אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פנייה ליועמ"ש: להפסיק את חברות פרופ' איינהורן בוועדה המייעצת למינוי בכירים

היועץ המשפטי לממשלה קיבל היום פנייה בה הוא נדרש להורות לממשלה לדון מחדש בחברותה של פרופ' טליה איינהורן בוועדה המייעצת למינוי בכירים, וזאת בשל התבטאויות נגד פסיקת בג"צ

"להפסיק את חברות אינהורן בוועדה למינוי בכירים"
  פרופ' טליה איינהורן (ללא קרדיט)

עו"ד שחר בן מאיר פנה היום (חמישי) ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה כי הממשלה תדון מחדש בחברותה של פרופ' טליה איינהורן בוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים, וזאת בשל התבטאויותיה של איינהורן נגד פסיקות מסויימות של בית המשפט העליון. בן מאיר הוסיף כי במידה ומנדלבליט לא יורה לממשלה לעשות זאת, יגיש עתירה בנושא לבית המשפט העליון.

בפנייתו מציין בן מאיר כי איינהורן: "הביעה לאחרונה באופן מפורש את דעתה, כי אין לציית (באופן קבוע) לפסקי דין של בית המשפט העליון, וכי פסק דין מסוים של בית המשפט העליון הוא בגדר פסק דין ש"דגל שחור" מתנוסס עליו". בן מאיר טוען כי אמירה זו כוונה לעבר פסיקת בג"צ נגד יולי אדלשטיין עת כיהן כיו"ר הכנסת, בה נפסק כי עליו לכנס את הכנסת להצבעה על יו"ר קבוע.

עוד באותו נושא

הנשיא לא ענה לבג"צ אם נתניהו יכול להיות רה"מ


21

בן מאיר טוען כי למרות שאיינהורן זכאית לחופש הביטוי והדעה, נוכח ביטוי דעה מפורשת זו, היא פסולה לחלוטין למלא תפקיד בוועדה המייעצת: "כיצד תוכל למלא גב' איינהורן את תפקידה אם וכאשר יופיע מועמד לתפקיד מפכ"ל  המשטרה בפני הוועדה, ואותו מועמד יצהיר בריש גלי, כי לדעתו אין חובה (במקרים מיוחדים) כי משטרת ישראל תקיים את פסקי הדין של בית המשפט העליון? הרי היא אוחזת באותה עמדה".

עוד הוסיף: "כיצד תוכל גב' איינהורן למלא את תפקידה אם למשל בית המשפט העליו יקבע בשבתו כבג"צ כלל מסויים  ביחס לשאלת ניגוד עניינים, וגב' איינהורן תסבור כי אין לקיים כלל זה שכן גם עליו (כנראה) מתנוסס גדל שחור".

בסיום הפנייה, כאמור, בן מאיר דרש מהיועמ"ש להורות לממשלה לדון בהמשך המינוי של פרופ' איינהורן לוועדה, וכי ככל שהדבר לא ייעשה בתוך זמן סביר תוגש בנושא עתירה בפני בג"צ.

עו"ד מיכאל דבורין תקף את הדברים: "נראה כי ישנם כאלה שעבורם חופש הביטוי הוא רק המלצה ולא זכות יסוד במדינה דמוקרטית. הנסיון להלך אימים על פרופסורית למשפטים מכובדת ועתירת הישגים, כדי לגרום לה שלא להביע את דעתה הלגיטימית פן תאבד את תפקידה, הוא פסול ואין לתת לו יד בשום צורה או אופן".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
סתימת פיות
סולימן | 30-04-2020 18:08
עלק דמוקרטיה, איך אומרים חברי המלומדים הפור נפל כי הימין גודל והשמאל קטן,וכל ההצגה הזאת לא תתקבל ברוב הציבור,כי כולם מבינים שהבגץ הוא שמאלני ולא מייצג את הצדק ולא את דעת העם.
צודק ...
כן | 04-09-2021 20:17
צודק
המקובלים: כל התומך בבג''צ סופו להיכנס לגהינום
המקובלים צודקים | 30-04-2020 23:17
גהינום של צואה רותחת
2
פרסום
פנחס | 30-04-2020 18:29
עודד מוזר שרוצה פרסום
3
להעיף
אבי | 30-04-2020 19:21
להעיף אותה לאלתר,אין מקום לתועמלנית ימין בוועדה
4
אשה מוזרה. גאונית...
רביבו | 03-09-2021 8:59
אשה מוזרה. גאונית במדע ומישפטים אבל מבולבלת.