אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בעקבות הוראת חב"ד: חני ליפשיץ לא תדליק משואה

שליחת חב"ד בנפאל חני ליפשיץ ביטלה את השתתפותה בטקס יום העצמאות ולא תדליק משואה, זאת בעקבות הוראת רבני חב"ד. לדבריה, "אין ביכולתי להיכנס אל אש המחלוקת"

בעקבות הוראת חב"ד: חני ליפשיץ לא תדליק משואה
  (צילום: הדס פרוש\פלאש 90)

חני ליפשיץ, שליחת חב"ד בנפאל שנבחרה להדליק משואה ביום העצמאות, הודיעה היום (רביעי) למשרד התרבות כי החליטה לבטל את השתתפותה – זאת בעקבות הוראת בית דין רבני חב"ד, שטענו כי השתתפותה לא אושרה על ידי הארגון.

עוד באותו נושא

לתפארת מדינת ישראל: אלו כל 12 משיאי המשואות


17

על פי הדיווח של כתב כאן 11 עקיבא ווייס, הרבנים הודיעו לליפשיץ כי השתתופתה דורשת את הסכמתם. כתוצאה השגרירה הודיעה למרכז ההסברה במשרד התרבות והספורט כי נבצר ממנה מלהשיא משואה בטקס הדלקת המשואות הממלכתי. "אין הדבר תלוי בי" אמרה בפוסט שכתבה בפייסבוק. "נדרשתי לבטל את השתתפותי בטקס יום העצמאות ואין ביכולתי להיכנס אל אש המחלוקת".

המכתב שנשלח לשליחה חני ליפשיץ

"הודעתי על כך בצער לשרה מירי רגב היקרה ולצוות המקסים של מרכז ההסברה. הודיתי להם על שראו בבית חב"ד קטמנדו חלק מאותם אלה האחראים על החיבורים בחברה הישראלית" הוסיפה ואמרה. "אני שוב מודה לכם – למדינת ישראל ולכל אחד ואחת – על הברכות, האיחולים ובעיקר הוקרת התודה שהגיעה מכל רחבי העולם. אולי לא עלה בידי להשיא משואה, אבל את הכבוד הגדול ביותר שיש בעולם הזה קיבלתי – חיים של שליחות וערבות הדדית. אין מתנה גדולה מזו".

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה בתגובה: "הצטערתי מאד לשמוע כי אין ביכולתה של חני ליפשיץ להשיא משואה. חני מייצגת את רשת בתי חב"ד ברחבי העולם, המעניקה בית חם לכל ישראלי בכל פינה בעולם שבה קיים מרכז של חב"ד. זו  הייתה הזדמנות להביע הערכה לתרומתם של בתי חב"ד המעניקים קורת גג  לצעירים רבים מכל חלקי החברה הישראלית על כל וגווניה".

מאגודת חסידי חב"ד נמסר כי "הסמכות לאישור ההשתתפות באירועים ציבוריים מטעם חב"ד באה"ק היא בידי אגודת חסידי חב"ד, ובראשם בית דין רבני חב"ד, כפי הוראת כ"ק אדמור נשיא דורנו. תנועת חב"ד, שמפעילה אלפי מוסדות ובתי חב"ד של שליחים מסורים, חייבת לפעול אך ורק על פי הפרוטוקול והסדר שהטמיע בה הרבי בעצמו, וכל עקיפה של הסדר הנ"ל עלולה לפגוע בעבודה הנפלאה והחשובה שנציגי חב"ד ברחבי העולם עושים מדי יום ביומו. אנו מודים לצוות בראשותה של השרה מירי רגב על הרצון להעריך את העבודה המרשימה שנעשית בכל העולם כדי לחבר את כל גווני עם ישראל, ונמשיך לעשות ככל יכולתנו כפי שציווה עלינו הרבי לאורך כל השנים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
69 תגובות - 32 דיונים מיין לפי
1
טקס ציוני מידיי עבורם
טוני | 23-04-2020 11:06
האמת נחשפת
למספר 1
למספר 1 | 27-04-2020 7:35
לידיעתך ב 2011 חבדניק הדליק משואה אז זה אומר שהם לא נגד הציונות כמו אחיהם החרדים אלא הסיבה היחידה זו שהישתתפות זו בוטלה זה לא בגלל שחני ליפשיץ חבדניקית (שלזה אין שום בעיה) אלא שהיא גם שליחה של חב ד ולחב ד יש כלל ברור שאותו הנהיג (במחשבה חכמה) הרבי שלהם שחב ד לא משתייכים לשום מפלגה או פלג כו וזה בשביל לא להפריע למפעל השליחות [כי לכל הישתיכות לכל זרם כל שהוא גורם לכמה יהודים (אפילו מעט) להימנע מפעילות חב ד ואת זה הם לא רוצים
גם הסרוגים לא ציוניים אלא משיחיים
שמעון | 23-04-2020 13:29
הדתיים הסרוגים לא מאמינים בחזון הציוני של מדינה יהודית ודמוקרטית כמופיע במגילת העצמאות על כל פיסת ארץ שתאפשר רוב יהודי. החזון הסרן הוא מדינה יהודית על כל שטחי ארץ ישראל הכוללים 2 מליוני עזתים, 2.5 מליון ערבים מיהודה ושומרון ו 1.5 מליון ערבים בתוך מדינת ישראל הציונית חילונית. כך שכבר היום מספר המוסלמים דומה למספר היהודים. ללא זכות הצבעה. כלומר מדינת אפרטהייד דתית פשיסטית.
אסור לאישה דתיה להחשף לוירוס הציוני.
אלחנן | 23-04-2020 12:31
אסור לחרדים להשתתף בטקס ציוני חילוני. ממלכת יהודה תקום כשיגיע משיח צידקנו ובנתיים אין להחיש את הבלתי נמנע. ועל אחת כמה וכמה אישה שקולה ערווה.
2
חני מחבד
ט | 23-04-2020 11:15
כמו בכל כת ראשי הכת מחליטים והשפוטים מבצעים בושה
בחירות
הרבנים יכולים לעשות | 04-05-2020 21:00
ואז דבריהם יהיו נשמעים כמו שעשה הרבי תשמ״ו
כמובן
אא | 23-04-2020 17:29
לבטח התכוונת כמו בכל ארגון שמתנהל בצורה נורמלית
רבנים חשוכים
דוק | 23-04-2020 11:27
כרגיל הרבנים החשוכים לא מוכנים לקחת חלק בשום דבר שקשור למדינה ובטח ובטח לא לתת חלילה לאישה להשתתף.
3
טקס ציוני,מה חשבתם?
טוני | 23-04-2020 11:22
האמת מתגלת...
4
ליצמן הבטיח כי הקורונה תיגמר לפני ליל הסדר
א.ס | 23-04-2020 11:23
רבני חבד. אתם יודעים הכול. האם המשיח באמת הגיע
5
חני ליפשיץ
הילה | 23-04-2020 11:28
לא הבנתי. לפי הרבי אסור לה להשתתף או מה?
טעות בידך
אא | 23-04-2020 17:31
חבד מכירה בשלטון הציוני אם כי מחוסר ברירה. זו נקודת ההבדל בין חבד לסאטמר.
חבד לא מכירה בשלטון הציוני
רון | 23-04-2020 11:53
הרבי דרש מאנשים לפרום מגן דויד מתיק טלית כי זה הפך סמל ציוני (וכן, הוא ידע שהסמל היה לפני הציונות
6
החלטה נכונה
doronb459 | 23-04-2020 11:30
לא מתאים טקס חילוני וחבד לא זקוקים לטקסים ממלכתיים שלא מתאימים להשקפת העולם של עם ישראל בארץ ישראל. לא ראוי לציין חג זה לכל יהודי שומר מצוות
לתמים שלנו
אא | 23-04-2020 17:45
תמימותך נוגעת ללב, אבל לא. ממש לא. לחסידות חבד אין שום בעיה עם העמדת נשים בקידמת הבמה, יתירה מזאת בספר היום יום (ספר שנערך עי הרבי מליובאוויטש, המלקט פתגמים ומנהגים הספר מחולק לימי השנה באופן של פתגם לכל יום ומכאן שמו.) נאמר: חובת נשי ובנות החסידים יחיו לעמוד בשורה ראשונה בכל מפעל של חזוק הדת והיהדות בכלל, ובפרט בענין טהרת המשפחה. ועליהם לארגן חברת בנות החסידים לחזק כל דרכי החסידים בעניני הדרכה וחינוך כמו שהיה בבתי החסידים מאז ומקדם. הבעיה היחידה היא שחבד מסרבת להשתתף בכל טקס ציוני בשל היותה אנטי ציונית מאז ומקדם. חבד לא מתמודדת לבחירות ואף לא מציבה נציג משלה באף מפלגה על אף שכוחה עולה בהרבה על מנדט, ומסיבה זו בדיוק. חבד היא אכן תנועה מחברת ומחבקת משום שהיא מפרידה בין האדם והדעה. דעתו הבעיתית של האדם לא מונעת להתקרב אליו לחברו ולחבקו. זה בערך מהות ההבדל בין חסידות סאטמר לחבד על אף ששתיהן חולקים את אותן השקפות עולם.
שלא פוחדים
שאלת רבנים | 23-04-2020 14:34
למד מעט תורה ותבין שאתה לא בכיוון בכלל
בושה וחרפה!!
אורית | 23-04-2020 12:44
מדינת ישראל היא ביתו של העם היהודי. דתיים מכל הזרמים, שומרי מסורת, חבדניקים ואפילו רחמנה לצלן- חילוניים!! אם הרבנים של חבד לא מרשים לאישה להשיא משואה- אם בגלל שהיא אישה ואם בגלל העובדה שהטקס הוא חילוני אז אתם הורסים את כל מה שרבים מאזרחי ישראל, החילוניים ושומרי המסורת על חבד,חשבתי שאתם עם העניים קצת יותר פתוחות. טעיתי! אתם דוסים חשוכים כמו נטורי קרטא.
לתמים, אתה טועה לגבי חב״ד
רון | 23-04-2020 11:57
חב''ד לא מזדהה עם מדינת ישראל ואיננה ממלכתית. התנועה מתנגדת לציונות (זה לא מקרה שהרבי לא ביקר בארץ ) דרכם איננה לוחמנית כמו סאטמר, אבל גם הם לא מוכנים להכיר בשלטון הציוני
ראוי לציין את היום בהודאה לקב"ה
יהודי | 23-04-2020 11:50
ולא בטקסים נבובים וחלולים שמשתתפים בהם מתבוללים
תנועת חבד
התמים | 23-04-2020 11:39
מתיימרת להיות תנועה מחבקת ומחברת וכך באמת פועלים שלוחיה בעולם כולו. התנועה גם מתיימרת להיות תנועה שמזדהה עם מדינת ישראל ולפיכך לא מובן האיסור שהטילו על חני. נראה שהדבר נובע מעצם היותה אישה. בכל הפלגים החרדיים אין ביטוי לחלק של הנשים בפעילות ובחיי הקהילה. בחבד יש לנשים חלק נכבד בפעילות בחוץ לארץ והן מקריבות הרבה כדי שפעילות זו תצלח. חבל שחבד נאחזים בקרנות המזבח כדי לא לאפשר העצמת נשים והעמדתן בקידמת הבמה. אין ספק שעל גבר לא היו אוסרים להדליק משואה, בית הדין היה מאשר את הדבר מיניה וביה ורואה בכך כבוד גדול לתנועה. חבל.
7
סיבה לא להדליק משואה
בוגר קיץ תשס"ה. | 23-04-2020 11:48
קבעה השופטת: מקום שבו אמונתם מתנגשת עם ההכרח לתת שרות, במקום ציבורי, הערך האחרון מכריע.
8
פשוט תגידו שזה בגלל שהיא אישה...
אהרון | 23-04-2020 11:51
כששמעון רוזנברג, סבו של הילד מוישי הולצברג, הדליק משואה ביום העצמאות, אמנם פנו אליו באופן אישי שלא ישתתף, אבל לבסוף רק הוציאו מכתב הבהרה שהוא לא נושא את המשואה בשמה של חסידות חבד וכו'... אבל כאשר אישה מחסידות חבד מתבקשת להשיא משואה, זה כבר יותר מדי בשבילם, הם יהיו חייבים להפעיל עליה לחץ וכאילו להחליט בשבילה אם כן או לא. אם באמת יש וועדה כזו שצריך לבקש ממנה אישור, הרי שהיא נוצרה רק בעקבות התקלה שהייתה להם עם הדלקת המשואה של שמעון רוזנברג...
י
ממש לא | 27-04-2020 7:45
לשמעון רוזנברג לא דרשו ממנו לבטל, זה בגלל שלא רצו ליצור את ההד תקשורתי כמו שנוצר כעת אז פשוט אמרו שאין הוא מיצג את חב ד אלא את עצמו וזה לגיטימי, אבל במקרה של חני ליפשיץ אי אפשר לומר שהיא לא מייצגת את חב ד משום שכל הסיבה שביקשו ממנה להדליק זה בגלל שהיא שליחה של חב ד אז ברור שבכל הכותרות היה גם מצוין שהיא שליחת חבד ( מה שאין כן עם שמעון רוזנברג הוא נבחר בגלל זה שהוא סבא של מוישי שהוריו נרצחו) ובגלל זה רבני חבד הורו לה לא להדליק בגלל שזה מיד היה מתפרש כאילו מפעל השליחות של חבד תומך במנידה, ציונים כו, (מה שגם חב ד פועלים במדינות אנטי ציוניות ואם יהיה רשום במקום כלשהו שהם ציונים זה יכול לסכן את הפעילות באיזור)
אז מה ההבדל בין גבר לאישה
בחבד | 24-04-2020 3:38
מממ אין קשר בעצם. הרב רוזנברג הדליק משואה כאיש פרטי. בשונה מכמה קהילות אחרות, בחבד אין דיקטטורה. רבני חבד הוציאו מכתב מחאה. וזהו. הוא אדם פרטי ומבצע את בחירותיו. חני ליפשיץ עובדת תחת ארגון חבד הרשמי. תפקיה הרשמי הוא שליחת חבד. מייצגת חבד. ותחת הדגל הזה היא נקראה להדלקת המשואה. אפשר לדון על האידאולוגיה של חבד מול הציונות. אבל אין שום קשר להיותה אישה.
תגובה ליוסי שהגיב לדבריי
אהרון | 23-04-2020 14:38
אכן צודק אתה בסיפורך אולם התשובה לשאלה מדוע הרבי לא הסכים לכך לא ברורה. אפשר שזה בגלל הבעייתיות שבטקס שמראה הסכמה עם הציונות, ואפשר שזה נובע מענייני צניעות. העובדה שסוף כל סוף מצינו חסיד חבד שכן הדליק על אף שלא כל רבני חבד הסכימו לכך, ואף אחד לא כפה עליו לבטל, מעלה שאלה מדוע כאן דרשו ממנה שלא להשתתף. בעיניי זה לא קשור לעניין הציוני שבטקס, אלא לעניינים שבצניעות ועל זאת מחאתי וכאבי...
לא נכון
יוסי | 23-04-2020 12:57
כבר לאחרי מלחמת יום הכיפורים הוצע לגברת שפרה מרוזוב שעסקה בטיפול ותמיכה לבני הנוער שאביהם נפל, היא סירבה בשל אמירה/הוראה של הרבי
9
מי בכלל החליט שחסידת חב"ד תדליק משואה...?!
יודע דבר | 23-04-2020 11:52
בתנועת חבד, יש זרמים אנטי ציוניים חזקים ולכן, ההודעה לא הפתיעה אותי. מה שגם לא הפתיע אותי הוא שצרת התרבות הממונה על נטקס, לא ידעה בבורותה הרבה כי בתנועת חבד יש זרמים אנטי ציוניים חזקים וכל ההתייפייפות שלהם, עם בתי חבד, נועדה לשרת לכאורה את המטרות המסיונריות שלהם להחזרה בתשובה ! מישהו שאל פעם למה הלובביצ'ר לא דרך על אדמת ישראל ?
למה הרבי לא ביקר בארץ...
יונתן | 26-04-2020 22:25
לפי מה שקראתי, התשובה שלו הייתה בגלל שיש הלכה שאסור לעזוב את ארץ ישראל (או אפילו לצאת ממנה אם אני זוכר נכון), ואם הוא היה מגיע לפה, הוא לא היה יכול לחזור לקהילה שלו בברוקלין.
.
. | 23-04-2020 12:37
הרבי לא ביקר בארץ ישראל בגלל הקדושה הגדולה שלה, אם הוא היה מגיע לא היה יוצא ממנה ובחול היו יהודים שזקוקים לו הרבה יותר
10
כל הכבוד לרבני חבד מדינת בגץ עוקרת את התורה
8 | 23-04-2020 11:53
כיפה סרוחה לא מבינה את זה
אם ככה מתבטאעם עם כיפה שחורה...
דינה | 23-04-2020 13:40
שמחה לא להיות חלק מכם
אז מה מה גולש באתר הזה
קימול | 23-04-2020 12:48
ומבלבל את המוח
11
היה חבדניק שהדליק
אילן | 23-04-2020 11:54
זכור לי שהרב שמעון רוזנברג(חבדניק) האבא של הנרצחת של נציגת חבד בהודו הדליק משואה ביום העצמאות. נכון גם עשו לו בעיות,אבל בכל זאת החליט כן להדלק,יש לציין שהוא שינה קצת מהנוסח.
.
. | 24-04-2020 0:46
לתפארת מדינת ארץ ישראל זה מה שאמר
אותו חבדניק אמר לתפארת ארץ ישראל
קימול | 23-04-2020 12:47
ולא לתפארת מדינת ישראל, באויר עם חיוך זה חבד.
12
כמו שאמרתי חבד תמיד היו תנועה אנטי ציונית
קימול | 23-04-2020 12:46
שוב קיבלנו הוכחה שחבד לא שונה מסאטמר, היא סאטמר עם חיוך....
אם זו לא בושה,
קימול | 23-04-2020 18:37
אז למה שלחתם את חולי הקורונה שלכם למדינה המשוקצת???, רק שאתם צריכים את המדינה אתם נזכרים בה.
אכן. וזו לא בושה. חב"ד איננה 'ציונית'.
יהודי חסיד חב"ד | 23-04-2020 14:52
ה'ציונות' שייכת לחברים שלכם, שהעיפו אתכם מגוש קטיף. חבד איננה ציונוית וחשוב לומר את זה בפה מלא.
13
בחבד חששו מחילול ה' לאור תחקירים שעלולים
הנרי | 23-04-2020 12:46
בחבד חששו מחילול ה' לאור תחקירים שעלולים לצאת על בית חבד בנפאל ושבעלה השתמט משרות צבאי
אנטישמי
מה שתגיד | 23-04-2020 13:12
דברים כגון מה שאתה אמרת מצינו הרבה בגרמניה הנאצית..
14
עדיף שהפרצוף האמיתי שלהם מתגלה
דרומי | 23-04-2020 12:54
אנטי ציונים, ממש לא צריך אותם שיעלו על מטוס ויחזרו לקן מצורעים שלהם בברוקלין וממשיכו לסגוד למשיח מת....
15
משואה
אברהם | 23-04-2020 12:58
בסד עם כל הזכויות הגדולות של חבד שעושים בכל העולם. האידאולוגיה של חבד היא אנטי ציונית. לא רוצים להזדהות עם הטקס. אבל קשה עליהם לפני 9 שנים ב2011 הרב שמעון רוזנברג כן הדליק משואה.
הבדל מהותי
.. | 23-04-2020 16:04
הדלעק בשם עצמו ולכבוד הנרצחים. לא בשם בית חבד ושליח הרבי
16
שימו לב לאיום בסוף
קימול | 23-04-2020 13:05
את במעקב על ידי המרכז לעינייני חינוך, כלומר אם לא תצייתי יעיפו את הילדים שלך ממוסדות חבד, כמה אהבת ישראל יש כאן.....
מהחלטת רגב
מישנפגע | 04-05-2020 21:15
יכל לתבוע בדין תורה את ליפשיץ ועשה קיצור דרך והורה לרבנים לכתוב איומים הרבנים נפלו בפח ועכשיו כל חבד אוכלים את התבשיל
המרכז לענייני חינוך
חח לא מה שחשבתם | 24-04-2020 3:34
המרכז לענייני חינוך לא קשור למוסדות הלימודים של הילדים זהו הארגון שאחראי על שליחי הרבי בעולם וחני ליפשיץ כשליחת חבד בעצם עובדת בו. האיום הוא בפנייה להנהלה שלה כעובדת שתפקידה הרשמי הוא לייצג את חבד, ההנהלה מצפה ממנה לעשות זאת על פי הקודים של חבד. אין שום קשר לבתי ספר.
ל-אא
קימול | 23-04-2020 18:42
הוא אשר כתבתי מאיימים עליה שאם לא תבצע את מה שאמרו לה יטפלו בה, ממש אהבת ישראל....
הבלים
אא | 23-04-2020 17:50
איש לא התכוון להעיף ילדים ממוסדות. היא בדיוק כמו כל עובד שיפוטר ממקום עבודתו באם יעשה דברים שאינם לרוח הבוס.
17
לכל מי שהדבר פה מציק להם:
אביעד | 23-04-2020 13:16
מתי שתלכו לאיבוד בחול, או שלא יהיה לכם איפה לישון ואיפה לאכול - אז נראה כבר איך אתם זוחלים על 4 לסניפה של התנועה הסאטמרית האנטי ציונית הזאת.. כאשר הבן שלכם ירד מהדרך (כמו שקרה למיני רבים) וחבד - כן! התנועה האנטי ציונית שדוגלת באנטישמיות ממש - תחזיר אותו לדרך היהדות, אז נראה את דעותיכם בנושא התנועה הציונית הזאת.. יש לי משהו אחר להגיד לכם: כפויי טובה - ת ת ב י י ש ו ! ! !
אסור להנות מעבודה זרה ולכן מקפיד להתרחק מחבד
רון | 23-04-2020 14:54
טוב לו לאדם שישן תחת כיפת השמיים מאשר שיהנה מעבודה זרה של כת חב״ד שכבר הרב שך הגדיר אותם יפה - 'הכת שהכי דומה ליהדות'. חבד היא ע''ז שסוגדת למשיח שכבר בא בדיוק כמו הנוצרים וכמו השלוחים של ישו שהפיצו את הנצרות יש לחבד שלוחים שמטרתם להמיר נפשות תמימות לכת שלהם.
חבד צריכה להבין ולהשלים עם זה
קימול | 23-04-2020 13:51
שמדינת ישראל זה דבר בלתי הפיך, לצערם, ושהיא תמשיך לשגשג עם חבד או בלי חבד.
18
סיפור ששמעתי
ירון | 23-04-2020 14:00
חבר טוב שלי היה שליח של בני עקיבא באוסטריה בשנות ה-90, הבחור עשה חיל, וברוך ה' משפחות רבות של יהודים עלו בהשתדלותו לארץ. באחד הימים הוא שם לב שרה הקהילה, חבדניק, מונע ממנו עליות וכיבודים אחרים, הוא ביקש לשוחח איתו, אותו רב התחמק כל פעם בתירוץ אחר. פעם אחת הוא תפס אותו ליד ביתו, לרב לא היתה ברירה אלא לדבר איתו, כאן התפרץ עליו הרב ואמר לו כך: אתה הורס לי את הקהילה, 5 משפחות כבר יצאו ( לא עלו, יצאו) לישראל ועוד כמה מתלבטים, אני לא רואה עתיד לקהילה הזאת אם אתה נשאר כאן, וכאן באה המכה אני דורש ממך לעזוב את המקום מיד. כנראה שבחבד לא שמעו על מצוות יישוב ארץ ישראל.
19
אסור לה להדליק רק כי זה לא עבר דרכם?
אלישבע | 23-04-2020 14:04
בסד ואז זה בשל הכבוד שעקפה אותם, או שזה לא מן הצניעות, ומוזר הדבר כי אם כן יכלו לבעלה... שניהם עושים עבודת קודש
ממש לא
אא | 23-04-2020 17:52
אסור לה להדליק כי מדובר בטקס ציוני. ההחלטה באם להשתתף בטקסים שכאלה נתונה רק בידי הממסד הכללי.
20
הפנמה
אורי | 23-04-2020 14:45
לכל הזועמים. תפנימו שלא כל היהודים ציונים, לא כל היהודים מזדהים עם כל הטכסים, אנחנו לא ברוסיה הסיבייטית שכולם צריכים לחשוב אותו דבר, ללכת ביחד לאותם טכסים. לכל היהודי יש זכות לגור במדינת ישראל כי זהו ביתו ללא קשר לדעות שלו. אין מונופול על דעות. לא פוסלים את מי לא חושב כמוך.
רק נזכיר לאיזו ידיעה אתה מתייחס
ענ | 23-04-2020 19:29
אישה ששמחה והתרגשה מהכבוד שניתן לה בזכות מפעל חייה, קיבלה מכתב מאת רבנים שהודיעו לה שנאסר עליה לשתף פעולה עם הענקת הכבוד של הדלקת משואה, מפני שהרבנים לא אישרו זאת. כיצד היא מעלה על דעתה לעשות משהו בלי לבדוק איתם קודם?!
21
הדלקת משואה ביום הזיכרון.
אשל לאה | 23-04-2020 17:07
פליישמן היקר רואה אותך בערוץ 20וכל מילה שלך בסלע .אמיתי כנה לא מתחסד ומדבר מעמקי ליבו. תמשיך להיות כמו שאתה תומכת לאה אשל אשדוד
22
חבל עד עכשיו אהבתי את חב"ד עכשיו הכל נגמר .
דניאל | 23-04-2020 19:10
הייתי בטוח שבחבד אין את הפוליטיקה הזאת וכל הזמן הונעתי כי בחבד יש ר- אהבת חינם. תמיד שמחתי לתמוך ושיכנעתי את כל חבריי לתמוך . עד ששמעתי על המקרה הזה. חבל.
23
ארוך, אבל כדי לקרוא
שווה קריאה | 23-04-2020 19:49
כמו כולם גם אני זעתי באי נוחות מהמכתב. אין ספק שהיה יכול וצריך להיכתב בצורה רכה ועדינה יותר. (חשוב גם לזכור שאיננו יודעים את הרקע למכתב ויתכן מאוד שהיו פניות קודמות בנושא). לעצם העניין, לרבי לא הייתה התנגדות למדינה, הוא ראה בה מנסיו הגדולים של השית והודה עליה. עם זאת הרבי לא ראה בה 'אתחלתא דגאולא' אלא נס (עצום) ללא קשר אל הגאולה העתידה. כמו כן יש בחבד התנגדות (חריפה) לציונות כתנועה(!) הפורקת עול מלכות שמים). הבעיה גם לא מתחילה בזה שגברת חנה לפשיץ אשה, אדרבה הרבי נהג להדגיש שהשליחות הנן שליחות בפני עצמם ולא 'נשות השליח'. בשל כך יש כינוס שליחות ב(זמן) נפרד מכינוס השלוחים. וידוע הדיבור בחבד על עלית המלכות לקראת הגאולה ואכמ. אז איפה הבעיה? אינני חבדניק, אינני יודע ואינני מתימר לדעת. [יתכן שחבד לא רוצה להזדהות עם ממסד המדינה אם מפני רצון לא להשתייך ולהיות מוגגדרים (דבר שהיה מאוד מאוד חשוב לרבי) ואם מפני חשש מהזדהות עם הגות הציונות. ויתכן גם סיבות נוספות. גם ידוע שלפני עשרות שנים הציעו לאשה מחבד להדליק משואה. היא שלחה לרבי שאישית אין לה עניין בכך אבל אולי כדאי שיוסיף בקידוש השם, הרבי ענה לה בקצרה 'אין צורך']. אבל הכי חשוב, המעשה בפועל. אין תנועה מלאה באהבת ישראל, בהתמסרות ודאגה לו בכל העינינים (המעשים בפרט) כחבד. חבל לדבר, שהמציאות בשטח זועקת
המציאות בשטח היא אחרת
קימול | 23-04-2020 21:53
הוא מונעת מאנשים וממשפחות לעלות לארץ, וגורמות להתבוללות.
24
אנטי ציונית?
יעקב | 23-04-2020 22:52
ממש לא. לא ציונית, ולא אנטי. לא רואים במדינת ישראל אתחלתא דגאולה, אך מאד ממלכתיים. למרות ההתנגדות שהייתה בליובאוויטש לתנועה הציונית החילונית, ההתנגדות הייתה לאידיאולוגיה ולא לאנשים. הכותב חבדניק.
25
ציונות
יוסי גולדמאן | 24-04-2020 6:43
הביעה עם ציונות הוא בכמה, והעיקר שזה מבוסס על הרעיון ש״כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה״ היינו האדילוגיה שבני ישראל יכולים להתקיים ולשרוד בלי הקב״ה, וגוזרים אותו מכל התמונה, ורק צריכים ארץ ששם נהיה גוי ככל העמים אשר מסביב, עם שפה ותרבות משלנו, ורעיון זה מופרכת היא מעיקרו וכדברי חכמינו ז״ל ש״אין אמונותינו אומה אלא בתורתה״ דהיינו שקיום הצלחת והשרדת עם ישראל כעם, היא רק בידי הק׳ ברוך הוא המציל ומגין אותנו מכל, ובלשון חז״ל ״אין לנו להשען אלא על אבינו שבשמים״ ואנחנו צריכים להכיר את זה. והאדילוגיה הציונות הוא בדיוק להיפך מזה להשליך עולו מעל צווארינו ״ובית יעקב לכו ונלכה״ אבל בלי ״אור השם״ ועל המפורסם אין צריך ראיה, ולכן בתחילה הקמת המדינה כל החרדים לדבר השם בלי יוצא מן הכלל יצאו נגד שיטת הציונים, כי קיום עם ישראל ועצם היותו הוא אך ורק כמו שהקדוש ברוך אומר לנו בתורתינו הקדושה ״אם בחקותי תלכו ואת מצוותי תשמרו ועשיתם אותם״ אז ורק אז ונתתי גשמיכם בעתם ופרי העץ יתן יבולה״ וכל הטוב בגשמיות, ועל כן קל להבין מדוע שיטת הציונים מופרכת היא מעיקרא, ואין לה שום קיום בהשקפת עולם של אף יהודי אחד, שבטבע הוא מאמין בני מאמין שהשם הוא בורא עולם ומנהיגו, וצריכים לעשות כל מה שהוא רוצה, וכפי שהוא גילה את זה לנו בתורתו ״בדבר הוי׳ זו הלכה״, וכל מה שאינו בדרך זו אין לו שום מקום ב״עמו הקדוש ובארצו הקדושה ובתורה הקדושה״ כי עצם ענין של שלושת הדברים הללו הם קדוש וטהור, ולנסות להשים איזהשהו דבר בתוכם שהוא לא בדרך התורה הקדושה הוא פשוט סתירה לעצם מהותם. וע״ז באתי בתפילה לבורא העולם ש״יתמו חטאים מן הארץ״ חטאים ולא חוטאים חס ושלום, וכולן יכירו את האמת וישוב מטעותן, ובביאת משיח צדקינו שאז יהי׳ ״השם אחד ושמו אחד״ וכולם יכירו וידעו ״כי מלא הארץ דעה את השם כמים לים מכסים״ ועל זה באתי על החתום חסיד חב״ד הרוצה בעילום שמו
26
תפילה שלום המדינה
יוני | 24-04-2020 7:47
בחב ד יש דברים יפים. אמנם לא כל השליחים ראויים וישרים אך בסך הכל הכוונות טובות ולשמור על יהודים זו כוונתם. אל תצפו לשמוע את בנוסח הברכה למדינה ובוודאי לא יוזכר ״ראשית צמיחת גאולתנו״
27
יהודים
נועם | 25-04-2020 7:54
יהודים ומושחתים בסוריה ובלבנון
28
בסוף
לא נורא | 25-04-2020 15:37
כל מה שקרוב מתכלה (;
29
הרבי
נועם | 25-04-2020 19:40
הרבי מלובביץ' שלום ארוש הליכוד יהדות אמיתית
30
זו רכילות והוצאת דיבה נטו! לא קשור אליכם
יוסי | 26-04-2020 9:00
לא רוצה להיסחף בגל התקשורת והאינטרסים שלה . רק שאלה אחת , אם חייל מסור מצה''ל היה מוזמן לשאת דברים או להדליק משואה באירוע מכובד בושינגטון יחד עם הנשיא והי' מסכים ומקבל ההזמנה והדבר התפרסם בעולם כהכנה לאותו אירוע. מפקדו קרא על כך בתקשורת, והרמטכ''ל וראש הממשלה גם שמעו על זה רק במהדורת החדשות, מבלי שנשאלו על כך ומבלי כל תיאום עם מפקדו והוא עם הרמטכ''ל , האם זה היה עובר בשקט ? אותו חייל היה אכן מגיע לאותה במה? או הי' מקבל נזיפה ? ברור שהצמרת היתה מתערבת לשמר סדר וכו' . עכשיו תבוא התקשורת ותעשה רעש שצה''ל נגד אירוע בו מכבדים את ארה''ב ונשיאה. מה לכם אנשי התקשורת בענין פנימי של חייל שטעה ושכח את מעמדו, והתעלם ממי שהוא כפוף איליו. עיזבו, אנא עיזבו ! תנו למערכת לנהל עניינים פנימיים שלה. ננצל את הטכנולוגיה וערוצי התקשורת להרבות אחווה ולצמיחה רוחנית ולא ניסחף לרכילות , שקרים והכפשות של היחיד או הכלל. שבוע טוב ובריאות לכולם
31
חב"ד פסחה על שני הסעיפים וכעת הודיע שהיא חרדי
יהודי בן יהודית | 05-05-2020 20:56
וכעת הודיעה באופן ברור שהיא בעד יהדות ליהודים ולא בעד המדינה היהודית. עצוב וחבל אבל יותר ברור ...
32
הרבי
נועם | 01-04-2021 9:58
הרבי מלובביץ' ישו מוחמד הנביא מואפק טריף