אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ספורט מותר מעבר ל-500 מטר, סגר בל"ג בעומר: מה מותר ומה אסור:

הבוקר בשעה 8:00 נכנסה לתוקפה ההחלטה לפיה ניתן לקיים פעילות ספורט מעבר ל-500 מטר. התחבורה הציבורית שבה גם היא לפעילות- מלבד הרכבות. סגר בל"ג בעומר

ספורט מותר מעבר ל-500 מטר, סגר בל"ג בעומר
  אילוסטרציה (צילום: יוסי אלוני/ פלאש 90)

החל מהבוקר (חמישי) בשעה 8:00 בוטלה המגבלה הקיימת על פעילות ספורט עד 500 מטר מהבית שאושרה ביום ראשון האחרון. התחבורה הציבורית, שהופסקה במהלך יום העצמאות, חזרה לפעול הבוקר מהשעה 05:00. השר סמוטריץ' טרם החליט עדיין לגבי הפעלתה של רכבת ישראל. היום יימשכו דיוני הממשלה סביב פתיחת מכוני כושר, מלונות, צימרים ושווקים.

בתוך כך מסתמן כי יוטל סגר בל"ג בעומר ותיאסר הדלקת מדורות בכל הארץ, במטרה למנוע את ההתקהלויות ההמוניות שלא יביאו לגל נוסף של התפשטות הקורונה.

גם האלפים שפוקדים את מירון  וקבר הרשב"י בכל שנה ייאלצו השנה להישאר בבתים, ואילו על ההר יתבצעו שלוש הדלקות בלבד: ההדלקה שפותחת כל שנה את אירועי ל"ג בעומר תתקיים בשעה 20:00 בערב, בחסות האדמו"ר מבאיאן שעומדת לו הזכות להיות הראשון.

השנייה תתרחש ב-22:00 על ידי הרב שלמה משה עמאר, רבה של ירושלים לעדת הספרדים, ומדורת הציונות הדתית האחרונה, תודלק ב-23:00 על ידי הרב שמואל אליהו, רבה של צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
"אין עוד מלבדו"
"אין עוד מלבדו" | 04-05-2020 15:16
סיפור עצוב על מירון תשפ מסופר היום בחדשות בארץ ישראל... שהצלם דוד כהן, איש צפת שמתעד כל השנה את ציונו של הרשבי, הגיע היום בבוקר לשער היישוב במירון - שם ניצב שוטר שהכריז בביטחון: אין כניסה • ומהקרה אחר כך?   [ואמרתם כה לחי רבי שמעון בר יוחאי] כך מספר הצלם החרדי דוד כהן. היום בבוקר נסעתי למירון מצפת, לתעד את פעילות ההכנות לל”ג בעומר במירון. הגעתי לשער המושב של מירון, מולי ניצב שוטר שהכריז בביטחון: “אין כניסה”. הסברתי לו, שאני צלם עיתונות, הצגתי בפניו את ציוד הצילום שלי, עדכנתי אותו שיש ברשותי תעודת עיתונאי (לע”מ), ושאני במסגרת עבודה, ועל הדרך גם הצגתי בפניו אישור מעברים שהנפיקו עבורי מבעוד מועד מערכת ”ישראל היום” בדיוק לרגעים כאלה. בכל זאת, התעקש השוטר ”אין כניסה”. מה שהיה עד עכשיו נגמר. מהיום אין כניסה למושב מירון. ביקשתי ממנו: “אתה יכול בבקשה לבדוק עם הממונים עליך? יתכן ואתה לא מודע לחוקים”. תוך כדי שהוא עולה בקשר, אני כבר שומע את הקצין שלו אומר לו: “עיתונאים יכולים להיכנס, תן לו לעבור”. השוטר חזר אלי, נתן לי את התעודה שלי, ואמר בזלזול: “אתה לא הולך לקבר להתפלל ולהדליק נר! האאאאא?” כך שאל. אבל לא חיכה לתשובה. ומיד: הוא עלה בקשר מול החברים שלו, והודיע להם שעולה למעלה כרגע “חרדי” ושישימו לב שהוא לא הולך לקבר להתפלל בטעות. לסיום, הוא הודיע לי שהחברים שלו יפקחו עלי עין למעלה, שלא אנסה לשחק משחקים. (להתפלל שמה או להדליק נר) איחלתי לו כל טוב, והמשכתי במעלה ההר. זהו, זה כל הסיפור העצוב. ומה אנחנו מליני יהודים, אחים יקרים, וקרובים אל ד' ית', רואים ולומדים מהסיפור הזה? שכל הסגר במרון השנה בלג בעומר תשפ, אך ורק שהחרדים לא יגיעו חו להגיע למירון, להתפלל להמתקת הדינים וכו' אצל האי תנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זיע. ושלא להוריד דמעות חמים אצל האי תנא קדישא רבי שמעון בר יוחאי זיע. דהיינו שלא יבואו החרדים לאתרא קדישא מירון, אפילו רק סמוך ונראה לציון התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זיע, ולהוריד שמה כמה דמעותו להתפלל שם מכל הלב. ובפרט ביום ההילולא של האי תנא קדישא רבי שמעון זיע ביום לג בעומר תשפ. ואולי על זה כתב בספר זוהר הקדוש, בכה רבי שמעון, ארים קליה ואתנח. אמר... על זה בכה רבי שמעון. ואולי על זה קם בנו רבי אלעזר, פתח ואמר מן המצר קראתי י-ה ענני במרחב י-ה וגו'. כמש בחזל: כדאי הוא רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק זיע ועל כל בני ישראל. ודוק. שומו שמים הלא עם ישראל צריכים כעת ישועות גדולות....    אבל אין דאגה: אין עוד מלבדו כתיב. יום שנפסקה המגפה לתלמידיו של רבי עקיבא -ולשם הישועה!