אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הקורבן ה-12 מנגיף הקורונה מבית האבות 'משען'

ליאה שוורץ ניצולת שואה בת 85 היא הקורבן ה-12 במספר מבית האבות משען. נכדה תוקף את הנהלות הרשת ומשרד הבריאות. ברשת משען פנו במכתב למשרד הבריאות

הקורבן ה-12 מנגיף הקורונה מבית האבות 'משען'
  אילוסטרציה (צילום: נתי שוחט/ פלאש 90)

לאחר 12 קורבנות מנגיף הקורונה שנמצאו ברשת 'משען', האחרונה שבהם היא  ליאה שוורץ, ניצולת שואה בת 85, ברשת משען שגרו הבוקר (שישי) מכתב דחוף למשרד הבריאות ובו דרישה לקבל הוראה ברורה בנוגע ל 130 דיירים באגף העצמאי שהיום מסתיימת תקופת בידודם ושהם נמצאו נקיים בבדיקה שנערכה להם ב 1.4.

"הדיירים ובני משפחותיהם שרויים באי וודאות וחרדה. מצב זה, יחד עם הבידוד, שנכפה על הדיירים ממילא – גורם להם מצוקה נפשית עד כדי מצב של דחק ובשל גילם, גם להתדרדרות במצבם הגופני, שכן כל אותה עת היו חסרי תנועה ומבודדים", נכתב במכתב.

משען דורשת לקבל עוד היום הוראה ברורה בעניין וכן את תשובות 30 הבדיקות הרנדומליות שבוצעו ב 5.4. משען מציינת כי התקופה הממושכת בה נתונים הדיירים בבידוד מכבידה על מצבם הנפשי והיא מבקשת להקל את מצוקת הדיירים. לכן נדרשת הוראה מפורטת ומדויקת ממשרד הבריאות בסוגיה זו.

"יציאה מהבידוד, תיתן לדיירים תחושה של הקלה, תאפשר להם להתאוורר (במסגרת הכללים המחייבים), תסייע להפגת מתחים מצטברים וכמובן תשרה רוגע מסוים בקרב בני משפחותיהם".

רגב רטס נכדה של ליאה שוורץ ז"ל, זועם על הנהלת הרשת "מתחילת הדרך לא הייתה התייחסות מהנהלת משען, הם התעלמו לחלוטין ולא היו איתנו בקשר. הייתה תקשורת עם הרופאים, קיבלנו מהם עדכונים על מצבה. אנחנו מאוד כועסים על ההתנהלות של משען, הייתה שם רשלנות, כנראה שלא הייתה הפרדה כמו שצריך".

הוא גם תקף את משרד הבריאות: "יש כעס על משרד הבריאות שלא עשה בדיקות מיד. ציפינו שהם ינהלו את זה באופן מקצועי. משרד הבריאות חייב ללמוד לקח ממה שקרה במשען. הקשישים האלה סיימו את החיים לבדם. אם בשלבים הראשונים היו מקפידים על בידוד, ומשרד הבריאות היה מגיע עם צוותים שיודעים לטפל בזה – אולי לא היינו מגיעים למצב הזה של שרשרת הידבקות".

מרשת משען נמסר בתגובה: "ראשית, תנחומינו למשפחה. לא נתנצח עם הנכד בשעת אבלו אך נציין שהדיירת לאה שוורץ ז"ל טופלה באופן מיטבי על ידי הצוות הרפואי והטיפולי. בידינו תיעוד מלא ומדויק של הטיפול הטוב בה. ככל הנראה הנכד לא מעודכן בפרטים".

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כסת"ח.בריאים מהראשון לחודש.ביום שישי מבקשים ת
יגאל | 10-04-2020 13:15
תשובה מעכשו לעכשו. לא יעזור.היכונו לועדת חקירה ובתי משפט.