אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לתפארת מדינת ישראל: אלו כל 12 משיאי המשואות

השרה מירי רגב הודיעה כי ציפי שביט תדליק משואה ביום העצמאות - ובכך הושלמה תמונת מדליקי 12 המשואות בטקס שיערך בהר הרצל לכבוד 72 שנה למדינת ישראל. אלו כל המכובדים

(קרדיטים מימין לשמאל: דוברות בית החולים שיבא, באדיבות המשפחה, יח"צ, מיה צבן- דוברת המרכז הרפואי פוריה, בית החולים ברזילי, תומר פיינבורג, דובר צה"ל, תומר ניוברג, הדס פרוש/ פלאש 90)

התמונה הושלמה: שרת התרבות והספורט מירי רגב הודיעה כי ציפי שביט נבחרה להשיא משואה בטקס המרכזי ביום העצמאות. בכך הסתיימה חשיפתם של כל מדליקי המשואות לכבוד שנת ה-72 למדינת ישראל.

אלו כל 12 הנבחרים שישאו את משואות יום העצמאות:

עידן רייכל

עידן רייכל, אמן, יליד 1977. מדברי השרה ונימוקי הוועדה: "עידן הוא אשף החיבורים בין כל חלקי העם שלנו. יצירתו המוסיקלית לאורך השנים מייצגת את המארג הקסום של מזרח ומערב, את המעמקים של החברה הישראלית ואת הקסם שביצירה הישראלית.

שבט אחים ואחיות" מתמצת את מפעל חייו המוסיקלי, גשר מיתרים מוסיקלי בין כל חלקי העם, על מנעד צליליו וקולותיו. בימים אלה של התמודדות עם מגפת הקורונה, המתאפיינים בחיוניותה של הערבות ההדדית ושל אמנות החיבורים בלבבות על אף המרחק הפיזי, יצירתו המוסיקלית של עידן ריכל היא מעיין מים חיים של אהבת ישראל, של אחווה ושל לכידות בעם שלנו."

עוד באותו נושא

עידן רייכל ידליק משואה ביום העצמאות


6

אלי בן שם

אלי בן שם, יו"ר ארגון "יד לבנים" בנו קובי נספה באסון המסוקים. מדברי השרה ונימוקי הוועדה: "אלי, אב שכול בעצמו, חולל בעשרים השנים האחרונות מהפכה של ממש בטיפול המערכתי במשפחות השכולות במסגרת ארגון "יד לבנים", העוסק לילות כימים בהנצחת זכרם של חללי מערכות ישראל ובטיפול במשפחות השכולות. ערכי הערבות ההדדית ואמנות החיבור בין אדם לאדם מלווים את עשייתו התקדימית והנמרצת של אלי בארגון "יד לבנים. הוביל שינויים מרחיקי לכת בדרכי הסיוע למשפחות השכולות, המתמודדות יום יום שעה שעה מול אובדן וגעגוע אינסופיים"

עוד באותו נושא

יו"ר יד לבנים, אלי בן שם, ישיא משואה ביום העצמאות

ציפי שביט

ציפי שביט, ילידת 1947, היא שחקנית, קומיקאית, סטנדאפיסטית, מדבבת, זמרת, מנחת טלוויזיה וכוכבת ילדים. מנימוקי הוועדה ודברי השרה: "ציפי שביט, שרבים מאיתנו, בני כל הגילים, 'גדלנו עליה', מלווה את עולם התרבות שלנו למעלה מחמישים שנה מאז חברותה בצוות הווי פיקוד דרום בצה"ל. ציפי מפליאה בכשרונה האדיר והרב גוני להתחבר ולחבר בחושיה הקומיים האדירים בין שלל הדורות ובני הגילים השונים בישראל, ילדים, צעירים וצעירים בנפשם".

עוד באותו נושא

ציפי שביט תשיא משואה בערב יום העצמאות ה- 72 למדינת ישראל

הרבנית לורי פלטניק

הרבנית לורי פלטניק, אשת חינוך ומייסדת ארגון 'מומנטום', גרה בישראל ובוושינגטון. מדברי השרה ונימוקי הוועדה: "הרבנית לורי פלטניק, פועלת ללא ליאות לחיזוקה של הזהות היהודית והקשר לישראל באמצעות רתימת אמהות צעירות בקהילה. תוכנית הדגל של הארגון היא מסע בן שמונה ימים בישראל ואחריו תוכנית המשך בקהילות. בתוכנית השתתפו למעלה מעשרים אלף אמהות מהתפוצות, שסיירו בישראל, הכירו אמהות ישראליות מכל חלקי החברה בארץ ויצרו איתן קשר בלתי אמצעי. הרבנית לורי מובילה בפועלה גרסה ייחודית ומרגשת של 'מלכת המדבר', בנוסח ציוני ואוהב ישראל, שלגביו לעד לא פוסק המומנטום".

עוד באותו נושא

הרבנית לורי פלטניק תשיא משואה ביום העצמאות


4

אל"מ הישאם איברהים

משואת צה"ל: אלוף-משנה הישאם אבראהים, בן העדה הדרוזית, פועל שנים רבות לחיזוק הקשר בין צה"ל, צבא העם, לכל חלקי העם.

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי: ״אלוף-משנה הישאם, מפקד בית הספר לשריון, בן העדה הדרוזית, מהווה בסיפורו האישי ובפועלו הפיקודי לאורך השנים, סמל לחיבור בין קבוצות ומגזרים שונים המשרתים בצה״ל. הישאם, קצין מצטיין, מהווה דוגמה להיותו של צה"ל צבא העם, המאפשר הזדמנות שווה לכל המשרתים בו.

הישאם חותר כל שנותיו בצה״ל לפעול בהתנדבות מעבר למסגרת תפקידו. הוא ממקד את רוח ההתנדבות באוכלוסיות חלשות ובחיבור לחברה הישראלית ולצה״ל. אני גאה על הבחירה בהישאם להדליק את משואת צה״ל ביום העצמאות ה-72״

שרת התרבות מירי רגב בשיחה עם אל"מ הישאם איברהים
עוד באותו נושא

עצמאות 72: הרמטכ"ל בחר את משיא משואת צה"ל


5

חני ליפשיץ

חני ליפשיץ, שליחת חב"ד בקטמנדו שבנפאל. מדברי השרה ונימוקי הוועדה: "חני ליפשיץ מסמלת את הערבות ההדדית, את הכנסת האורחים החמה ואת אהבת ישראל, המאפיינות את מלאכת הקודש של בתי חב"ד בעולם. חני הקימה יחד עם בעלה את בית חב"ד בקטמנדו לפני עשרים שנה ומאז הוא מהווה בית חם לעשרות אלפי ישראלים ויהודים מכל כנפי תבל לצד היותו מגדלור של חסד, מקום מפגש לשלל גווניה של החברה הישראלית ונווה מדבר של רווח והצלה לכל נזקק".

עוד באותו נושא

שליחת חב"ד בנפאל חני ליפשיץ תדליק משואה


11

יעל וילוז'ני אזולאי ואחמד בלאונה

אחמד בלאונה, אח בכיר בבית החולים פוריה, ישיא משואה משותפת עם יעל וילוז'ני-אזולאי, אחות בבית החולים ברזילי.

"אחמד בלאונה, אח בכיר מצטיין בבית החולים פוריה שבטבריה, ממקימי מערך ניתוחי הלב בבית החולים ומראשוני המתנדבים לטפל בחולי נגיף הקורונה, בהם הוא מטפל גם בימים אלה במסירות אינסופית" אמרה רגב על הסיבות לבחירתו. "הוא ידוע ומוכר במסירותו, במקצועיותו, באנושיותו ובנכונותו התמידית לעמוד בחזית למען הצלת חיים"

"בלאונה ישיא את המשואה יחד עם יעל וילוז'ני-אזולאי בשם המקצועיות והאנושיות, שעל פיהן פועלים צוותי האחים והאחיות בבתי החולים ברחבי הארץ" הוסיפה. "בימים אלה של התמודדות מול התפשטות נגיף הקורונה, צוותים מסורים אלה פועלים יחד עם צוותי הרופאים להציל חיים תוך שהם מסכנים את חייהם"

עוד באותו נושא

אח ואחות משני בתי חולים ישיאו את משואת הקורונה

עדי אלטשולר

עדי אלטשולר, מייסדת תנועת "כנפיים של קרמבו" ומיזם "זיכרון בסלון" להנצחת השואה.

"עדי, אשת חינוך, חברה ועשיה, יזמית חברתית נמרצת, מייסדת תנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו' לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים ומיזם 'זיכרון בסלון' בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, רואה במחבר ובמאחד בין חלקיה המגוונים של החברה בישראל ביטוי ממשי לערכי הערבות ההדדית בחברה הישראלית" אמרה רגב. "בתנועת 'כנפיים של קרמבו', מעוררת ההשראה בארץ ובעולם, חברים ופועלים יחד, מתוך כבוד הדדי, ילדים ובני נוער, עם ובלי צרכים מיוחדים, המגיעים מרקע מגוון ומכל חלקי האוכלוסיה בישראל"

צפו: עדי אלטשולר מתבשרת על בחירתה למשואה (צילום: דוברות משרד התרבות)
עוד באותו נושא

יוזמת "זיכרון בסלון" תשיא משואה ביום העצמאות

יסמין מסזאויי וריינה אביטבול

ריינה אביטבול, בת ה- 92 מתנדבת מכל הלב והנשמה למעלה משמונה עשרה שנים במחלקות השונות  בבית החולים 'שערי צדק' שבירושלים.

מדברי השרה ונימוקי הוועדה: "ריינה מסמלת את רוחם ההתנדבותית של האזרחיות והאזרחים הוותיקים שלנו, שעלו לישראל, בנו וניבנו בה" הוסיפה. "סיפור חייה ופועלה של ריינה, שהכתה שורשים במולדתנו, מבטאים את עוצמת האהבה לארצנו ולאנשיה ואת מעמקי הנתינה, המאחדים אותנו בערכי הלכידות החברתית והערבות ההדדית, שאינם אלא שערי הצדק והחסד של כולנו".

יסמין מזאוי, מתנדבת מצטיינת בשירות לאומי אזרחי, ערבייה נוצרייה בת 20 מנוף הגליל, פרמדיקית במד"א.

"יסמין, מתנדבת מצטיינת, נציגת הדור הצעיר של המתנדבים במד"א שבנצרת, החלה את דרכה לפני מספר שנים כמגישת עזרה ראשונה וכיום מוכשרת כפרמדיקית מהשורה הראשונה" אמרה רגב בהודעה. "יסמין מייצגת את רוח הנתינה של אלפי המתנדבות והמתנדבים מכל חלקי העם בארגון מד"א".

"היא מביאה לידי ביטוי את מסירותו, מקצועיותו ואנושיותו של ארגון מגן דוד אדום, העומד בחזית המאבק למען בריאות העם בישראל מידי יום וכעת, ביתר שאת, בעת המלחמה בנגיף הקורונה" הוסיפה.

יסמין מזאוי, באדיבות ארגון השירות הלאומי אזרחי

 

עוד באותו נושא

לתפארת המאבק בקורונה: מתנדבי מד"א ישיאו משואה

פרופ' גליה רהב

פרופסור גליה רהב, מומחית בעלת שם עולמי למחלות זיהומיות מקימת מתחם הקורונה בבית חולים שבא בתל השומר. פרופ' רהב עומדת בחוד החנית יחד עם מיטב עמיתיה בחזית המאבק במגפת הקורונה, מובילה את המחקר הקליני בתחום ושותפה לניסוי הראשון בעולם למציאת תרופה חדשה לטיפול במחלה.

מדברי השרה ונימוקי הוועדה: "פרופ' רהב, ילידת ירושלים, בת לרופא הפרטיזנים שורד שואה, מגלמת באישיותה ובמלאכת חייה בעולם הרפואה והמחקר את ערכי הערבות ההדדית ואת המסירות האינסופית להצלת חיים. "אין ספק, כי הפרופ' רהב משתייכת לסיירת הרפואה והאנושיות, הקיימת בעם ישראל, שחרת על דגלו ובהליכותיו, כי כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו".

ישראל אלמסי

ישראל אלמסי, מנכ"ל ארגון 'ידידים – סיוע בדרכים'. מדברי השרה ונימוקי הוועדה: ”ארגונו של אלמסי מפעיל כ־20 אלף מתנדבים, המסייעים לאלפי אנשים לטפל בבעיות שונות בזמן נסיעתם, ובכללם חילוץ פעוטות שנשכחים בכלי רכב”.

ארגון 'ידידים – סיוע בדרכים' הוקם בשנת 2006 על ידי מאיר וינר, וכיום הוא מנוהל על ידי ישראל אלמסי המשמש כמנכ"ל, ולייזי שטרן המשמש כסמנכ"ל.

הארגון מספק עזרה ראשונה (לא רפואית) ללא כל עלות, בדרכים ובבתים בשלל תחומים, בהם: הנעת הרכב, סיוע בהחלפת גלגל, פתיחת רכב שננעל ועוד".

אורי כהן

אורי כהן, מנכ"ל וממייסדי ״מסע ישראלי״. מתוך דברי השרה ונימוקי הוועדה: "אורי כהן פועל למען בנייתם של גשרים רב תרבותיים, חברתיים וערכיים בקרב הדור הצעיר בישראל ומביא לידי ביטוי את הערבות ההדדית ואת החיוניות של הלכידות החברתית לצד ההכרה בייחודיות התרבותית, הדתית והקהילתית ובמגוון העשיר הקיים בחברה הישראלית.

המסע הישראלי', אותו נושא בגאון אורי יחד עם עמיתותיו ועמיתיו מהווה מסד ובסיס לשיח של חיבורים בקרב הדור הצעיר, שהוא הוא העתיד שלנו. בהובלתו של אורי, "מסע ישראלי" מורכב ממפגשים מרגשים ומרתקים, המעצימים את תחושת השייכות של בני הדור הצעיר לקסם ולייחודיות של החברה הישראלית״

עוד באותו נושא

מנכ"ל "מסע ישראלי" ישיא משואה ביום העצמאות

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
17 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
כולם ראויים
חיים | 16-04-2020 14:32
כל אחד. איש חיל. אשת חיל כל הכבוד מחכה שימליצו על מורה שלימד 40 שנה .נכנס לאלפי אלפי כיתות ולימד. פשוט לימד לימד .והיה דמות מופת . מחכה
הדלקת משואה ביום העצמאות
נעמי רוט | 18-04-2020 22:52
יש לך אותי, אם החיבורים
2
אנשים נפלאים!
דתי לאומי | 16-04-2020 15:09
אשריכם ישראל
3
ואפילו לא רב אחד! מדוע?
אהוד | 16-04-2020 15:54
למה אין מגדולי הדור? האם הם לא ראויים?
הציעו לפירר והוא סירב ואין באחרים מקרבי לבבות
יהודה | 16-04-2020 22:41
או כאלו שמועילים לעם כולו
4
לשיפלות ממשלת ישראל שלא שילמה הבטחת הכנסה לחג
תורם לנזקקים | 16-04-2020 16:32
לכבות את המשואות ביום העצמאות הקרוב. יש מקבלי קצבאות הבטחת הכנסה שלא קיבלו לחג הזה את הזכות שלהם לקנות ארוחה בסיסית לחג. לא לחג הראשון ולא לחג השני נציגי מוקד הביטוח לאומי רק מציעים להעביר את ההודעות, אבל אנשים נשארו רעבים. תתביישו לכם ושאלוהים לא יסלח על הרוע הבזוי הזה. העיקר שליקקו את הישבן לאוכלוסיות מבוססות והעניקו להם מענקים שלא בהכרח הם זקוקים לו תתבייש לך בנימין נתניהו. כנראה שמעולם לא פתחת מקרר ריק ומעולם לא הלכת לישון כשהבטן שלך ושל החזירה שלך מקרקרת. ברוך השם,, הכלא עוד יחכה לך וילמד אותך קצת מה זה סבל אנושי.
5
לחקור את פעילות עובדי מוקד הביטוח לאומי
חקירה פלילית דחוף | 16-04-2020 16:59
רוב עובדי המוקד של הביטוח לאומי, הם עובדים מהמגזר הערבי, ויש לחקור את כמות הפניות של הציבור בהם הם טיפלו. כי לפי כמות האנשים שלא קיבלו הבטחת הכנסה בחג הזה. נראה שהם טיפלו בפניות של מבוטחים מהמגזר הערבי בעיקר. כי לא יתכן שאנשים לא קיבלו את הזכות שלהם על מנת לקיים את חג הפסח. תיפתח חקירה בנוגע לטיפול בפניות של מקבלי הקצבאות. ואיזה מיגזר זכה בתשומת לב יתרה.
6
ציפי שביט תדליק משואה, על תחתוני היוטה
הצגה על טבעונים | 16-04-2020 17:02
על מה היא זוכה להדליק משואה? על זה שהיא ישבה על הבמה והאצבע שלה מוציאה את התחתונים מתוך הישבן?
7
ההה
דיוויד | 16-04-2020 17:24
N12
8
גם למוקדנים הערבים של ביטוח לאומי מגיע.
הערבים חגגו פסח | 17-04-2020 1:56
על כך שהם הצליחו לטפל כמעט רק בפניות של המגזר הערבי, וניצלו את משבר הקורונה, כדי לזרגג את היהודים מקבלי הקצבאות . טרור ערבי *6050 בחסות המגפה. מגיע להם להדליק משואה, על תפארת הרוע הערבי הבלתי נתפס.
9
הפסח הזה, כל הערבים קבלו קצבאות בזמן.
*6050 ביטוח לאומני | 17-04-2020 2:03
שלום מדברת פאטמה, אני רק מעבירה הודעות. שלום מדבר זוהיר, איך אני יכול לעזור? שלום, מדברת חנין, איך אוכל לעזור? שלום, מדבר עימאד, אינעאל מוחמד.
10
טוב להכיר את האנשים היקרים והראויים להדלקת
לילך | 17-04-2020 14:43
משואה בישראל!☘
11
קובי אושרת
בלה מדלי | 17-04-2020 17:42
בחירה נפלאה.אולי ניתן להוסיף השנה משיא נוסף את קובי אושרת המלחין הגדול שראוי ביותר
12
לא מגיע לציפי שביט, יש הרבה יותר מוכשרים.
רחל | 19-04-2020 19:07
במשך 50 שנה שאני מכירה אותה היא מעולם לא גרמה לי אפילו לחייך. תמיד עים אותו סיגנון מופע עים הקול התינוקי והסרט בשיער והחצאית הקצרה והקפיצות והפרצופים המוזרים. אין שום גיוון במשחק בתפקידים בשירה או בהופעה שונה כול שהיא. לא מבינה על איזה כישרון אומנותי או על איזה תרומה לחברה מגיע לה המעמד הזה ?.
13
מחמם את הלב.אשרכם שזכיתם.
אחד מהעם | 20-04-2020 19:07
מדינת היהודים שכל אזרחיה שווים.
14
מי מנחה את הטקס?
חוה | 21-04-2020 18:55
מי יהיו מנחי טקס?
הצעה לבחירת שחקן ותיק ומוערך גבי עמרני
אביבה | 26-04-2020 23:28
הייתי ממליצה שיתנו כבוד גם לשחקנים ותיקים ומוערכים כדוגמת גבי עמרני .