אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אבל כבד על פטירת הרב בקשי דורון: "אבידה גדולה"

במערכת הפוליטית קיבלו בצער את הבשורה על פטירת הרב אליהו בקשי דורון ממנגיף הקורונה. בנט: "פעל רבות לקירוב לבבות", דרעי: "אבדה גדולה לעם ישראל", פרץ: "הנהיג רבנות שורשית וקשובה"

אבל כבד על פטירת הרב בקשי דורון: "אבידה גדולה"
  (צילום: יעקב כהן/ פלאש 90)

במערכת הפוליטית קיבלו בצער את הבשורה המרה על פטירתו של הראשל"צ הרב אליהו בקשי דורון שנפטר מנגיף הקורונה.

שר הביטחון, נפתלי בנט עדכן כי "הרב הראשי לשעבר אליהו בקשי דורון הלך כעת לעולמו בתום מאבק עיקש בנגיף הקורונה". הוא ספד לרב ש"היה איש חסד ונתינה, שפעל רבות לקירוב לבבות בעם ישראל. מוסדות בנין אב ודבי אליהו שהקים מסמלים את מורשתו, מורשת של אהבת העם והתורה". הוא שלח תנחומים בשמו ובשם מערכת הביטחון "למשפחה בשעה קשה זו. עם ישראל כולו מחבק אתכם. יהיה זכרו ברוך".

שר החינוך הרב רפי פרץ: "עם ישראל התייתם הערב. הלב דואב על פטירתו של הראשון לציון, הרב בקשי דורון זצ"ל. הרב בקשי היה מגדולי התורה בדורות האחרונים, מורה לרבים, מסור לתורה ולעם ישראל באופן יוצא דופן, הנהיג רבנות שורשית וקשובה, מכילה ומאירת פנים".

פטירתו היא מכה גדולה

השר אריה דרעי שהרב בקשי היה אחד מבכירי רבני ש"ס ספד בכאב: "מתאבל מרה על פטירת הרב הראשי, הראשון לציון, הרב אליהו בקשי דורון". הוא העיד כי "הרב היה תלמיד חכם ענק, מורה דרך לרבים בעם ישראל ופטירתו היא מכה גדולה. כאב גדול מאד, אבדה גדולה לעם ישראל".

נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, חכם שלום כהן הביע צער גדול ואמר כי הוא "היה בעל ייסורים כל חייו. זו אבידה גדולה לדור כולו".

ירושלים תנציח את זכרו בתקופה הקרובה

ראש העיר ירושלים, משה ליאון נפרד "ביגון עמוק מזקן הראשונים לציון הגאון רבי אליהו בקשי דורון זצ"ל שהסתלק לבית עולמו. הרב כיהן כראש מוסדות בנין אב ודבי אליהו בירושלים היה איש של חסד, איש של נתינה ורבות עוד יסופר על פועלו לטובת הציבור".

ליאון סיפר על ההיכרות עם הרב: "זכיתי להיכרות קרובה ומעמיקה עימו, להנות מעצותיו ולהתברך מפיו הקדוש פעמים רבות. אני רוצה להביע את תנחומיי למשפחתו, לתלמידיו הרבים ולעולם היהודי כולו שנפרד מאחד מענקי הרוח שפעלו בקרבו שנים רבות. העיר ירושלים בה פעל, למד וגידל את משפחתו תנציח את זכרו הגדול בתקופה הקרובה. דמותו המאירה, פסקיו, ומורשתו התורנית חקוקים בליבנו לעד".

ח"כ איילת שקד סופדת לרב דורון: "מגדולי הדור, הלך לעולמו בשל מחלת הקורונה הארורה. מחלה שלא מבחינה בין דתיים וחילוניים, יהודים ושאינם יהודים. הרב היה איש של נתינה גדולה לעם ישראל. עשייתו המפוארת, מפעלי החסד והתורה שהקים, פעילותו לקירוב לבבות, אהבת הארץ, העם והתורה ימשיכו את מורשתו לדורות הבאים", כתבה שקד בטוויטר. ושלחה תנחומים למשפחתו ולתלמידיו.

ח״כ אופיר סופר (ימינה): "ניצחו אֶראֶלים את המצוּקים". הצטערתי לשמוע על פטירתו של הראשל״צ הרב אליהו בקשי דורון, רבה הספרדי של ישראל בעבר. ברוך דיין האמת".

מנכ"ל הבית היהודי כתב כי "הרב אליהו בקשי דורון היה דוגמא לרבנות שורשית, מכילה, מאירת פנים ומחברת עוד בהיותו הרב הראשי לחיפה. אבד צדיק מן הארץ".

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס): "חש הערב עצב נורא, כמובן בפן הכללי, הרב זצ"ל היה דמות מרתקת אשר שילבה ידענות אדירה של תורה, ספריו בהלכה נמצאים ברבים מהיכלי התורה, אבל גם בפן הפרטי, בשנים האחרונות הגעתי להתייעץ ולהתברך בביתו פעמים רבות.

הרב היה במשך שנים אחד מרבניה המשפיעים של תנועת ש"ס והשר דרעי היה נועץ בו רבות. אין ספק כי זהו ערב קשה מאד. איבדנו אדם גדול שהיה בנוסף לכל גם גאון במידות, החיוך והעצה שלו תחסר לי ולרבבות שומעי לקחו לאורך עשורים רבים".

ח״כ ניר ברקת שלח תנחומים למשפחת בקשי דורון, ואמר כי הוא "כואב עם כל עם ישראל על פטירתו של הרב הראשי לשעבר הרב אליהו בקשי דורון זצ״ל, מנגיף הקורונה. ‏יהי זכרו ברוך, פועלו ומורשתו הרוחנית יהיו איתנו לעד".

תנועת נאמני תורה ועבודה מסרה בעקבות פטירתו של הרב כי היא "אבלה על לכתו מקורונה של הרב הראשי לשעבר, הרב בקשי דורון זצ״ל. הרב סלל בפסיקתו דרכים חדשות בניסיון למצוא פתרונות לסוגיות מורכבות בנושאי דת ומדינה. דמותו העניינית ומעוררת ההשראה תחסר בעולם הפסיקה ההלכתית".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
כזה צדיק, אז למה הסכים לעיסקת טיעון מבישה?...
גדי | 13-04-2020 0:10
כל תושבי כדור הארץ, ואני בתוכם, יש להם פרק אפל בעברם.
2
ברוך דיין האמת
גיא | 13-04-2020 0:18
ה' ישמור את עמי והרב ימשיך להתפלל עלינו מלמעלה. ת.נ.צ.ב.ה.
לפעמים מחיר היוהרה כבד,לצומת ליבם של המתעלמים
הוראות הבידוד החברתי | 13-04-2020 6:23
זהו רק קצה הקרחון של מה שמתחולל בקהילות החרדיות בירושלים ובני ברק ..... וזה המחיר של התעלמות מהוראות משרד הבריאות , וקריצת העין שבה התיחסו לבידוד החברתי בחברה החרדית .
3
כואב הלב במיוחד שיש תרופה לקורונה
יש תרופה | 13-04-2020 2:05
כואב הלב על פטרתו של הרב ועל פטירתם של כל קורבנות הקורונה במיוחד שיש בישראל תרופה לקורונה וממאנים לקבל אותה. השר ליצמן יודע שהתגלתה בישראל לפני למעלה מ-15 שנים תרופה שהיא אנטיביוטיקה אנטי ויראלית שמתאימה לקורונה. המגלה של התרופה בישראל אמר שהוא זכה בה לגלות אותה בנס. תרופות כאלה מגיעות רק בנס. גם אלכסנדר פלמינג שגילה באנגליה לפני כ-90 שנה את הפנצלין שהוא האנטיביוטיקה הראשונה נגד חיידקים, גילה את הפנצלין בנס. צריך להזדרז להתחיל לתת את התרופה לחולים ולעצור את המגפה ואת המשך הקורבנות שהיא גובה.
זאת אנטיביוטיקה אנטי וויראלית רק לווירוסים
ממקור שיודע | 13-04-2020 10:54
האנטיביוטיקה האנטי וויראלית שהוא גילה היא לא נגד חיידקים, היא טובה רק לווירוסים. היא מרפאת מווירוסים תוך כמה שעות יש תוצאה חזקה מאוד ואחרי יומיים בריאים לגמרי. היא האנטיביוטיקה הראשונה והיחידה בעולם שהתגלתה נגד וירוסים. כל מי שלקח אותה הבריא, כמה מאלה שלקחו אותה נדהמו שאפילו היבלות הוויראליות התרפאו להם, אין לה תופעות לוואי, אין בה רעלים ואין בה סמים.
חמוד, אנטיביוטיקה יעילה נגד חיידק לא וירוס
צדיק | 13-04-2020 6:53
אפשר להכנס ולדון בהבדל בין RNA ל DNA. אבל נראה לי לאור מכתבך שזה מיותר. מציע לך להמנע מפרסום שמעות ודברי רכיל.
.
אתה שפוי? | 13-04-2020 2:29
.
4
בידי תמונה נדירה של הרב זצ"ל בקייב
נחמן | 13-04-2020 2:40
שלום רב בידי נמצאת תמונה נדירה של הרב זצל יחד עם האדמו''ר מלויצק שליטא והרב הראשי לאוקראינה והעיר קייב הרב יעקב דוב בלייך שליטא בביקור בקהילה שלנו בקייב אשמח להעביר לכם בברכה נחמן דיקשטיין ראש הקהל קהילת אורח חיים ויור מדא אוקראינה
5
זה לא הנכון
ברוז | 13-04-2020 10:09
החרדים שינו את התורה של אלהים! מ כהן גדול , הם עשו הראשון לציון או הרב הראשי! אין דבר כזה רב ראשי ואין ראשון לציון. עשו מה - דת כסף! לא רק שהם אינם מקיימים את תורת אלהים! הם עושים דברים אחרים והפוכים מתורתו של אלהים! הכופרים הכי גדולים הם החרדים! ואנו בידיים שלהם!
6
איך?
למה? | 13-04-2020 10:29
איך פרסי הפך להיות אשכנזי? ולמה?
7
יש תרופה פשוטה לקורונה אבל לא זו ש 3 הזכיר
יודע את הסוד | 13-04-2020 13:24
התרופה לקורונה ולרוב הוירוסים והחיידקים היא שכיבה במשך שבועיים בערך על שדה מגנטי סטטי שלילי .