אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב יהושוע שפירא לח"כ קלדרון: "את לא תלמידת חכם"

הרב והח"כית דיברו בכנס רמלה כשקלדרון אמרה "אם נאמר שהומואים ולסביות הם כבהמות זו גזענות, עוול וחילול ה'". הרב יהושוע שפירא השיב "שמעתי את הדברים שלך מעל בימת הכנסת. אך את אינה תלמידת חכם. את אומרת שיש שוויון בין אדם רגיל להומוסקסואל זה שקר גמור, זו עזות מצח".

הרב יהושוע שפירא לח"כ קלדרון: "את לא תלמידת חכם"
  הרב יהושע שפירא (ישיבת רמת גן)

כנס רמלה ה-6 בנושא "המשפט הציבורי במדינה יהודית" החל הבוקר (ג') בפאנל הבוחן כיצד ניתן ליישם את ערך השוויון במדינה יהודית.

בדיון השתתפו ח"כ ד"ר רות קלדרון, ח"כ הרב משה גפני, פרופ' גידי ספיר מאוניברסיטת בר אילן והרב יהושע שפירא, ראש ישיבת ההסדר רמת גן.

קלדרון ציינה בדיון כי קיימות ישיבות חילוניות אשר לא זוכות למימון המדינה. לטענתה "צריך לחלק את הנטל באופן שוויוני. אם לא תהיה אפשרות ללמוד תורה זה לא שוויון. השוויון הוא לא לקחת חרדים ושיהיו בצבא. שוויון בנטל זו הזמנה לכולם לקחת חלק בשירות הלאומי והאזרחי בגיל בחרות".

קלדרון התייחסה בדיון גם לשוויון בזוגות חד מיניים: "זכותה של החברה להגיד שהם שמחים על משפחות של אנשים נשואים ומצטערים על משפחות חד מיניים. אך על החברה להבין שאלוהים לא ברא את כולם אותו דבר והוא ברא גם הומואים ולסביות. קודם כל צריך לכבד את אופן בריאתם, ושלאדם יש זכות שיוכל לחיות בחברה ולגדל ילדים שלא יתביישו בו. אם נאמר שהומואים ולסביות הם כבהמות ועושים מצעד בהמות בזמן שעושים מצעד גאווה אז אני חושבת שזו גזענות, עוול וחילול ה'".

עוד הוסיפה חברת הכנסת מ'יש עתיד': "אני מבקשת שכל מי שתורה בנפשו, לעמוד איתנו ולדרוש לזכות ללימוד התורה. כדי שהמדינה תהיה יהודית, ואני מאמינה במדינה יהודית, עלינו לקחת את הזכות להגדרה עצמית, לחיות בטריטוריה ריבונית ולהכיל את חוק השבות כדי להיות מולדת לכל יהודי בעולם. כדי להיות מדינה יהודית עלינו לנהל את המרחב הציבורי – לוח שנה, שפה, חגים סמלים שיהיו יהודים ומתאימים לערכים שלנו ושתהיה מערכת חינוך שתכיל את המקורות היהודים. לכל קהילה על פי ערכי חייה.

המדינה צריכה להיות יהודית ובה בשעה להיות דמוקרטית. כדי להיות דמוקרטית אנחנו יכולים למלא את כל הקריטריונים המוזכרים לעיל אבל התנאי היחידי הוא שזכויות המיעוט לא יפגעו בתוך מימוש זכויותינו."

הרב יהושוע שפירא, ראש ישיבת ההסדר ברמת גן, התייחס לדבריה של ח"כ קלדרון: "שמעתי את הדברים שלך על מסכת כתובות בגמרא מעל בימת הכנסת ואני אפילו חושב שזה חשוב להרחיב את מעגל לימוד התורה. אך את אינה תלמידת חכם. את אומרת שיש שוויון בין אדם רגיל להומוסקסואל זה שקר גמור, זו עזות מצח. אני עוזר לאנשים האלה, אני חושב שהם מסכנים, התורה לא אומרת שלא לעזור להם".

גפני: נהיינו יותר ויותר ציונים

גם ח"כ גפני הגיב על דברי של ח"כ קלדרון בנושא הזוגיות החד מינית וטען כי "התורה מתייחסת לאלה שהם הומוסקסואלים ואומרת איך לנהוג כלפיהם. היום מבחינת התקשורת, חיי משפחה רגילים זה לא בדיוק הדבר הכי מרנין. כאשר מדברים על כל הדברים הלא שגרתיים של התא המשפחתי הכל נראה אחרת. אוי ואבוי לפוליטיקאי שידבר מילה על זה. הנושא של שוויון ביהדות הוא נושא מורכב ונמצא בכל תחום. אין דבר כזה עולם שנברא בשווה. יש חובה על מי שיש לו לעזור למי שאין לו. התורה לא אומרת שיש חובה שכולם יהיו שווים. הקב"ה ברא עולם עם אתגרים שצריך להתמודד איתם. מדינת ישראל הפכה את הנושא של שוויון לסיסמה כאשר לימוד תורה לא בנושא של שוויון".

בעניין הישיבות אמר גפני כי "הקריטריונים של "תורתו אומנותו" ניתנים לכולם וסיפר כי אף היו שתי ישיבות רפורמיות שקיבלו תקצוב. לדבריו "אנחנו לא נמצאים באיזו פלנטה שמשרד המשפטים עושה קריטריונים רק לאורתודוקסים ולגברים. יכולים להיכלל בעניין של התקצוב ותורתו אומנותו גם חילונים ורפורמים".

על החברה החרדית הוא הוסיף: "אנחנו נהיינו יותר ויותר ציונים. מאוד התקרבנו לציבור הציוני דתי. יש אצלם יותר תורה ושמירת מצוות מאשר היה פעם. המפד"ל של פעם היא לא המפד"ל של היום. הקשר בינינו הלך והתחזק. אני ראיתי איך הציבור שלנו נהיה יותר ימני, ציוני, וההתקרבות אל הציבור הציוני דתי לציבור שלנו הגיע למימדים כאלה שאני התחלתי להיות מודאג. לשמחתי הרבה חברו השר בנט לשר לפיד. לראשונה בא מישהו ואמר חד משמעית – הוא לא רצה להצטלם עם שר חרדי הוא רצה לבוא לציבור שלו ולהגיד אנחנו הרחקנו את הציבור החרדי מהממשלה. פעם ראשונה שאמרו לנו שלא נהיה בקואליציה. אך אם היינו בקואליציה התהליך היה מתקדם לא רק שהיינו יושבים יחד עם בנט ואורי אריאל, הייתי יושב אפילו עם יאיר לפיד. אני מודה לכם השר בנט ולפיד שהשארת אותנו במקומנו הטבעי. מה שלא נעשה נהיה אופוזיציה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
26 תגובות - 26 דיונים מיין לפי
1
ניתן לענות אותו דבר כלפיי הרב שפירא
אהרון | 02-04-2013 14:23
הרב שפירא טען כי קלדרון "לא ת"ח" ואני הקטן טוען שהרב שפירא הוא לא דיין ולכן לא מובן לי למה הוא שפך את דמו של הרב אלון שליט"א לשווא.?
2
ח"כ קלדרון מעלה נימוקים. הרב שפירא מעליב -
נחום | 02-04-2013 14:53
במקורות מובא שלכל אדם יש יצרים וכל אדם יכול לסלף אותם לסטיות. כך שכל אדם מבריאתו יכול להיות בסדר ויכול להיות סוטה. זה מטרת התורה וזה היה מטרת התפילה בתערובת במקדש (סוכה נא') ליצור את הקדושה ולמנוע את הסטיות. הכתות הנוצריות ששלטו בחורבן בית שני, הובילו לפרישות שהיא יסוד הסטיות!
3
אין לי בעיה איתה אבל מה היא עשתה שמגיע לה התואר הזה
ידידיה | 02-04-2013 15:32
4
הרב שפירא יישר כח...
אהרון | 02-04-2013 15:57
סוף סוף אני גאה להיות יהודי דתי לאומי בלי רבנים פופוליסטים... רב שאומר אמת ללא מורא ומקיים לא תגורו מפני איש.. איש אלוקים שמעמיד את הרפורמית - קלדרון על מקומה... היא איננה תלמיד חכם היא רפורמית הבאה לשנות את התורה מבפנים היא סכנה וצריך להלחם בה ... אין לשום אדם שהתחיל ללמוד תורה לפני 30 שנה רשות לחלוק על 3500 שנה של לימוד וקיום!!! גם לא לד''ר קלדרון... כל הכבוד לרב!!! אדם למי שלא למד.. זה איש ואישה ביחד ורק זה נקרא אדם... דבר שני כל מי שמדבר נגד הרב שפירא הוא מבזה תלמידי חכמים וידוע (למי שבאמת למד) מה סופו...
5
בזמן המשנה והגמרא כל התורה היתה פתוחה לדיון
שגב | 02-04-2013 16:37
יותר מזה! הם קבעו איזה ספר יכנס לתנ"ך ואיזה לא והם לא אמרו מי אנחנו שלא נקבל דבריו של יחזקאל הנביא אלא הכל עלה לדיון באופן שווה, לא מצאתי שום מקור לכך שהיום יש "פרות קדושות" שאסור לגעת בהן, כמאז כן היום הכל פתוח לדיון!
6
לא ראיתי בהמות הומואים או לסביות
בהמה | 02-04-2013 16:43
לכן מי שאומר שהם בהמות הייתי אומר שדווקא להיפך כי בהמות הם הטרוסקסואליות. לשון התורה הוא שזה מעשה תועבה כמו הרבה איסורים אחרים שנקראים תועבה לדוגמא אכילת מאכלים לא כשרים, עדיף להיצמד ללשון התורה מאשר להמציא גינויי גנאי שלא ממין העניין.
7
מה מעיד על הרב מה שאמר לרות קלדרון ?
פסיכולוגית | 02-04-2013 17:27
8
תגובה ל6: הומוסקסואליות נפוצה בקרב חיות רבות ובכללן בהמ
תגובה ל 6 | 02-04-2013 20:33
ובכללן בהמות. לי יצא מספר פעמים לראות את התופעה בפועל
9
ראיתי, הרב שפירא יצא לא מכובד
גידי | 02-04-2013 20:55
ראיתי, הרב שפירא יצא לא מכובד
10
הרב שפירא
הראל | 02-04-2013 22:28
חבורת כסילים תתחילו לחיות לפי תורתנו הקדושה ולא לפי יצרים אפלים כל מי שלא נוהג כדרך בני האדם בעולם זקוק לפסיכיאטר ראו ערך דור המבול ששיחת גם שם היו את כל יפי הנפש של אנשים שאוהבים את בני מינם וכך גם אנשי סדום אם מישהו אוהב את בן מינו כנראה לא קיבל מנת משכל מינימלית מהקב"ה האדם הזה הוא סוג של עני עניות שכלית ומצווה לעזור לו אני תומך ברב שפירא יישר כח חזק ואמץ צאו מהסרטים שלכם אתם חיים בלה לה לנד כנראה
11
תגובה
אורן | 03-04-2013 1:18
אני לא מבין לרות קלדרון מותר להביע את דעתה ולרב יהושע לא.. חוץ מזה שהוא אומר דברים של טעם ברור שכדי להיות רופא אתה לא יכול לקרא כמה ספרי רפואה ולהחליט שאתה רופא צריך הכשרה מקצועית מרופאים שהוכשרו בעצמם ע"י רופאים אחרים ,מדוע לגבי הרבנות והיכולתלפסוק הלכות לא ברור שזה לפחות אותו דבר לא כל אחד שלמד כמה שנים יכול להיקרא רב ולפסוק הלכות גם אם הוא מדבר מהלב יש כללי פסיקה מסורות וכו'
12
שפירא הוא אלוף הפרובוקציות
גידי | 03-04-2013 8:15
לא נשכח לך לעולם מה שאמרת על בני עקיבא. כנראה שבמצבים שאינך יודע מה להשיב, אתה תוקף ופוגע. כאדם דתי, אני רואה בח"כ קלדרון דמות להערצה ולדעתי גם עולה עליך (רב שפירא) בעשרות מונים בתורה ובמיוחד באהבת כל ישראל באשר הם.
13
המלצותיי לכל הצבועים שמגנים על הרבנית קלדרון
איתי | 03-04-2013 10:00
שבמקום להגן עליה ולומר שהיא תלמידת חכמים (כדבריה), פשוט ללכת ולהקשיב לפסיקות ההלכתיות שלה, וללכת ללמוד אצלה תורה, ולא להכניס מאמרים שלה לשירותים, וכמובן לברך עליהם ברכות התורה. ומי שלא נוהג כך - עדיף שישתוק. ברור שהיא אינה בקיאה בתורה, משום שלא קיבלה אותה במסורת, ולכן אין לה לחוות דעתה בנושאים אלו. כמו שהרב יהושע אינו פרופסור למדע, ולכן לא יחווה דעה בנושאים אלו, ולא ישליך ממסקנותיו בנושא המדע השלכות מעשיות. הוא לא פגע בה, אלא העמיד אותה על מקומה, ועליה להודות לו!
14
תגובה לחזי
ידידיה | 03-04-2013 10:13
חברת הכנסת לא נפגעה, ואם כן ודאי שלא היה זה שלא לצורך. מותר לפעמים לומר את האמת, למי שמשתייכת למפלגה מיותרת ומייצגת אותה, ובודאי בשעה שהיא משמיעה דעות לא חכמות. "דרך ארץ קדמה לתורה" הוא משפט שמשתמשים בו לרוב, אנשים שהתורה לא מאוד מעניינת אותם. "ברור ממחקרים שנעשו" - לי לא ברור בכלל. אינני מייחס כל אמינות למחקרים שנעשים בעולם שבו לא תוכל לקבל ציון על עבודה השוללת את ההומוסקסואליות. מחקרים הנעשים מתוך אג'נדה של ליברליות ושל נהנתנות בהמית. לכן דווקא "היום" זה לא ברור בכלל. כאנשי תורה - המאמינים במקורה האלוקי אני מקוה - כאשר חוקי התורה פוגשים ערכים אחרים שלנו, ולא מחייכים אליהם, עלינו לבדוק מה עקום בערכינו האחרים, ולא לנסות ל"יישר" את התורה. מלבד זאת, נאורות איננה ערך כשלעצמו, לכל היותר מדובר בהלך נפש חיובי משהו. במפורש ובמוצהר אני סבור, כי אין עלינו "לקבל ולכבד כל אדם", אלא להתאמץ ככל היותר, לשנות אותו, ולכוון אותו לדרכה של תורה, ובכך להיטיב לו, להיטיב לעצמו, ולהיטיב לכל העולם. לא כולם יודעים מה טוב להם, לרוב, אנחנו, כאנשי תורה, יודעים הרבה יותר טוב מהם מה טוב להם (ואני מודע לכך שדברי אלה אינם "נאורים" בכלל)
15
מס' 13 - לייק !!!!!!!!!!!!
| 03-04-2013 14:34
16
הרב זיני באתר זה ראה ראשון את הנולד בנושא מיד לאחר נאום
| 03-04-2013 14:39
הבכורה הכנסת של הגב' ד"ר. במבט ראשון קל להתפעל ממנה, בחשיבה לעומק יש להשמר מההתפעלות, שכן היא מוליכה רחוק מהיהדות הנאמנה לתורה, אלא ליהדות "מחודשת" כדבריה
17
כל חכמולוג שעושה תואר בתלמוד חושב שהוא מבין גדול
מרכזניק | 03-04-2013 17:26
את התורה הקדושה לא לומדים באוניברסיטה בדרך המסולפת והמקולקלת מפי מרצים מחללי שבתות וכופרים בעיקר אלא בישיבות הקדושות מפי גדולי הדור הממשיכים את מסורת התורה שבעל פה!נקודה.
18
אהרון הכהן היה ״אוהב את הבריות ומקרבן לתורה ״
דניאל | 03-04-2013 17:37
מדייק הרבי מילובביץ שאהרון היה אוהב כל אחד, כולל אלו שכל מעלתם היא שהם בריות בעולם, אבל יחד עם זאת מקרב את הבריות לתורה (התורה היא העיקר) ולא את התורה לבריות (בכל מיני עיקומים) כל התופעה הזו של כל ייני אנשים על גבול הרפורמים כל מטרתה היא לנגח בתורה שקיבלנו. הגברת קלדרון עם כל הכבוד לה אין לה שום מושג בתורה, כי תורה היא קודם כל יראת שמים ! אדם ללא יראת שמים לא יכולה להיות לו דעת תורה לעולם!! הוא יכול להקים ״ישיבות״ חילוניות, והוא יתמוך ביחסים הומו-לסבים, שזה העוון החמור בתורה, כל מי שיש בו טיפת יראת שמים עליו להוקיע מתוכו את האנשים האלה המגלים פנים בתורה שלא כהלכה.
19
מבחן אנרופלוגי קטן לקוראי סרוגים
רענן | 04-04-2013 12:31
איני נוהג להגיב בד"כ אבל בהחלט אוהב להסתכל בתגובות שלדעתי מייצגות ברמה מסימת הלך רוח. מכל מקום שמתי לב שבתגובות הפייסבוק באתרים דתיים מככב אדם אנונימי בשם צבי ליפשיץ (ראו בהמשך הדף) הנוהג להשתמש בשלל ביטויים מעניינים ביחס לרבנים ('אייתולה', 'חלאת המין האנושי' וכו'). היצור הזה אינו כל כך מעניין כשלעצמו אולם עניין אותי לדעת מה העולם הרוחני העומד מאחורי דמות כמו צבי ליפשיץ (בהנחה כמובן שזהו שמו האמיתי), לכן נכנסתי לדף הפייסבוק שלו (כאמור המצוי בתחתית גם דף זה) והנה, במפתיע כמובן, זוהי רשימת הקישורים החביבים אצלו בדף: ‏‏‏תתבעו אותי, אני מחרים/ה את מוצרי ההתנחלויות‏, ‏‏שלי יחימוביץ‏, ‏מינצר ספרי קודש ויודאיקה, משווק בלעדי של פתיל תכלת‏‏‏, ‏‏‏עם שלם‏, ‏הרב יובל שרלו Rabbi Yuval Cherlow‏‏, ‏‏‎Radionomy‎‏, ‏תנועת י"ב בחשוון‏‏‏‏, ‏‏‏‏ישיבת ההסדר הר עציון, אלון שבות‏, ‏‎Isra-Thai - Thailand was never so close to Israel‎‏‏, ‏‏הרב בני לאו‏, ‏תנועת ארץ שלום‏‏‏, ‏‏‏התנועה הירושלמית‏, ‏אמנון בזק Amnon Bazak‏‏, ‏‏חרדים חושבים אמסלם‏, ‏נאמני תורה ועבודה‏‏‏‏‏‏‏, ‏‏שי פירון‏, ‏בית הלל | beit hillel‏‏‏, ‏‏‏מוסף 'שבת' - מקור ראשון‏, ‏תג מאיר: אור במקום טרור‏‏, ‏‏דעות‏, ‏‎Australians Drop Their Pants to Protest Lack of Toilets‎‏‏‏ו-‏6‏ נוספים מישהו מוצא מכנה משותף בין כל הגופים? בין הפותרים נכונה יוגרל הספר 'חכמים' של הרב בני לאו ומנוי לבריכת הדגים בישיבת הר-עציון
20
יישר כח ל19!!
איתי | 04-04-2013 15:21
גם אני שמתי לב ליצור הזה. כמו כן, איני יודע מי מכל הרשימה הזאת מתיר לפרסם תמונה מצולמת שלו מחובק עם אישה בלי כיסוי ראש. אולי האתר "אני מחרים את מוצרי ההתנחלויות".. שזה בעצם עיתון הארץ, שכנראה הם קלטו שכל מה שכתוב בעיתון זה נגד הארץ, אז החליפו את שמו לשם הראוי לו. מה שאותי מטריד שהוא מקבל במה בכל מאמר כאן ואני צריך לראות את התמונה שלו. וכידוע אסור להסתכל בפנים של רשע, עיינו רמב"ם שמי שמבזה ת"ח יש לו גדר של אפיקורוס
21
שפירא התקשר להתנצל בפני קלדרון
נעמה | 04-04-2013 17:58
22
ר,שפירא תלמיד חכם?חכם?מפרגן?
| 04-04-2013 19:34
23
האמת לא תמיד נעימה
מומו | 05-04-2013 15:06
אני מניח שכדרכן של כתבות הציטוטים מאוד לא מדוייקים ולא בהקשר. מכל מקום, קלדרון באמת איננה תלמידת חכמים, וטוב שהדברים יובהרו. אני לא חושב שזו אמירה פוגענית. לגבי חד-מיניות: לענ"ד הניסוח של הרב יהושע (שוב-לפי הנאמר בכתבה) לא הכי מוצלח בעולם, ויכול לפגוע. תוכן הדברים ברור - עם כל הכאב שבדבר, אין ולא תהיה לגיטימציה לחד-מיניות. נראה לי שלא תיתכן עמדה תורנית אחרת.
24
19 צודק
| 05-04-2013 17:01
25
הרב שפירא היקר.חזק ואמץ.אנחנו נדרשים לרבני אמת כמוך ש
אמיר | 11-04-2013 0:02
שלא עוצרים בקרבם,אלא מביעים בגאון את הדעה של תורת ישראל כנגד הבאים לחבל באומה.אלו בהם בעלי הכוונות הטובות,לא המתנגחים והשונאים,יעיינו ויראו את היחס הנכון.
26
הרב שפירא צדיק!! אשריו על מידת האמת
דגדגגד | 16-02-2017 22:57