך הביתה!
רק
כמו חתול | 14-05-2020 12:50
כמו חתול תמיד נופל על הרגליים למרות שיודע רק ללקק .בוחר תמיד רק את טובתו.,
אתה במקום השני כי סמוטריץ מחפש אותך....
פשוט | 06-05-2020 12:09
גאוותו של סמוטריץ לא נותנת לו מנוח הוא לא מעכל שאתה עם רקורד הרבה יותר משלו טייס בחיל האויר אלוף בצבא איש חינוך ואילו הוא כלום כלום כלום אפס בצבא אפס באזרחות אבל עם הלשון הדביקה שלו הצליח לערבב את הרב שלו מבית אל שכל כך אוהב את הכסף שהסמוטריץ שלו מזרים לו לעסקיו הרבים רבים הדת זה רק כיסוי לביזנס שהוא מנהל
התגובה הכי מטומטמת שקראתי
אלעד | 05-05-2020 18:53
גם לראיון לא חסר...
2
ראיון נפלא. בהצלחה. האחדות חשובה
שרה גרינברג | 05-05-2020 19:28
להמשיך באחדות.
3
ראיון מטומטם.
רפי תחזור למכינה | 05-05-2020 20:16
הרסת את הבית היהודי
4
את מי אתה מייצג ???
רפי | 05-05-2020 20:57
הבטחת בחירות בבית היהודי, אתה מתעלם מכל מוסר מפלגתי- כמו אחרון הפוליטקאים הקטנטנים....
5
כשר חינוך בדקת בכלל? ההורים לא רוצים לשלוח את
כ | 05-05-2020 22:09
התלמידים לישיבות ולאולפנות. נראה שאתה לא מעודכן
פרץ
רחלי | 06-05-2020 6:25
בושה וחרפה...מצידך גם לפני חודש להחזיר את הלימודים...אתה האחרון שאכפת לו מהבריאות של ילדיי ישראל
6
ראש ממשלת האגו
שי | 06-05-2020 8:43
ראש ממשלת האגו לבית היהודי ראש ממשלת הכבוד לימינה וראש ממשלת היהירות לאיחוד הלאומי ככה כמעט לכולם יהיו תפקידים חשובים ומשמעותיים מאוד ואז בנט יוכל להמשיך להרוס ולפנות את ההתיישבות והרב רפי ימשיך לשתוק . ממש לתפארת מדינת ישראל.
7
אפילו הכתב לא הבין מה שהוא כתב
דוד | 06-05-2020 9:02
בכותרת כתוב שהאולפנות והישיבות חוזרים תוך שבוע ובכתבה כתוב שבעוד שבועיים
שר החינוך לא יודע שהישיבות תיכוניות כבר חזרו.
משה | 06-05-2020 11:46
מה זה אומר על תפקודו כשר ? כנראה שאינו איש ארגון אלא איש חינוך מדהים-חזור למכינה.