אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

רבני שכונות בירושלים: "חולי קורונה מחוייבים לעזוב את ביתם גם בשבת"

רבני השכונות בירושלים פרסמו בצהריים קריאה המבקשת מתושבי העיר שנדבקו בנגיף הקורונה לעזוב מיד את ביתם ומשפחתם ולהתפנות למלוניות ולאכסניות מתאימות לכך

רבני שכונות בירושלים: "חולי קורונה מחוייבים לעזוב את ביתם גם בשבת"
  (צילום: אוליבר פיטוסי/ פלאש90)

רבני השכונות בירושלים פרסמו בצהריים (שישי) קריאה המבקשת מתושבי העיר שנדבקו בנגיף הקורונה לעזוב מיד את ביתם ומשפחתם ולהתפנות למלוניות ולאכסניות מתאימות לכך.

"ולעת הזו הננו לגלות דעתנו בהוראה ברורה כדת של תורה כי אחר שנתברר לנו היטב מפי רופאים עניין סכנת נגיף הקורונה, הרי שחובה גמורה ומוחלטת לאלו אשר קבלו הוארת הרופאים אשר בגופם קיימת באופן ודאי מחלה זו, ושע"פ הוראת הרופאים הם נדרשים להתפנות להחלמתם הרי שעליהם לקום ולעזוב את ביתם ומשפחתם ולהתפנות לאכסניות ובתי מלון אשר סודרו באופנים כשרים למהדרין", נאמר בהודעה.

רבני השכונות פרסמו את הבקשה בכל רחבי העיר והוסיפו כי "יש להתפנות ללא שום פקפוק" וכי המחלה יכולה להדביק את הסובבים. "ואף שהדבר קשה באופן מופלג, ובפרט בימי חול המועד אשר הוא עת כינוס משפחות, הלא כל זה הכניס בקיום רצונו ית' לעת הזו" ציינו.

לקריאת הרבנים המלאה לחץ כאן

בעיריית ירושלים אומרים כי הקריאה הופצה באמצעות רכבים שעוברים בשעה זו בשכונות העיר עם רמקולים ובנוסף חולקו מנשרים במקומות המיועדים. "בנוסף ראש העירייה כינס בלשכתו נציגים של רבני השכונות ואלו התקשרו יחד לעשרות משפחות שביניהן יש חולה קורונה וביקשו מאותו נדבק לפעול על פי הנחיות משרד הבריאות ולצאת מהבית למקומות המיועדים לכך".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
איזה רבנים???
???? | 10-04-2020 16:51
לפרט איזה רבנים אמרו כך
2
::::::.......ע"פ דעת גדולי התורה:::::........
בחדשות חדרים | 10-04-2020 16:51
בחדשות חדרים: ישראל נערכת ליציאה מהסגר מיד בתום החג: בכירים בממשלה אמרו כי אחרי חג הפסח ישראל תתחיל לשחרר את המשק. אבל רק ההגבלות על בתי הכנסת נשארות ככל הנראה עד חודש ספטמבר. המקובל הנביא שליטא חזה בחלום שלא יהיה כך ~ אתם באמת חושבים שהקבה מוכן לְוַתֵּר על התפלות של בניו של עם ישראל החביבים הטהורים והקדושים??? וקוסמטיקאיות יוכלו לחזור ולעבוד?? אבל בתי כנסת חייבים להיות נעולים? אל תדאגו, בתי מדרש יפתחו, והשלטון הציוני יהיה בהסגר מוחלט יישר מהשמים. כך חזה הנביא המקובל שליטא. עכשיו רואים בחוש שזו מדינת רשעים, מדינת כופרים באלוקים. עכשיו כולם כבר מדברים על מדינה ציונית ולא מדינה יהודית. אלו מנהיגי השמד טיפשים גמורים, כל מגמתם לכפות החרדים, ולחיות נגד הדעת!!! אבל הרואה את הנולד יודע שהם בגדר עמלק שיודע את ריבונו ומתכוון למרוד בו חו. אתם באמת סבורים שיהיה ניתן לפתוח קניונים, בכדי שיוכלו למכור פיצות ואילו בתי הכנסת ובתי המדרשות שהם נשמת אפה של עם ישראל יהיו סגורים עד ספטמבר??? חבל חבל חבל שכבר מכינים את המלחמה הבאה של הצדיקים נגד השמד של מדינת איזאל עם שומרי המצוות שחשודים שאין להם שום תוכנית לוותר על בית כנסת, ובית מדרש, וחיידר, ותלמוד תורה לילדים, וישיבות, וכוללים וכו' וכו' - ללמוד תורת השם. עליהם נאמר וְאִם-לֹא תִשְׁמְעוּ, לִי; וְלֹא תַעֲשׂוּ, אֵת כָּל-הַמִּצְוֺת הָאֵלֶּה. וְאִם-בְּחֻקֹּתַי תִּמְאָסוּ, וְאִם אֶת-מִשְׁפָּטַי תִּגְעַל נַפְשְׁכֶם, לְבִלְתִּי עֲשׂוֹת אֶת-כָּל-מִצְוֺתַי, לְהַפְרְכֶם אֶת-בְּרִיתִי. אַף-אֲנִי אֶעֱשֶׂה-זֹּאת לָכֶם. וְאִם-בְּאֵלֶּה--לֹא תִוָּסְרוּ, לִי; וַהֲלַכְתֶּם עִמִּי, קֶרִי. וְהָלַכְתִּי אַף-אֲנִי עִמָּכֶם, בְּקֶרִי; וְהִכֵּיתִי אֶתְכֶם גַּם-אָנִי, שֶׁבַע עַל-חַטֹּאתֵיכֶם. וְהֵבֵאתִי עֲלֵיכֶם חֶרֶב, נֹקֶמֶת נְקַם-בְּרִית, וְנֶאֱסַפְתֶּם, אֶל-עָרֵיכֶם; וְשִׁלַּחְתִּי דֶבֶר בְּתוֹכְכֶם, וְנִתַּתֶּם בְּיַד-אוֹיֵב. וַהֲשִׁמֹּתִי אֲנִי, אֶת-הָאָרֶץ. וְהָיְתָה אַרְצְכֶם שְׁמָמָה, וְעָרֵיכֶם יִהְיוּ חָרְבָּה. וַהֲלַכְתֶּם עִמִּי, בְּקֶרִי וְהָלַכְתִּי עִמָּכֶם בַּחֲמַת -קֶרִי וְיִסַּרְתִּי אֶתְכֶם. וגו' חס ושלום. באמת? הם סבורים שיהיה ניתן לפתוח קניונים, בכדי שיוכלו למכור פיצות ואילו בתי הכנסת ובתי המדרשות שהם נשמת אפה של עם ישראל יהיו סגורים עד ספטמבר??? חבל חבל חבל שהם בעצמם כבר מכינים את המלחמה הבאה של הצדיקים נגד השמד של מדינת איזאל עם שומרי המצוות, שהם חשודים שאין להם שום תוכנית לוותר על בית כנסת, ובית מדרש, וחיידר, ותלמוד תורה לילדים, וישיבות, וכוללים - ללמוד תורת השם. ש ו מ ו ~ ש מ י ם ש ו מ ו ~ ש מ י ם ש ו מ ו ~ ש מ י ם ש ו מ ו ~ ש מ י ם ש ו מ ו ~ ש מ י ם ש ו מ ו ~ ש מ י ם ש ו מ ו - ש מ י ם
3
מה זה השטויות האלה?
מה זה?? | 10-04-2020 19:15
יש פה הוראות של משרד הבריאות. את מי מעניין מה דעתם של כמה רבנים? ראינו כבר שמסוכן להקשיב להם. אין להם שום מושג ובכל זאת הם מחווים דעה כל נושא.