אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מעל 10,000 נדבקים; מניין הנפטרים עלה ל-93

מניין נדבקי הקורונה במדינת ישראל חצה הלילה את רף ה-10,000. בנוסף, מניין הנפטרים מהנגיף עלה ל-93 לאחר ששלוש נשים נפטרו בבתי החולים שערי צדק ולניאדו

מעל 10,000 נדבקים; מניין הנפטרים עלה ל-93
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

במשרד הבריאות מעדכנים הבוקר (שישי) כי מניין הנדבקים בקורונה עלה ל- 10,095. מתוכם 164 חולים במצב קשה, 125 מהם מונשמים ו- 93 נפטרים מהנגיף. 1,061 חולים החלימו ושוחררו.

הנפטרת האחרונה היא בת 80 שהייתה מאושפזת בבי החולים לניאדו ונפטרה לפני זמן קצר. מבית החולים נמסר: "לצערנו הרב, במהלך הבוקר נפטרה מטופלת שחלתה בנגיף קורונה, בשנות השמונים לחייה, לאחר שהייתה במצב קשה מורדמת ומונשמת. צוות מחלקת ההתפרצות מסר את ההודעה למשפחה. אנו משתתפים בצערם הכבד".

בביה"ח שערי צדק נפטרו הלילה שתי נשים נוספות. מבית החולים נמסר: "הלילה נפטרו שתי מטופלות במחלקה המבודדת: בת 86 עם מחלות רקע מורכבות. בת 84 עם מחלות רקע מורכבות. אנו משתתפים בצער המשפחות"

עוד נמסר כי במחלקות המבודדות בשערי צדק מאושפזים 95 חולים, מתוכם 12 מונשמים.

חולה קורונה נעצר בכניסה לירושלים (קרדיט: נתיבי ישראל)

לאחר ישיבת ממשלה לילית, משרד הבריאות הודיע כי החל מהיום בשעה 06:00, תקנות שעת חירום ישובו למתכונת שהתקיימה עד לפני העוצר שהוטל ביום שלישי האחרון.

התקנות חוזרות לאלו שאושרו בסוף מרץ, לפיהן תותר התנועה בין ערים להצטיידות במזון בתרופות, הגעה למקום העבודה על פי הגדרת המעסיק כעובד חיוני על פי התקנות וכ"ו.

עוד הוחלט כי יצומצמו שירותי התחבורה הציבורית לכדי 25% מהקיים ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. שירותי מוניות יתאפשרו רק עם נוסע אחד או עם מלווה נוסף לצורך רפואי, כשהנוסעים יישובים במושב האחורי כשחלונות הרכב פתוחים.

התקנות קובעות כי במרחב הציבורי ובמקומות העבודה ישמר מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם. בנסיעה חיונית ברכב פרטי יהיו עד 2 נוסעים. כן מותרים שירותי הסעה למקומות עבודה בכפוף למגבלות.

עוד באותו נושא

מה מותר ומה אסור על פי התקנות החדשות?


6

נוסף על כך נקבע כי על המעסיק מוטלת החובה למדוד חום בכניסה למקום העבודה. לא תותר כניסת אדם עם חום גוף העולה על 38 מעלות.

לגבי העיר בני ברק סוכם כי יתאפשר לתושבים לצאת מן העיר לשם יציאה לעבודה, טיפול רפואי חיוני, הלוויה של בן משפחה מדרגה ראשונה, העברת קטין בין הורים גרושים או צורך חיוני אחר באישור מראש. הוראות אלו תקפות למשך 5 ימים נוספים. החלטה בנושא לגבי העיר ירושלים תתקבל באופן ממוקד בהמשך.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו