אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אושר: אלו החנויות שיפתחו החל ממוצ"ש

הממשלה אישרה היום כי חנויות ברחובות הפתוחים, בהם מכוני יופי ומספרות יוכלו להיפתח החל ממוצאי שבת, קנס של 200 ש"ח ללא אזהרה, למי שמסתובב ללא מסכה. אלו ההקלות שאושרו:

אושר: אלו החנויות שיפתחו החל ממוצ"ש
  צילום: נתי שוחט/ פלאש 90

הממשלה אישרה הבוקר (שישי) שורת הקלות על המשק הישראלי. לפיה תותר פתיחה של כל החנויות, מלבד אלו שנמצאות בקניונים. השרים טרם החליטו לגבי חידוש הפעילות במרכזי מסחר פתוחים דוגמת "ביג"

תתאפשר מכירת מזון בבתי אוכל, רק במתכונת של איסוף מזון "טיק אווי", בצד המשלוחים. מכוני יופי ומספרות ייפתחו. בעלי החנויות יידרשו לערוך חיטוי ולהקים מחיצה בין המוכרים לקונים. יוגבלו מספר הלקוחות בחנות. תוטל חובה על בעל העסק למנוע ככל הניתן התקהלות בכניסה ולהציב על כך שילוט. בנוסף חלה עליו דרישה לשיבוץ עובדים במשמרות קבועות, לדאוג לשמירת מרחק של שני מטרים, חובת לבישת כפפות ומסיכות על כל העובדים. ההקלות ייכנסו לתוקפן החל ממוצאי השבת.

עוד באותו נושא

הממשלה אישרה: 8 מליארד ש"ח סיוע לעצמאיים

הממשלה הגדילה את הקנסות על העסקים, ובנוסף אישרה הממשלה למפקחים שהוסמכו על ידי מנהל רשות הטבע והגנים להטיל קנסות על אנשים. גם למפקחים ברשויות המקומיות יוקנו סמכויות אכיפה על החנויות ומספרות. פקחים אלה יורשו גם לאכוף בתוך חנות, את החובה על בעל מקום שלא להכניס אדם שאינו חובש מסיכה.

במהלך דיון בנושא ביקשו השרים לבטל את הגבלת היציאה מהבתים לטווח של עד מאה מטרים והגבלת פעילות גופנית עד 500 מטרים, אולם הבקשה נדחתה ותידון רק לאחר יום העצמאות.

וכן הוחלט על מתן קנס של 200 שקלים למי שלא יעטה מסכה כבר מהפעם הראשונה. הגיל המינימלי לחובת חבישת מסכות בציבור עליו הסכימו השרים: גיל 7.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
מדוע לתת קנס ללא אזהרה יש אנשים בלי אינטרנט
שמעיה | 24-04-2020 15:41
ובלי טלויזיה אז הם לא יודעים שינויים שחלים כמעט כל יום לכן ראוי להזהיר בימים הראשונים ולא להזדרז להכות בכספם בטח בימים אלו ללא עבודה..
2
אשרינו שיש לנו ליהודים הכשרים החרדים לדבר השם
אשרינו | 24-04-2020 15:59
אשרינו שיש לנו [ליהודים הכשרים החרדים לדבר השם] הלכות בשולחן ערוך ולא צריכים חוקי סדום של הציונים הארורים של ממשלת ש מ ד. ודל... כי ד' אלוקיך מתהלך בקרב מחניך להצילך ולתת אויבך בידך - (והתנאי:) והיה מחניך קדוש, קדוש ממש. *איך יתכן חו מהפך כזה של 180 מעלות במחשבתו של בורא עולם, להפקיד כביכול את ההצלה והגאולה של עם ישראל, בידי חבר אנשים רשעים, שלא פסחו על אחת ממצוות התורה לרומסם בראש חוצות, ובמזיד, באותם ימים ראשונים לא היו אלו תינוקות שנשבו, אלא אנשים שגדלו רובם ככולם בחממות החינוך היהודי המסורתי ופרקו עול שמים. *איך יתכן חו שהם הם פתאום הפכו לשליחי ההצלה של עם ישראל, וזאת כמה שנים בודדות אחרי, שעצרו הם עצמם כל יוזמת הצלה אפשרית של אותם יהודים אשר ניסו להמלט מלהבות הכשנים של אירופה ? איך יתכן שתוצאות הגאולה הפלאית הזו, והתקיימות דברי נביאנו (ועוד ציטטות מוזרות מעין אלו) תוביל במישרין ליצירת מפלצת חטאת שכזו המכשירה כל צרוע וזב, אשר שליחיה מחללים קברות אבותינו בכל מקום שהם - קברות אותם נביאים עליהם מסתמכים חוגגי הגאולה הציונית המדומה ? *איך יתכן ששליחי אותה גאולה מתפרצים כחיות טרף לבתי כנסיות על דברים של מה בכך, ונאלמים דום לבפתחי מסגדים ומנזרים בהם מתנהלים פעולות לתכנון מוות וטרור לבני העם היושב בציון ? *איך יתכן שאותם שליחי גאולה, מייבאים לארץ מאות אלפי גויים, וגורמים להתבוללות עצומה בעם ישראל, במטרה מוצהרת להקטין את ההשפעה האלקטוראלית של יהודית דתיים וחרדים בארץ הזו ? והרשימה עוד ארוכה ועצובה - עצובה מאוד, והכי עצובה לראות את האנשים היקרים הללו - אחינו אנשי המזרחי לשבטיהם, לא מבינים ולא מפנימים אף על פי ולמרות הכל, נאחזים בשארית כוחם בקרן השור עליה חרוט בדם: *אין *לנו *חלק *ונחלה *באלוקי *ישראל חו.
הגאולה באה גם דרך לא דתיים
משיב | 26-04-2020 0:23
לפני 38שנה שמעתי מאחד מגדולי התורה החרדים שאמר שהקבה רצה שהגאולה תבוא דרך החרדים בשנת תר ככתוב וקול התר נשמע בארצינו.והקבה חיכה והחרדים לא לקחו את המושכות ובשנת תרמב שנת אעלה בתמר אמר הקבה שצריך בכל זאת להתחיל בקבוץנדחי ישראל והגאולה התחילה בדרך פחות טובה בהובלת גם רחוקים מתורת ישראל.
שאלות קשות יש לך על הקדוש ברוך הוא
אלי | 25-04-2020 20:27
.
3
ה’ מרחשון תשכ”ד בדבר חלב
ה’ מרחשון תשכ”ד | 24-04-2020 16:27
ה’ מרחשון תשכ”ד בדבר חלב הקאמפאניעס אף שיש טעמים להקל ודאי שהוא רק במקום שליכא חלב ישראל שהוא תחת השגחת רבנים יראי ה’ אבל במקום שאיכא חלב ישראל שהוא בהשגחה וכדומה כל עניני חלב צריך להחמיר וכל שכן אלו שבבתיהם נזהרין לאכול רק מחלב ישראל שבהשגחה צריכין להזהר שהוא גם מחשש ענין נדרים, וממילא גם בהאספיטעלער המתנהגים במאכלי כשר שיש להם לתקן מה שאפשר להם בזה להשיג מאכלי חלב שבהשגחה כי בפה נוא יארק ליכא בזה שום דוחק. ולכל הפחות ישיגו מאכלי חלב שבהשגחה לאלו שנזהרין בזה בבתיהם ולא לכשל אותם חס ושלום שיאכלו שם מה שנזהרים שלא לאכול. נאום משה פיינשטיין
4
איך מבחינים בין הליכה להליכה בתור ספרט?
שי | 24-04-2020 18:08
יצאתי מהבית, השוטר עוצר אותי מעבר ל-100 מ', אני אומר לו שזוהי הליכה לצרכי בריאות. הוא יכול להכחיש או לאשר?
אם אתה יושב לפיקניק מעבר ל100 מטר
אלי | 25-04-2020 20:28
הוא יכול לקנוס אותך
5
אוקריאנה
קוקו | 29-04-2020 0:28
אצלנו בפעילות של הלל כהן העסקן האגדי ויור איחוד הצלה באוקראינה עם נחמן דיקשטיין יו''ר מד''א אוקראינה וראש הקהל בקייב אין קנסות בכלל