אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

משרד הבריאות ממליץ: הארכת הסגר עד סוף חול המועד

הנחיות הסגר האוסרות על נסיעה בינעירונית אמורות להסתיים מחר בבוקר, אך במשרד הבריאות ממליצים להאריך את ההנחיות עד סוף חול המועד. מניין חולי הקורונה עלה ל-9,755, ו-80 מתים

משרד הבריאות ממליץ: הארכת הסגר עד סוף חוה"מ
  (צילום: אוליבר פיטוסי\פלאש 90)

עם סיום חג ראשון של פסח שעמד בסימן הסגר הארצי, במשרד הבריאות המליצו הערב (חמישי) להאריך את איסור הנסיעה בין הערים עד לסיום חול המועד – זאת במקום מחר כפי שתוכנן במקור. לפי

חולה קורונה נעצר בכניסה לירושלים (קרדיט: נתיבי ישראל)

לפי דבריו של מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, הרקע להמלצה הוא החשש שמשפחות לא יעמדו בפיתוי וייצאו מהבית לטיולים במהלך ימי חול המועד. העניין טרם הוצג לראש הממשלה בנימין נתניהו, וטעון גם את אישורו של שר הבריאות יעקב ליצמן. שרי הוועדה המיוחדת ידונו הערב בהארכת הסגר הכללי וככל הנראה יחליטו גם על המשך הסגרים בבני ברק ובירושלים – שתי הערים עם מספרי חולי הקורונה הגבוהים ביותר בארץ.

במקביל, משרד עדכן כי מניין המתים מנגיף הקורונה בישראל עלה ל-80 קרבנות. מאז אתמול נוספו 351 נדבקים מאומתים, ומניין הנדבקים הכולל עלה ל-9,755. לפי הנתונים מהבוקר, יש כעת 165 מאושפזים במצב קשה, מתוכם 119 חולים מונשמים.

עוד באותו נושא

ליל הסדר בצל הקורונה: עוזר הרבצ"ר בראיון לסרוגים


3

 

כזכור, לפי תקנות שעת החירום שנכנסו לתוקף ביום שלישי, תיאסר תנועה בין עיר לעיר שאינה לצורך חיוני, להצטיידות במזון ובתרופות כשאין להשיג במקום המגורים. בירושלים תחום השיפוט נחלק לפי רובעים. עד יום ראשון, 12.4, בשעה 8:00, יופסקו שירותי התחבורה הציבורית ובכלל זה טיסות נוסעים בינלאומיות. טיסות נוסעים בינלאומיות יוכלו לפעול רק באישור מראש של שרי התחבורה והפנים.

תותר הפעלה של שירותי הסעה ייעודיים לעובדים בהתאם להנחיות, וכן של מוניות על פי ההנחיות ולצורך חיוני בלבד. עוד הובהר כי ניתן יהיה להסיע ילדים בין הורים הגרים בבתים שונים.

כמו כן, הורחבו בתקנות סמכויות האכיפה של משטרת ישראל שיכללו מעתה גם סמכות למנוע יציאה של אדם או רכב מיישוב, וכן הסמכות לדרוש מכל אדם להזדהות ביציאתו מהיישוב ולעכבו באם נדרש על פי חוק.

הממשלה אישרה בישיבתה גם תיקון לתקנות שעת חירום (הגבלת מספר העובדים במקום העבודה לשם צמצום התפשטות נגיף הקורונה), לפיה לא יאפשרו שהייה של עובדים במקום העבודה במהלך החג – מלבד במקרים ייחודיים בהם נדרשים עובדים לביצוע עבודה חיונית או דחופה ובלבד שמספרם לא עולה על 15% מכלל העובדים (או עד ל 30% אם נתן המעסיק הודעה בעניין למשרד הכלכלה והתעשייה).

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
סגר עד סוף החג
עליבבא | 09-04-2020 20:14
צריך דחוף מאוד להקים ועדת חקירה על כל ההתנהלות של מנכל משרד הבריאות שהוא בטוח לא יודע כלום וכנראה מרומה מכך שהוא מתעלל בציבור החרדי וכל מה שיש לו קשר ליהדות ועדיף לשים אותו בהסדר דחוף לפני שחלקים מהמדינה יתפרקו כנראה שהוא דואג לכסחת בבוא הזמן בועדת חקירה ומה עים כל הפרופסורים שלא נשמע קולם ולא מתייחסים לדעתם חג שמח
2
איזון
אוחנה | 09-04-2020 20:18
ישנה מחלוקת בין משרד הביטחון, בנט, לבריאות...בנושא הסגר נקווה שידעו להגיע לנקודת איזון...מועדים לשמחה
3
בנט מכה שוב איבד בוחרים בעבר עכשיו שיחפש אותנ
מפוכח | 09-04-2020 20:42
אותנו, חסר אחריות המחפש כותרות לא מתאים לו להיות אפילו שר הפעוטונים כמו נער הרוצה לבלוט באינסטגרם
4
דרעי וליצמן מובילים את זה
אמיתי | 09-04-2020 20:51
לא רוצים גסר על החרדים ששם הבעיה האמיתית כרגע אז מכניסים את כל המדינה לסגר,בדיחה ,העיקר יש בלוק
5
בריאות ושמירה לכל אזרחי -ישראל ,תבל ויושבי בה
ה כ ה ן | 09-04-2020 21:33
ותעב ור מעלינו לפח העבר.