אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

השיעור האחרון של הרב אטינגר | יצחק וסרלאוף נזכר

יצחק וסרלאוף נזכר ביום ששינה את חייו, יום הפיגוע של רבו, הרב אחיעד אטינגר שנרצח בדרכו לישיבה בתל אביב: "תמשיכו ללמוד קורא הקול, שלא יפסק לעולם. ואנו מביטים למקומו של הרב מחכים לבואו"

השיעור האחרון של הרב אטינגר | יצחק וסרלאוף נזכר
  אטינגר הי"ד ווסרלאוף (ללא קרדיט)

"מה עובר לי בראש ביום הזה? הרב אחיעד אטינגר. הרב שלי. 15 השניות האחרונות שלו היו תמצית כל חייו. הרב עוצר את המיצובישי האדומה שאותה כינה: המשרד של הישיבה. מזהה את המחבל מרחוק רץ לעברו. מוציא את הנשק, דורך, מכוון מטרה.

לבינתיים עוד שני רכבים חולפים בכיכר. נסים על נפשם. אוהו. לא הרב. הוא עסוק בלהעביר לנו את השיעור האחרון. אם הסדר מתחיל בשעה 9:00 בדיוק וחבל על כל רגע של ביטול תורה אז ביום ראשון בי' אדר תשע"ט בשעה 9:30 מתחיל הסדר של מסירות הנפש. והוא מתחיל בזמן. בלי להתמהמה. בלי חשבונות. המחבל רץ לעבר הרב שיושב באוטו ומתכונן למלחמה. כשהוא מוכן למסירת נפשו. 2 יריות מפלחות את ראשו הקדוש של הרב. ראשו המלא בתורה מקצה לקצה. הראש נשמט לצד ימין מהפגיעה והרב כמו מנסה להעביר רק עוד מסר אחד נותן לרכב להתקדם עוד מטרים בודדים קדימה. מכאן תמשיכו לבד, אומר הרב. ואנחנו טרם ידענו וטרם הבנו את המסר.

כתבת זיכרון על הרב אחיעד אטינגר, יום הזיכרון תש"עט (צילום: חיים גולדברג, עריכה: ניסים פרץ)

יושבים בבית המדרש והנה קול מיוחד נכנס הנה. והניגון של הלימוד נעשה מתוק יותר. יום מיוחד. בית המדרש חי מתמיד. בקול נעימה. הלא זה הרעש של התורה. תמשיכו ללמוד קורא הקול. שלא יפסק לעולם. ואנו מביטים למקומו של הרב. מחכים לבואו. והטלפון מגיע. וממאנים לשמוע. ממאנים לקבל. הרב יגיע. הרב שלנו לא יאכזב. נשב שם ונחכה לו. וכאילו הרב בוכה איתנו. נקשרנו באהבה מבוישת יחדיו. הרב מתבייש לחבק ולנקות לנו את הדמעות. אבל הוא מבין שרק הוא יכול.

תלמידיי, הוא מביט בנו לראשונה בתוך העיניים. אל תעזוב אותנו הרב. אנו ממשיכים לזעוק בעודו מתרחק. היד עוד נוגעת. תלמידיי, 'בכל נפשך'. זכרו זאת. ואנו מזדעקים: אבל למה אתה הרב? והרב במבט מבוייש ושקט עונה לנו: "בקרוביי אקדש". והקול כבר מתרחק. ואנו מהנהנים ביבבה חרישית ומכסים בעפר. המילים עוברות אל הלב: ואעבור עלייך ואראך מתבוססת בדמייך. נוח בשלום על משכבך הרב. אנו זוכרים. לעד. בדמייך חיי".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
הרב אחיעד אטינגר הי"ד
נח | 28-04-2020 21:22
צר לי לקלקל את השמחה מעט. יצחק וסרלאוף נתבע לדין תורה אך סירב אפילו להגיב ולחתום על שטר בוררות. אני בטוח שזו לא דרכו של הרב אחיעד אטינגר היד שבשמו הוא מדבר.
השתגעת?
יהודי | 29-04-2020 0:08
מקומם של העניינים האישיים שלך עם יצחק אינו פה. סגור את זה מולו. אתה מבזה את הקדוש הרב אחיעד אטינגר הי״ד. הוא הנושא פה, לא אתה ולא יצחק. אז של נעליך ותתאפס מהר..