אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כהונת הרבנים הראשיים לישראל הוארכה בארבעה חודשים

הכנסת אישרה בחקיקת בזק את הצעת החוק להאריך את כהונת הרבנים הראשיים לישראל בעוד ארבעה חודשים, או עד שיתקיימו הבחירות לרבנות הראשית, המוקדם מביניהם. ההסתייגויות של הח"כים החרדים לא התקבלו וההצעה עברה ברוב מוחץ בקריאה שנייה ושלישית.

כהונת הרבנים הראשיים לישראל הוארכה בארבעה חודשים
  פלאש 90

בגלל הבחירות לכנסת, נדחו הבחירות לרבנים הראשיים. השבוע אמורים הרבנים הראשיים לסייים את תפקידם, כי ע"פ החוק הם נבחרים לעשר שנים בלבד. התוצאה הצפויה: החל מהשבוע אין לישראל רבנים ראשיים.

לכן החליטה הממשלה הנכנסת להעביר החלטה מהירה בכנסת, לפיה תוארך כהונתם של הרבנים הראשיים בארבעה חודשים.

אתמול עברה ההצעה בקריאה ראשונה, ברוב של 60 תומכים מול ששה מתנגדים ונמנע אחד. והיא אמורה להיות מאושרת היום בקריאה שניה ושלישית.

הצעת החוק, מבקשת להאריך את כהונת הרבנים הראשיים לישראל הנוכחיים, ב – 4 חודשים, או עד לעריכת בחירות לרבנים ראשיים חדשים (המוקדם מבניהם). ההארכה נדרשת, עקב הצורך בהקמת האסיפה הבוחרת את הרבנים הראשיים החדשים. עפ"י החוק הנוכחי, כהונת הרבנים, אמורה לפוג בימים הקרובים, לאחר כהונה בת 10 שנים. הבוקר, הוסמכה הוועדה המסדרת של הכנסת, כוועדה מיוחדת לדיון ואישור הצעת החוק.

לבקשת מזכירות הממשלה, ולאחר אישור הממשלה מאמש, העניקה הבוקר הוועדה המסדרת, פטור מחובת הנחה להצעת החוק, לכל שלושת הקריאות.

בדיון בוועדה, ביקשו חברי הכנסת מסיעת יהדות התורה, להכניס לנוסח החוק הסתייגויות, שתוכנם נועד להאריך את הכהונה לשנה, 5 שנים, 10 שנים או לכל ימי חייהם. ח"כ פרוש הציע להוסיף לחוק נוסח 'ללא כל שינוי בגוף הבוחר, שינוי שקשור להסכמים קואליציוניים או החלטות פוליטיות' ההסתייגויות נפלו ברוב של 11 חברי כנסת, מול תמיכת חברי הכנסת פרוש וגפני.

במליאת הכנסת אושר התיקון לחוק ברוב של 64 תומכים  מול 6 מתנגדים, בקריאה שנייה ושלישית.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
ניתנה לרבנים תקופת חזרה בתשובה להתנתק מהחרדים לשוב לבית
ירון | 20-03-2013 10:37
הרב מצגר ישוב לאופנת הסחבק מרמת אביב . הרב עמר יתן גט לרבנים העירקים וישוב ליהדות של בית אבא כמו במעלות כרב מרוקאי מתון ואצילי שמעולם לא מקלל ...
2
אם חלילה יעלה שמו של האח של המורשע דרעי תרעש הארץ
חיים | 20-03-2013 10:39
3
צריך הגיע הזמן לרב ראשי אחד לבטל את השמלה והקפלד לספרדי
סימן טוב | 20-03-2013 10:57
כמה בושות היו נחסכות מהמשך ביזוי הספרדים על ידי הלבשת רבם בשמלה וקפלד מבד שמעיד שאין בראשו על מה להגן ואם יעלה על אופנים ויפול ראשו חלילה ינזק אבוי . די לתלבושת שחרזדה , למה שהאשכנזי לא יולבש בגלימה לבנה כמו האפפיור ונעל אדומה כסמל לדיכוי הספרדים ?
4
שיעלו על ג'ינס, סנדלים וכפה סרוגה, עדיף בגודל של בנט
יש להכשירם לבוא בקהל | 20-03-2013 23:01
5
מציע לחייב את הרב עמאר להאזין לשלמה ארצי
אסור שיהיה מנותק | 20-03-2013 23:05
למה התלבושת החרדית הזאת? על רבנים ממלכתיים לכבד את העם ולהתלבש כמוהו, הרי כידוע זה אחד משלושת הדברים שהביאו לגאולת אבותינו ממצרים. לא יזיק אם ילכו מדי פעם לסרט קולנוע כמקובל במחוזותינו. אפשר לגייר אותם, זה לא מסובך...
6
למנותק תגובה 5
משה | 21-03-2013 1:17
לסרטים לך אתה ושכמותך, אל תערב את תרבות הגוף והחולין שלך בקודש. מאנשים מהסוג שלך מצוה להתנתק.