אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עימות עם שוטרים במחאת סוחרי שוק מחנה יהודה

סוחרים הפגינו הבוקר בשוק מחנה יהודה ודרשו לפתוח את הדוכנים. במהלך ההפגנה התפתח עימות עם שוטרים. ראש העיר ליאון הציע תכנית לפתיחת השוק ואמר: "אני תומך בסוחרים"

עימות עם שוטרים במחאת סוחרי שוק מחנה יהודה
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

בכניסה לשוק 'מחנה יהודה' הירושלמי הפגינו הבוקר (ראשון), עשרות סוחרים על כך שנאסר עליהם לפתוח את הדוכנים, וקראו "לחם עבודה". על אף שהותרו לפתיחה חנויות במרחבים הפתוחים האחרים.

במהלך ההפגנה התפתח עימות עם הסוחרים. ממשטרת ישראל נמסר: "כוחות משטרת ישראל פועלים במסגרת מחאה המתקיימת במקום, לשמירה ואכיפת צו בריאות העם".

עוד באותו נושא

אלו עסקים מותר לפתוח החל מהערב ובאילו תנאים?

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, תומך במחאת הסוחרים ואף הציע תוכנית לפתיחת המסחר באופן שישמור על הכללים בקורונה.

"אני תומך בסוחרים ומחזק את ידם. בשבועות האחרונים אני פועל רבות למען פתיחתו שוק מחנה יהודה וסבור כי אין סיבה שמתחמים אחרים יפתחו והשוק לא", אמר ליאון.

הגשתי תכנית מסודרת לפתיחת השוק והצעתי יותר מפעם אחת שהעירייה תיקח אחריות בשוק על השמירה על הנחיות משרד הבריאות. אני מקווה שהממשלה תאשר בהקדם את פתיחתו שם השוק שמהווה מקור פרנסה למאות משפחות ירושלמיות. אני מבטיח שאמשיך ולא ארפה את ידי עד שנפתח את השוק מחדש.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
פעם נקראו מושחתים .היום שלומיאלים
משגיח כשרות | 26-04-2020 12:36
מדינה מתנהלת בצורה שלומיאלית החלטות שהם צחוק מהעבודה .סניף הדואר עומדים עשרות בתור לשלם .זה בסדר .גולש בים מקבל קנס חמשת אלפים שקל . כנראה שהפריע את מנוחת הדגים
2
אֶרֶץ אֲשֶׁר ד' אֱלֹקיךָ דֹּרֵשׁ אֹתָהּ תָּמד
"אֶרֶץ אֲשֶׁר....... | 26-04-2020 14:32
אֶרֶץ אֲשֶׁר ד' אֱלֹקיךָ דֹּרֵשׁ אֹתָהּ תָּמִיד אֶרֶץ אֲשֶׁר ד' אֱלֹקיךָ דֹּרֵשׁ אֹתָהּ תָּמִיד עֵינֵי ד' אֱלֹקיךָ בָּהּ מֵרֵשִׁית הַשָּׁנָה וְעַד אַחֲרִית שָׁנָה *מי שלא רואה את עיני השגחת ד' ית' שמו, פעם אחר פעם, על עם ישראל, ובפרט בארץ ישראל, חייב אשפוז דחוף... (עֵינֵי ד' אֱלֹקיךָ ... קורונה, טילים מעזה, מצב כלכלי מצויין, פיגועי טרור שנמנעו בדרך נס, רדיפת הדעת, רדיפת שומרי תורה ומצות, רדיפת השבת, רדיפת החינוך, ויהודים עוד שומרים תורה ומצות מתוך הדחק, ועוד, ועוד, ועוד..) חייב אשפוז דחוף, בגלל שהכל רק מגיע מהשמים.. אֶרֶץ אֲשֶׁר ד' אֱלֹקיךָ דֹּרֵשׁ אֹתָהּ תָּמִיד וגו'…
3
אשרינו שיש לנו [ליהודים הכשרים] שוחן ערוך
השם ישמרינו | 26-04-2020 14:45
אשרינו שיש לנו [ליהודים הכשרים] הלכות בשולחן ערוך ולא צריכים חוקי סדום של הציונים הארורים של ממשלת ש מ ד. ודל... אשרינו שיש לנו [ליהודים הכשרים] הלכות בשולחן ערוך ולא צריכים חוקי סדום של הציונים הארורים של ממשלת ש מ ד. ודל… כי ד' אלוקיך מתהלך בקרב מחניך להצילך ולתת אויבך בידך – (והתנאי:) והיה מחניך קדוש, קדוש ממש. *איך יתכן חו מהפך כזה של 180 מעלות במחשבתו של בורא עולם, להפקיד כביכול את ההצלה והגאולה של עם ישראל, בידי חבר אנשים רשעים, שלא פסחו על אחת ממצוות התורה לרומסם בראש חוצות, ובמזיד, באותם ימים ראשונים לא היו אלו תינוקות שנשבו, אלא אנשים שגדלו רובם ככולם בחממות החינוך היהודי המסורתי ופרקו עול שמים. *איך יתכן חו שהם הם פתאום הפכו לשליחי ההצלה של עם ישראל, וזאת כמה שנים בודדות אחרי, שעצרו הם עצמם כל יוזמת הצלה אפשרית של אותם יהודים אשר ניסו להמלט מלהבות הכשנים של אירופה ? איך יתכן שתוצאות הגאולה הפלאית הזו, והתקיימות דברי נביאנו (ועוד ציטטות מוזרות מעין אלו) תוביל במישרין ליצירת מפלצת חטאת שכזו המכשירה כל צרוע וזב, אשר שליחיה מחללים קברות אבותינו בכל מקום שהם – קברות אותם נביאים עליהם מסתמכים חוגגי הגאולה הציונית המדומה ? *איך יתכן ששליחי אותה גאולה מתפרצים כחיות טרף לבתי כנסיות בשעת התפלה, על דברים של מה בכך, ונאלמים דום לבפתחי מסגדים ומנזרים בהם מתנהלים פעולות לתכנון מוות וטרור לבני העם היושב בציון ? *איך יתכן שאותם שליחי גאולה, מייבאים לארץ מאות אלפי גויים טמאים, מזרע עמלק, וגורמים להתבוללות עצומה בעם ישראל, במטרה מוצהרת להקטין את ההשפעה האלקטוראלית של יהודית דתיים וחרדים בארץ הזו? והרשימה עוד ארוכה ועצובה – עצובה מאוד, והכי עצובה לראות את האנשים היקרים הללו – אחינו אנשי המזרחי לשבטיהם, לא מבינים ולא מפנימים אף על פי ולמרות הכל, נאחזים בשארית כוחם בקרן השור עליה חרוט בדם: *אין *לנו *חלק *ונחלה *באלוקי *ישראל חו. השם ישמרינו מהם.
4
קארמה
דני | 27-04-2020 11:13
אלו מעריצי ביבי המכונים 'בבונים'. זה הם. אין צודק יותר מכך שעכשיו הם נוהמים וזועמים על הממשלה - אבל עדיין לא מקשרים בין מה שהצביעו למצבם... אתם משעשעים אותי