תכנית החלוקה: הרפורמים יקבלו שליש מרחבת הכותל - סרוגים

תכנית החלוקה: הרפורמים יקבלו שליש מרחבת הכותל

הפרובוקציות של נשות הכותל, הצליחו להכניע את הממשלה, כשכעת עולה לדיון הצעתו של יו"ר הסוכנות נתן שרנסקי להרחיב את רחבת הכותל ולחלקה לעזרת גברים, עזרת נשים ועזרה מיוחדת שם יוכלו הרפורמים לקיים את טקסיהם המעורבים.

תכנית החלוקה: הרפורמים יקבלו שליש מרחבת הכותל
  נשות הכותל (פלאש90)

האם בקרוב הרפורמים יקבלו נתח מרחבת הכותל?

הפרובוקציות החודשיות שעורכות נשות הכותל ברחבת הכותל המערבי בכל ראש חודש מתחילות להכניע את הממשלה וכעת עולה לדיון מתווה אותו גיבש יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, על פי ועדה שמינה ראש הממשלה, לפיו רחבת הכותל תורחב עד לאזור קשת רובניסון, וחלוקתה לשלושה מתחמים נפרדים.

שני הצפוניים יכילו את עזרת הגברים ועזרת הנשים, כפי שיש כיום (ייתכן והן תורחבנה) ואילו בדרום יינתן מקום נפרד לתפילה מעורבת עבור הרפורמים והקונסרבטיביים שיכולו לקיים שם את טקסיהם.

על פי המצב כיום, ועל פי פסיקת בג"צ אסור ל'נשות הכותל' להגיע לרחבת הכותל המערבי כשהן עטופות בטלית או מעוטרות בתפילין, אולם מאז הבחירות האחרונות, הן מקבלות חיזוק לפרובקוציה החודשית על  ידי חברות כנסת מהשמאל והמרכז.

מארגון נשות הכותל שיכולות לרשום נצחון, נמסר בתגובה כי "טרם קיבלנו את ההמלצות ונגיב לגופו של עניין כאשר נקבל את הדוח הסופי. אנו רוצות להאמין שההמלצות שיוגשו לרוה"מ בימים הקרובים יציגו פריצת דרך שתוביל לכך שנשים המבקשות לממש את זכותן לתפילה בעזרת הנשים בכותל ייהנו מאותן זכויות הניתנות לגברים, במסגרת פתרון כולל, שיספק מענה גם לקבוצות פלורליסטיות.

חברת הכנסת עליזה לביא מ'יש עתיד' שמתנגדת לפרובוקוציות של נשות הכותל מסרה ל'סרוגים': "מטרתנו היא כי הפתרון ייתן מענה לקהלים הפוקדים את הכותל ויהיה מקובל הן על אזרחי ישראל והן על יהודי העולם. נוכל למצוא פתרון אך ורק באמצעות הידברות ושיתוף  פעולה של כל הגורמים הנוגעים בדבר. לקראת תפילת ראש חודש אייר, אני מצפה שכל הצדדים יגלו אחריות ואיפוק ולא יוסיפו שמן למדורה, על מנת שלא נגיע שוב למצב בו רחבת הכותל הופכת לשדה קרב."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
ימח שמן וזיכרן, אלה ליליות לא בנות ישראל!
יניב | 10-04-2013 10:44
הכי מצחיק שהן מניחות תפילין ללא כיסוי ראש, כך שמראה בדיוק למה הן עושות זאת.
2
בושה וחרפה לממשלה שנכנעת - במקום לאכוף החלטת בג"ץ
יעקב | 10-04-2013 12:33
3
כל הכבוד
הרב גורן | 10-04-2013 14:33
מגיבים וקוראים יקרים, היהדות היא לא רק שלכם. היא גם שלנו. אם עוד לא הבנתם שיש בארץ עוד זרמים - כן, קונסרבטיבים ורפורמים, אולי עכשיו תבינו. וכמו שאתם יודעים לתת ביקורת אחד על השני כמובן שיש לכם גם ביקורת עלינו - ליליות, כופרות, וכו'. זה לא מעניין אותנו כקליפת השום. אנחנו נמשיך להתפלל ולהאמין בה' ואולי יום אחד הוא יפתח את הלבבות האטומים שלכם ותבינו את המשפט 'ואהבת לרעך כמוך'. בעצם, אם לא הבנתם עד עכשיו, אתם גם לא תבינו. ולחשוב שאתם מדברים בשמה של התורה... חז"ל היו מתביישים בשנאת חינם שיש לכם כלפינו.
4
באותה מידה אבקש
אם מקטינים הרחבה | 12-04-2013 9:05
בכל היכל תרבות ובכל מקום שבו מתקיים ארוע תרבותי, אבקש להקצות שטח נפרד לנשים בלבד (ואם גברים ירצו, גם להם)בשביל נשים שלא מעוניינות לחשוש ממי שיישב בצידן או יעמוד אחריהן בתור לכרטיסים, כדי שירגישו מוגנות ורגועות לבוא לכל הופעה שמתקיימת בארץ. לא כמעשה התגרות לנשות הכותל אלא כמעשה למען הצדק וביטחון הנשים. תודה!