אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דיון קומי בבג"ץ: חתונה ממבט ראשון או הישרדות?

במהלך הדיון בעתירה נגד ההסכם בין כחול לבן לליכוד, דימתה הנשיאה אסתר חיות את ממשלת האחדות לחתונה ממבט ראשון, ואילו עו"ד של כחול לבן דימה את החיים הפוליטיים כהישרדות. צפו בקטע

דיון קומי בבג"ץ: חתונה ממבט ראשון או הישרדות?

אתנחתא קומית בבג"צ: בפתיחת דבריו של עו"ד שימי בראון בשם כחול לבן, מדמה הנשיאה אסתר חיות את ממשלת האחדות לחתונה ממבט ראשון, בראון חולק עליה ומדמה את החיים הפוליטיים כהישרדות – ואומר שפיסלון חסינות כבר יש.

"קודם מתחתנים, אח"כ מחזרים", הפוגה קומית בדיון בג"ץ (קרדיט: לע"מ)

בראון מסביר כי "בסיטואציה הזאת הצדדים אפילו לא עברו את תקופת החיזור שלהם". חיות מפתיעה בהמשלה שהיא נותנת: "זה כמו התכנית הזו בטלוויזיה. קודם כל מתחתנים ואחר כך מחזרים", בראון משיב: "כן, כנראה שהריאלטי משפיע גם עלינו גבירתי. עובדתית, הייתי מתאים את החיים הפוליטיים יותר להישרדות מאשר לחתונה ממבט ראשון. אבל גם זה יכול להיות פרפרזה מתאימה בסיטואציה הזאת".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
סיפור מ י ר ו ן
מ י ר ו ן | 04-05-2020 13:03
מסופר היום בחרדים10 שהצלם דוד כהן, איש צפת שמתעד כל השנה את ציונו של הרשבי, הגיע לשער היישוב מירון - שם ניצב שוטר שהכריז בביטחון: אין כניסה • ומה קרה אחר כך? ואמרתם כה לחי רבי שמעון בר יוחאי ... כך מספר הצלם החרדי דוד כהן. היום בבוקר נסעתי למירון, לתעד את פעילות המשטרה בהכנות לל”ג בעומר. הגעתי לשער המושב, מולי ניצב שוטר שהכריז בביטחון: “אין כניסה”. הסברתי שאני צלם עיתונות, הצגתי בפניו את ציוד הצילום שלי, עדכנתי אותו שיש ברשותי תעודת עיתונאי (לע”מ), ושאני במסגרת עבודה, ועל הדרך גם הצגתי בפניו אישור מעברים שהנפיקו עבורי מבעוד מועד מערכת ”ישראל היום” בדיוק לרגעים כאלה. בכל זאת, התעקש השוטר ”אין כניסה”. מה שהיה עד עכשיו נגמר. מהיום אין כניסה למושב. ביקשתי ממנו: “אתה יכול בבקשה לבדוק עם הממונים עליך? יתכן ואתה לא מודע לחוקים”. תוך כדי שהוא עולה בקשר, אני כבר שומע את הקצין שלו אומר לו: “עיתונאים יכולים להיכנס, תן לו לעבור”. השוטר חזר אלי, נתן לי את התעודה שלי, ואמר בזלזול: “אתה לא הולך לקבר להתפלל ולהדליק נר! האאא?” שאל. אבל לא חיכה לתשובה. עלה בקשר מול החברים שלו, והודיע להם שעולה למעלה כרגע “חרדי” ושישימו לב שהוא לא הולך לקבר להתפלל בטעות. לסיום, הוא הודיע לי שהחברים שלו יפקחו עלי עין למעלה, שלא אנסה לשחק משחקים. (ולהתפלל שמה או להדליק נר) איחלתי לו כל טוב, והמשכתי במעלה ההר. זהו, זה כל הסיפור. ומה רואים מזה? שכל הסגר במרון אך ורק שהחרדים לא יגיעו חו להגיע למירון ולהתפלל אצל האי תנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זיע. אצל האי תנא קדישא רבי שמעון בר יוחאי זיע. דהיינו שלא יבואו החרדים לאתרא קדישא מירון, סמוך ונראה לציון התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זיע, ולהוריד שמה כמה דמעות ולהתפלל שם. ובפרט ביום ההילולא של האי תנא קדישא רבי שמעון זיע ביום לג בעומר. ועל זה כתב בספר זוהר הקדוש, בכה רבי שמעון, ארים קליה ואתנח. אמר... על זה בכה רבי שמעון. ועל זה קם בנו רבי אלעזר, פתח ואמר מן המצר קראתי י-ה ענני במרחב י-ה וגו'. וְהַיְינוּ דְּאָמַר רִבִּי שִׁמְעוֹן, מַאי דִּכְתִּיב... כמש בחזל: כדאי הוא רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק זיע ועל כל בני ישראל ודוק.
2
לא יעזור לשמאל ! רק נתניהו מתאים להנהגה !
סטודנט ישראלי | 04-05-2020 14:23
להכניס לכלא את שופטי בגצ יחד עם מנדלבליט ! בנוסף לפסיקות שהם מנסים נגד נתניהו, הם משאירים פה את המיסתננים- גייס חמישי, בכייה לדורות !
3
בעניין החוק הנורווגי
עמי | 04-05-2020 14:40
החוק הנורווגי הוא כמו כל חוק אחר. תיאורטית - הבוחר (או חלק מהם) רצו גם לראות את כחול לבן שולטת. וזה לא יוצא אז גם זה לכאורה מפר את רצון הבוחר. וגם כל חוק שמחוקקים לאורך כהונת הכנסת - מפר את רצון הבוחר כי הוא בחר על פי החוקים הקיימים. מסקנה: בניגוד לאמירת השופט מלצר בדבר רצון הבוחר - ההתנהלות הטבעית היא שמחוקקים/משנים חוקים על פי ההרכב הנוכחי ומה שמלצר מבקש לעשות - זה להמציא חוקי משחק חדשים משלו שמשמעותם פגיעה בלשון החוק ובדמוקרטיה.