אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פומפאו: "ריבונות – החלטה שישראל צריכה לקבל"

מזכיר המדינה האמריקני הביע שביעות רצון מההסכם להקמת הממשלה בישראל: "תוצאה טובה מאד לישראל ולמזרח התיכון". על החלת ריבונות: "נציג להם את עמדתנו, אך בסופו של דבר מדובר בהחלטה שישראל צריכה לקבל"

פומפאו: "ריבונות - החלטה שישראל צריכה לקבל"
  (צילום: קובי גדעון\לע"ם)

מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו התייחס הערב (רביעי) בתדרוך הבית הלבן להסכם הקואליציוני שהושג על הרכבת הממשלה בישראל – בה נכלל גם סעיף בנוגע לקידום "עסקת המאה" האמריקנית החל מה-1 ביולי.

"אנחנו שמחים על המתווה המתגבש להקמת הממשלה בישראל, ומרוצים שעכשיו תהיה ממשלה רשמית במדינה. למדנו את פרטי ההסכם, ונרצה לעבוד ביחד עם שני המנהיגים (בנימין נתניהו ובני גנץ – א"ב)" אמר. עוד ציין כי הממשל האמריקני ממרוצה מכך שישראל לא תלך למערכת בחירות רביעית: "זאת תוצאה טובה מאד לישראל ולמזרח התיכון כולו".

בנוגע להחלת ריבונות ביהודה ושומרון, פומפאו אמר כי "כל האפשרויות נתונות להחלטת הממשלה הישראלית. אנחנו נציג להם את עמדתנו על הסיפוח בפורומים מצומצמים, אך בסופו של דבר מדובר בהחלטה שישראל צריכה לקבל".

עוד באותו נושא

מה הימין השיג בהסכם בין גנץ לנתניהו?


6

כזכור, מהפרטים של ההסכם בין יו"ר כחול לבן בני גנץ לראש הממשלה בנימין נתניהו עולה כי החלת הריבונות תתאפשר החל מהראשון ביולי – כאשר הממשל האמריקני צפוי לתמוך במהלך. "בממשלה החדשה שתוקם, יש רוב חסר תקדים להחלת הריבונות הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן ואנחנו מצפים לראות בקרוב את החוק מאושר בכנסת ישראל" אמר יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחיינו. "יחד, בממשלה מאוחדת וחזקה, נמשיך את מדיניות הממשלות הקודמות לפיתוח וקידום ההתיישבות באזור. בשם תושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן אני מברך אתכם ומצפה לעבודה המשותפת בשנים הקרובות".

לפני חתימת ההסכם, רבים חששו כי הליכה לבחירות רביעיות תוביל לאבדן סיכוי ממשי להחלת הריבונות לפני הבחירות בארה"ב שיערכו ב-3 בנובמבר. בישראל ובארה"ב העריכו כי במידה והנשיא טראמפ יפסיד בבחירות, הממשל הדמוקרטי החדש של ג'ו ביידן יסרב לקדם את "עסקת המאה" שהוצעה על ידי קודמו בתפקיד.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו