אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בג"צ דחה עתירה נגד זכיית הרב אריאל בפרס ישראל

בג"צ דחה את העתירה שהגישה האגודה למען הלהט"ב נגד זכייתו של הרב יעקב אריאל בפרס ישראל, וקבעו כי לא ניתן לשלול את קבלת הפרס ממי שדעותיו נטועות בלב הקונצנזוס הציבורי

בג"צ דחה עתירה נגד זכיית הרב אריאל בפרס ישראל
  יח"צ

בג"צ דחה היום (ראשון) את העתירה שהגישה האגודה למען הלהט"ב נגד זכייתו של הרב יעקב אריאל בפרס ישראל לספרות תורנית, וזאת כיוון שדעותיו בנוגע ללהט"ב, למרות חומרתן בעיני השופטים, נטועות בלב הקונצנזוס הציבורי.

בית המשפט ציין כי התבטאויותיו של הרב אריאל הן צורמות, עולבות ופוגעות בציבור שלם – ואולם לא ניתן ואין זה ראוי להגביל את מתן פרס ישראל לאלה המחזיקים בדעות הנטועות בלב הקונצנזוס הציבורי.

עוד באותו נושא

מה זה משנה אם הרב אריאל יקבל את הפרס או לא יקבל?


8

עוד נפסק כי הזכאות לפרס נקבעת על ידי ועדת השופטים בהתאם להישגיו המקצועיים של המועמד ולתרומתו בתחום פועלו, וככלל אין מקום להורות על השבת הדיון לוועדה משיקולים החורגים מכך והנוגעים לאישיותו של המועמד.

בעניינו של הרב אריאל, אין חולק שהישגיו המקצועיים ראויים לציון, ואילו התבטאויותיו החמורות נגד קהילת הלהט"ב מוגנות על ידי חופש הביטוי ואינן רלוונטיות להמלצתה של ועדת השופטים להעניק לו את פרס ישראל בתחום הספרות התורנית.

השופטת ענת ברון כתבה בפסק הדין: "בין אם נרצה בכך ובין אם לאו, נכון לעת הזו השיח בדבר עצם הלגיטימיות שלקהילת הלהט"ב עודנו קיים ונוכח בחברה הישראלית; ויש מי שסבורים עדיין, חרף כברת הדרך שנעשתה בנושא, כי ההלכה היהודית אינה מאפשרת הכרה בזכותם של חברי הקהילה לכבוד ולשוויון. ואולם בחברה דמוקרטית לא ניתן להכריע את המאבק על שוויון זכויות בדרך של השתקה ושל "סתימת פיות" המתנגדים לכך".

עוד הוסיפה: "במקרה שלפנינו, מתן משקל להתבטאויותיו של הרב אריאל בגנות קהילת הלהט"ב, במסגרת ההחלטה להעניק לו אתפרס ישראל בתחום הספרות התורנית, אינו אלא מעשה של השתקה. הפרס לא ניתן לרב אריאל בשל התבטאויותיו הפוגעניות אלא בשל הישגיו המקצועיים הראויים לציון, ובוודאי שאינו נותן גושפנקא להתבטאויות אלה".

יו"ר איגוד רבני קהילות, הרב עמיחי אליהו, מסר בתגובה: "אני שמח כי בג"צ לא נתן יד לנסיון ההשתקה ורמיסת ערך היהדות ותורתו הגדולה של הרב יעקב אריאל. הנסיון של גופים אנטי יהודיים להכפיש את התרבות היהודית ואת מנהיגיה רק בשל העובדה כי תפישת עולמם איננה כשלהם, הוא בזוי. גופים אלו תומכים בחופש הביטוי אך ורק כשאשר זה מתאים להם ומנסים לקבור את הקולות האחרים בתביעות ובבירוקרטיה".

"האור הגדול של תורת ישראל בכלל ותורתו של הרב אריאל בפרט, תהל על כולנו. בסוף האור תמיד מנצח את החושך. אין ראוי מהרב אריאל לקבלת פרס ישראל. למרות כל זאת, בג"צ טרח לכתוב כי הרב אריאל איננו נמצא בקונצנזוס, למרבה הצער, שופטי בג"צ שכחו כי מזמן הם בעצמם אינם נמצאים בקונצנזוס הציבורי".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
יש מי שסבורים עדיין
קינן | 26-04-2020 16:18
שילכו...
2
הסר הסר הסר
רחלי אלעזר | 26-04-2020 16:23
סרוגים מזהירה אותכם תפסיקו לשלוח לטלפון של כתבות שלכם. הזהרתי אותכם בעבר. הסר הסר הסר. תמשיכו לשלוח אתבע אותכם בבית משפט!!!!!
בגץ דחה את תביעת ההומואים
שלמה | 26-04-2020 18:04
הומואים ולסביות = בהמות
לך תחפש מי שינענע אותך
שלמה | 26-04-2020 16:55
הומואים מסוכנים
3
בג"ץ לא אמר שהדעות של אריאל בלב הקונצנזוס,
משפטן | 26-04-2020 16:41
להפך - השופטת אמרה שהדעות שלו אינן בלב הקונצנזוס אבל זאת לא סיבה לשלול ממנו את הפרס. תלמדו לקרוא ועל הדרך תתחברו למציאות.
בגץ קבע שהם כן בלב הקונצנזוס
שלמה | 27-04-2020 7:08
נא לקרוא את הכתבה עוד פעם המילה לא לא מופעיה,לידיעתכם.
4
פשרה או שיתוף פעולה?
לאה יעקובוביץ | 26-04-2020 16:54
לכל המשתפים, תקראו לילד בשמו.
5
להטב
שלמה | 26-04-2020 16:54
לכל ההומואים מספיק לבלבל את המוח תעשו מה שאתם רוצים רק תעזבו אותנו מספיק נימאסתם.
6
מי שערכים דמוקרטיים חשובים לו יחרים את הטקס
לפ | 26-04-2020 18:05
ערכי הרב אריאל רעים מאד
7
שוב השופטים מתערבים ומכשירים את השרץ...
שלטון בגצ | 26-04-2020 19:17
בקיצור, אנחנו נגד השופטים כאשר הם נגדנו ובעדם כאשר הם איתנו.
8
חרדי רקוב
איש מדון | 26-04-2020 20:07
הרבה השתלט עליינו - זו הקורונה האמיתית