אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תשלום קנסות למדינה יידחה עד ה-30 באפריל

הממשלה אישרה את הצעתו של שר המשפטים, אמיר אוחנה, כי תשלום הקנסות למדינה ידחה עד סוף אפריל בעקבות משבר הקורונה. התקנות אינן חלות על קנסות שניתנו עקב הפרת הנחיות משרד הבריאות

תשלום קנסות למדינה יידחה עד ה-30 באפריל
  אברהם בלוך/סרוגים

היום (ו') אישרה ממשלת ישראל אישרה היום (שישי) את הצעתו של שר המשפטים, אמיר אוחנה, בתקנות שעת חירום לפיהן תשלום הקנסות למדינה יידחה עקב משבר הקורונה.

מטרת התקנות היא להקל על חלק גדול ממשקי הבית והעסקים בארץ המתקשים בפירעון חובותיהם, כתוצאה מהצעדים הנדרשים שננקטו כחלק מהמאבק בהתפשטותו של הנגיף. תקנות החירום יחולו על כל קנס שמועד תשלומו חל בתקופה שבין 10 במרץ ועד ל-30 באפריל.

עוד באותו נושא

סוף ההתחלה של נגיף הקורונה


4

בנוסף, הוחלט במסגרת התקנות לשעת חירום על ביטול תוספת פיגור במקרה שבו המועד לתשלום הקנס חל בתקופה שבין ה-10 במרץ למועד תחילתן של תקנות אלו. מי ששילם תוספת פיגור בגין קנס בתקופה שמיום 10 במרץ עד ליום פרסומן של התקנות, יהיה רשאי לפנות בבקשה להחזר תוספות הפיגור; תוספות הפיגור תוחזר לו בתוך תקופה שתיקבע בחוק.

בהתאם לדחיית מועד תשלום הקנסות יידחו בנוסף: המועד להגשת בקשה להישפט בעבירות ברירת משפט ובעבירות מנהליות והמועד להגשת בקשה לביטול קנס.

כמו כן, גם מועד ביצוע של צווי מאסר במקום קנס יידחה, וזאת על-מנת לאפשר לחייבים פרק זמן נוסף לתשלום חובותיהם בטרם הפעלת אמצעי זה. יודגש כי כל הקנסות שהוטלו בגין הפרות הנוגעות למצב החירום המיוחד בשל נגיף הקורונה הוחרגו מתקנות אלו – כך שמועד תשלומן לא יידחה – וזאת כדי להבטיח את יישום ההוראות שהוטלו לצורך שמירה על בריאות הציבור.

במקביל להתקנתן של תקנות אלו, משרד המשפטים פועל לעיגון הסדר זה בחוק, באמצעות תזכיר חוק אותו פרסם שר המשפטים להערות הציבור לפני יומיים. השר אוחנה קידם את המהלך, בתיאום עם גורמי המקצוע במחלקת ייעוץ וחקיקה (משפט כלכלי) במשרד המשפטים, ברשות האכיפה והגבייה ובמשרד האוצר

שר המשפטים אמיר אוחנה מסר: "אנו פועלים בכל דרך על מנת לסייע לאזרחי ישראל אשר נקלעו לחוסר ודאות כלכלית בתקופת המשבר. החובות למדינה יחכו – כעת זה הזמן של המדינה לסייע לאזרחיה. כל מהלך שיכול לתת מענה נשקל במלוא הרצינות מתוך הבנה כי אין "מהלך קטן מדי" וכל פעולה יכולה לתת עוד מרווח לתמרון. אני מודה למחלקת ייעוץ וחקיקה (משפט כלכלי) במשרד המשפטים שגיבשה את ההסדר המשפטי, לגורמי המקצוע ברשות האכיפה והגביה ובמשרד האוצר שליוו את התהליך"

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
ישראל נערכת ליציאה מהסגר
בחדשות.............: | 10-04-2020 17:29
בחדשות: ישראל נערכת ליציאה מהסגר מיד בתום החג: בכירים בממשלה אמרו כי אחרי חג הפסח ישראל תתחיל לשחרר את המשק. אבל רק ההגבלות על בתי הכנסת נשארות ככל הנראה עד חודש ספטמבר. המקובל הנביא שליטא חזה בחלום שלא יהיה כך ~ אתם באמת חושבים שהקבה מוכן לְוַתֵּר על התפלות של בניו של עם ישראל החביבים הטהורים והקדושים??? וקוסמטיקאיות יוכלו לחזור ולעבוד?? אבל בתי כנסת חייבים להיות נעולים? אל תדאגו, בתי מדרש יפתחו, והשלטון הציוני יהיה בהסגר מוחלט יישר מהשמים. כך חזה הנביא המקובל שליטא. עכשיו רואים בחוש שזו מדינת רשעים, מדינת כופרים באלוקים. עכשיו כולם כבר מדברים על מדינה ציונית ולא מדינה יהודית. אלו מנהיגי השמד טיפשים גמורים, כל מגמתם לכפות החרדים, ולחיות נגד הדעת!!! אבל הרואה את הנולד יודע שהם בגדר עמלק שיודע את ריבונו ומתכוון למרוד בו חו. אתם באמת סבורים שיהיה ניתן לפתוח קניונים, בכדי שיוכלו למכור פיצות ואילו בתי הכנסת ובתי המדרשות שהם נשמת אפה של עם ישראל יהיו סגורים עד ספטמבר??? חבל חבל חבל שכבר מכינים את המלחמה הבאה של הצדיקים נגד השמד של מדינת איזאל עם שומרי המצוות שחשודים שאין להם שום תוכנית לוותר על בית כנסת, ובית מדרש, וחיידר, ותלמוד תורה לילדים, וישיבות, וכוללים וכו' וכו' - ללמוד תורת השם. עליהם נאמר וְאִם-לֹא תִשְׁמְעוּ, לִי; וְלֹא תַעֲשׂוּ, אֵת כָּל-הַמִּצְוֺת הָאֵלֶּה. וְאִם-בְּחֻקֹּתַי תִּמְאָסוּ, וְאִם אֶת-מִשְׁפָּטַי תִּגְעַל נַפְשְׁכֶם, לְבִלְתִּי עֲשׂוֹת אֶת-כָּל-מִצְוֺתַי, לְהַפְרְכֶם אֶת-בְּרִיתִי. אַף-אֲנִי אֶעֱשֶׂה-זֹּאת לָכֶם. וְאִם-בְּאֵלֶּה--לֹא תִוָּסְרוּ, לִי; וַהֲלַכְתֶּם עִמִּי, קֶרִי. וְהָלַכְתִּי אַף-אֲנִי עִמָּכֶם, בְּקֶרִי; וְהִכֵּיתִי אֶתְכֶם גַּם-אָנִי, שֶׁבַע עַל-חַטֹּאתֵיכֶם. וְהֵבֵאתִי עֲלֵיכֶם חֶרֶב, נֹקֶמֶת נְקַם-בְּרִית, וְנֶאֱסַפְתֶּם, אֶל-עָרֵיכֶם; וְשִׁלַּחְתִּי דֶבֶר בְּתוֹכְכֶם, וְנִתַּתֶּם בְּיַד-אוֹיֵב. וַהֲשִׁמֹּתִי אֲנִי, אֶת-הָאָרֶץ. וְהָיְתָה אַרְצְכֶם שְׁמָמָה, וְעָרֵיכֶם יִהְיוּ חָרְבָּה. וַהֲלַכְתֶּם עִמִּי, בְּקֶרִי וְהָלַכְתִּי עִמָּכֶם בַּחֲמַת -קֶרִי וְיִסַּרְתִּי אֶתְכֶם. וגו' חס ושלום. בדיחה אחת גדולה. באמת? הם סבורים שיהיה ניתן לפתוח קניונים, בכדי שיוכלו למכור פיצות ואילו בתי הכנסת ובתי המדרשות שהם נשמת אפה של עם ישראל יהיו סגורים עד ספטמבר??? חבל חבל חבל שהם בעצמם כבר מכינים את המלחמה הבאה של הצדיקים נגד השמד של מדינת איזאל עם שומרי המצוות, שהם חשודים שאין להם שום תוכנית לוותר על בית כנסת, ובית מדרש, וחיידר, ותלמוד תורה לילדים, וישיבות, וכוללים - ללמוד תורת השם. ש ו מ ו ~ ש מ י ם ש ו מ ו ~ ש מ י ם ש ו מ ו ~ ש מ י ם ש ו מ ו ~ ש מ י ם ש ו מ ו ~ ש מ י ם ש ו מ ו ~ ש מ י ם ש ו מ ו - ש מ י ם