אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מסתמן: משפטו של ראש הממשלה יפתח בסוף מאי

מנהל בתי המשפט הודיע על שורת הרחבות של עניינים אשר ידונו בבתי המשפט, בהם עניינים פליליים בבתי המשפט המחוזיים. על פי כך, במידה ולא יהיו התפתחויות נוספות, משפטו של ראש הממשלה יתחיל ב-24 למאי

מסתמן: משפטו של ראש הממשלה יפתח בסוף מאי
  Yonatan Sindel/Flash90

מנהל בתי המשפט, השופט בדימוס יגאל מרזל, הודיע היום (רביעי) כי פעילות בתי המשפט תורחב בתחומים רבים, בהם שמיעת כל סוגי הדיונים הפליליים בפני בתי המשפט המחוזיים. כידוע, משפטו של ראש הממשלה יערך בבית המשפט המחוזי בירושלים.

מרזל הודיע כי :"הגידול בפעילות ייעשה תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות וכל ההוראות שניתנו עד כה בעניין השמירה על בריאות הציבור בבתי המשפט ובבתי הדין, ובכלל זה ויסות מספר הנכנסים לבתי המשפט ולאולמות, מדידת חום, חבישת מסיכות, הגבלה על מספר אנשים במעליות, שמירת מרחקים באולמות, ועוד. כמו כן, הדיונים לפני כל שופט ושופטת ייקבעו במדורג ובמרווחים מתאימים כדי למנוע התקהלות במבואות או באולמות מעבר למספרים המומלצים".

עוד באותו נושא

פתיחת משפטו של ראש הממשלה נדחתה לסוף מאי


8

עוד הוסיף: "בנוסף להגדלת הפעילות הגלומה בהודעת המנהל והנשיאה, לפי העניין, נתונות לנשיאי בתי המשפט סמכות להורות על קיום דיונים בסוגי עניין נוספים. בעלי דין המבקשים לקדם את עניינם התלוי ועומד בבית המשפט ואשר אינו נמנה על סוגי העניין המפורטים בהודעות אלה, רשאים לפנות לבית המשפט ולבקש שעניינם ידון. זאת אם בהתייצבות פיזית ואם בהיוועדות חזותית".

מנהל בתי המשפט שלח רשימת עניינים שצפויים להישמע בפני בתי המשפט החל מתאריך ה-3.5.20, וכתב כי עניינים פליליים ידונו בפני בתי המשפט המחוזיים: "ישמעו כל סוגי הדיונים הפליליים אף של נאשמים שאינם עצורים, וזאת למעט דיוני הוכחות".

כזכור, הרכב השופטים שידון במשפטו של ראש הממשלה הודיע כי בשל מצב החירום שהוכרז עקב התפשטות נגיף הקורונה, משפטו של ראש הממשלה ידחה לסוף חודש מאי. ההחלטה ניתנה "נוכח התפתחויות הנוגעות להתפשטות נגיף הקורונה, ובשים לב להנחיות העדכניות שניתנו ולהכרזה על עבודת בתי המשפט במתכונת חירום". בשלב הנוכחי נקבע מועד הדיון הראשון ל-24 במאי בשעה שלוש בצהריים. על פי דברי מנהל בתי המשפט, נראה כי משפטו של ראש הממשלה יתחיל במועד המחודש שנקבע ולא ידחה פעם נוספת.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
המשפט אולי יפתח אבל לא יסתיים לעולם
לא יהיה | 23-04-2020 8:15
יקח שנים אז עירעור שיקח עוד שנים וביינתיים ביבי ימונה לנשיא, והמשפט יופסק ואז כשיהיה בן 80 יבחר לעוד כהונה, ובגיל 90 זה כבר לא יהיה רלוונטי