אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חדש: מסכות הגנה לבתי חולים מודפסות בתלת מימד

בעקבות קריאה של עיריית ירושלים - מרדכי דצקובסקי, סטודנט לאלקטרוניקה במרכז האקדמי לב, נרתם עם מדפסת התלת מימד שרכש לצורך לימודיו להדפסת מסכות הגנה לבתי חולים: "שיתוף הפעולה בין העירייה, האקדמיה והחברה האזרחית הוא סמל לרוח היוזמה הירושלמית"

חדש: מסכות הגנה לבתי חולים מודפסות בתלת מימד
  (צילום: מרדכי דצקובסקי)

לפני מספר שבועות עיריית ירושלים יצאה בקריאה לעמותות ארגונים וחברות המפעילות מדפסות תלת מימד, במטרה לסייע במאמצים לספק ציוד מגן ומסכות לצוותים הרפואיים הפועלים במזרחה. המיזם נקרא Open Source COVID-19, , הינו שיתוף פעולה בין עיריית ירושלים ומספר יזמים חברתיים בעיר בהם אמיתי דן מייסד קבוצת הפייסבוק "מדפסות תלת מימד בישראל". קריאתה של העירייה נובעת מההבנה שקליטה של חולי קורונה רבים בבתי החולים במזרח העיר, עשוי להוביל למחסור חריף בציוד מגן עבור הצוותים הרפואיים. מצב זה עשוי להאיץ את קצב התפשטות המגיפה בעיר וכי יש לפעול בהתאם ולספק את הציוד הנדרש. 

מרדכי דצקובסקי, סטודנט לאלקטרוניקה במרכז האקדמי לב החליט לרתום את מדפסת התלת מימד שרכש לטובת המיזם עליו הוא עובד בלב-טק (מרכז היזמות של המרכז האקדמי לב). עד כה הדפיס עשרות מסכות, שנאספו על ידי נציגי העירייה המרכזים ציוד מגן המיוצר על ידי חברות וארגונים שונים. 

מרדכי דצקובסקי, סטודנט בשנה השלישית באלקטרוניקה במרכז האקדמי לב: "חדירת הנגיף למדינת ישראל וקצב התפשטות המגפה היה מהיר. היה לי ברור שאני חייב לקחת חלק ולסייע במאבק למיגור הקורונה ולסייע לצוותים הרפואיים הפועלים בבתי חולים ובעיקר על אלו הפועלים בהתנדבות. לכל אחד מהם יש מסגרת חיים אישית משלו בה הוא נפגש עם אנשים שונים שעשויים להדבק ולהמשיך ולהפיץ את המחלה. לפני חצי שנה רכשתי מדפסת תלת מימד שמשמשת אותי להדפסת עזרים שונים לצורך פרויקט באלקטרוניקה, אותו אני עורך במסגרת לב-טק, מרכז היזמות של המרכז האקדמי לב. לא דמיינתי שאי פעם אשתמש בה לצורך הצלת חיי אדם".

פלר חסן נחום, המשנה לראש עיריית ירושלים, ממובילות שיתוף הפעולה עם מעבדות ההייטק והאקדמיה בעיר:"עיריית ירושלים יצאה בקול קורא לתמיכה בהדפסת תלת ממד של מסכות לצוותי הרפואה ברחבי העיר. המרכז האקדמי לב, ממרכזי החדשנות הבולטים בעיר, יחד עם חברות עסקיות ואקדמיות נוספות, הרימו את הכפפה במקצועיות ובמהירות. שיתוף הפעולה בין העירייה, האקדמיה והחברה האזרחית הוא סמל לרוח היוזמה הירושלמית".

ערן יומטוביאן, מנהל 'לב טק', מרכז היזמות במרכז האקדמי לב: "מיגור המגפה מחייב התגייסות של כולנו. אנחנו מעודדים את הסטודנטים שלנו ליזום ולפעול בהתאם לכישורים שרכשו כאן, כדי לסייע הן בהיבט הבריאותי והן בהיבט החברתי. בנוסף לעידוד יוזמות אישיות של סטודנטים כמו זו, 'לב-טק' הקים את מיזם TAKE ACTION, לגיבוש פתרונות טכנולוגיים שעולים מהשטח סביב משבר הקורונה. הסטודנטים שלנו יחד עם גורמים שונים בעולם התעשייה וארגונים חברתיים ובריאותיים, פועלים לגיבוש פתרונות ייעודיים". 

מיזם TAKE ACTION של מרכז היזמות לב-טק נועד כדי לגיוס ולרתום סטודנטים, בוגרים וסגל של המרכז האקדמי לב (מכל הקמפוסים) לעבוד על פתרונות טכנולוגיים או חברתיים לסיוע לנפגעים מווירוס הקורונה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
Masks4docs
נחום | 03-05-2020 17:37
כבר יותר מחודש קיים מפעל התנדבותי שלם של הדפסת מסכות הגנה במדפסות תלת מימד Masks4docs/israel
2
כל הכבוד! אלופים!
איתן | 04-05-2020 17:27
כל הכבוד! אלופים!