אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עכשיו זה רשמי| מדינת ישראל בעוצר: כל הפרטים

תקנות החירום שאישרה ממשלת ישראל נכנסו לתוקפן לפני דקות אחדות כאשר עיקרן הוא הטלת הגבלות תנועה בכל כבישי הארץ; מה אסור ומה מותר לעשות ובעיקר עד מתי? כל הפרטים

עכשיו זה רשמי| מדינת ישראל בעוצר: כל הפרטים
  (צילום: מרים אלסטר\ פלאש90)

תקנות החירום שממשלת ישראל אישרה מוקדם יותר היום (שלישי) נכנסו לתוקפן ברגעים אלו והן תימשכנה עד ליום שישי הקרוב. עיקר התקנות הוא הטלת הגבלות תנועה בכל כבישי הארץ במטרה למנוע את התפשטות נגיף הקורונה.

בהתאם להנחיות, במטרת ישראל נערכים לפעילות מוגברת של אגף התנועה בצירים הבינעירוניים. במסגרת הפעילות יוקמו 45 מחסומים בצירי תנועה מרכזיים שיצרו רצף של חסימות בין השטח העירוני לבינעירוני.

(קרדיט: משרד הבריאות)

במקביל, לצד המחסומים יפעלו מאות ניידות ושוטרים שיבצעו סריקות על כלל הצירים ברחבי הארץ תוך ביצוע מחסומים מדלגים, ויאתרו אזרחים שלא יפעלו עפ"י התקנות.

ממשטרת ישראל נמסר: "אנו מדגישים בפני הציבור להימנע ממפגש מיותר עם השוטרים שלא בהתאם לתקנות על מנת שנוכל לשמור כולנו על בריאות כלל אזרחי מדינת ישראל".

תמונת מחסומי התנועה שהוצבו ברחבי הארץ

כאמור, על פי התקנות שאישרה הממשלה, החל מהערב (שלישי) בשעה 19:00 ועד יום שישי בשעה 6:00 בבוקר, תיאסר תנועה בין עיר לעיר שאינה לצורך חיוני, להצטיידות במזון ובתרופות כשאין להשיג במקום המגורים. בירושלים תחום השיפוט נחלק לפי רובעים.

יציאה לסופר-מרקטים והמכולות תתאפשר עד מחר (רביעי) ב-15:00, כשהחל מהשעה 15:00 מחר ועד יום חמישי בשעה 7:00 תיאסר גם הצטיידות במזון. הגבלות אלה לא יחולו ביישובים שמרבית תושביהם אינם יהודים.

עוד נקבע כי החל מהערב בשעה 20:00 ועד יום ראשון, 12.4 בשעה 8:00, יופסקו שירותי התחבורה הציבורית ובכלל זה טיסות נוסעים בינלאומיות. טיסות נוסעים בינלאומיות יוכלו לפעול רק באישור מראש של שרי התחבורה והפנים.

תותר הפעלה של שירותי הסעה ייעודיים לעובדים בהתאם להנחיות, וכן של מוניות על פי ההנחיות ולצורך חיוני בלבד.

והובהר כי ניתן יהיה להסיע ילדים בין הורים הגרים בבתים שונים

על פי מה שאושר בממשלה היום הורחבו בתקנות סמכויות האכיפה של משטרת ישראל שיכללו מעתה גם סמכות למנוע יציאה של אדם או רכב מיישוב, וכן הסמכות לדרוש מכל אדם להזדהות ביציאתו מהיישוב ולעכבו באם נדרש על פי חוק.

הממשלה אישרה בישיבתה גם תיקון לתקנות שעת חירום (הגבלת מספר העובדים במקום העבודה לשם צמצום התפשטות נגיף הקורונה).

לא יאפשרו שהייה של עובדים במקום העבודה במהלך החג, מלבד במקרים ייחודיים בהם נדרשים עובדים לביצוע עבודה חיונית או דחופה ובלבד שמספרם לא עולה על 15% מכלל העובדים (או עד ל 30% אם נתן המעסיק הודעה בעניין למשרד הכלכלה והתעשייה).

תוקף התיקון מיום רביעי, 8.4, בשעה 15:00 עד ליום שישי, 10 באפריל 2020 בשעה 06:00, אז יחזרו לתוקף ההוראות שנקבעו בתקנות העיקריות.

עוד נקבע כי התיקון האמור לא יחול על מקומות עבודה הפועלים במתן שירותים קיומיים, מקומות העוסקים בעבודות תשתית ובעבודות בינוי, ומפעלים שהוגדרו כחיוניים למשק הישראלי.

באשר למפעלים שלהם היתר מיוחד להעסקת עובד בשעות המנוחה, הרי שההגבלה שתחול היא זו שקבועה בהיתר שניתן להם. תיקון זה יפקע ביום שישי, 10 באפריל 2020 בשעה 06:00, אז יחזרו לתוקף ההוראות שנקבעו בתקנות העיקריות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
ירדו מהפסים
קוקו | 08-04-2020 0:01
כולם !!!