אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הותר לפרסום: נעצר ישראלי שפעל כמרגל עבור איראן

הותר לפרסום כי בפעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישראל בלהב 433, נעצר ב 16 במרץ 2020, אזרח ישראלי, בחשד כי קיים קשרים עם גורמי המודיעין האיראני

הותר לפרסום: נעצר ישראלי שפעל כמרגל עבור איראן
  (צילום: שאטרסטוק)

לפני זמן קצר (שלישי) הותר לפרסום כי בפעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישראל בלהב 433, נעצר ב 16 במרץ 2020, אזרח ישראלי, בחשד כי קיים קשרים עם גורמי המודיעין האיראני.

מחקירתו בשב"כ ובמשטרה עלה כי הנאשם עמד בקשר חשאי עם גורמים מטעם המודיעין האיראני ועם פעיל ארגון הטרור של החזית העממית בלבנון בשם ח'אלד ימאני, אשר פעל מטעמם.

עוד עלה בחקירתו בשב"כ כי קיים מספר מפגשים בחו"ל עם גורמי המודיעין האיראני, במסגרתם קיבל כספים, הדרכות, אמצעי הצפנה חשאיים, קידודים וכל זאת, על מנת שיוכל להמשיך לקיים עימם קשר באופן מוצפן גם לאחר שובו לישראל.

בעת מעצרו נתפס ברשות הנאשם, בין היתר, אמצעי הצפנה וכן דיסק און קי אותו ניסה להשמיד בעת מעצרו.

על פי העולה מחקירת השב"כ, במסגרת מפגשיו של הנאשם עם גורמי המודיעין האיראני, התבקש למסור מידע על נושאים רבים, ביניהם:

1. אתרים ביטחוניים ואסטרטגיים בישראל. 2. האופן בו ניתן להעמיק את השסעים בחברה הישראלית. 3. איתור גורמים מקרב ערביי ישראל שיוכלו לסייע לאיראן. 4. מימוש פעילות טרור כנגד מטרות בישראל וביצוע פיגועים לטובת "שחרור פלסטין".

היום (7/4) הוגש ע"י פרקליטות מחוז מרכז, לבית המשפט המחוזי בלוד, כתב אישום אשר מייחס לו עבירות ביטחוניות חמורות. ע"פ החלטת בית המשפט – זהותו של החשוד אסורה בפרסום.

משב"כ נמסר: "תוצאות החקירה מעידות על עומק הקשרים בין איראן לבין ארגון החזית העממית, ומאמציהם לבצע פעילויות ריגול וטרור בתוך ישראל, וזאת גם בעת ההתמודדות העולמית עם מגפת הקורונה אשר התפשטה באיראן בצורה קשה. חקירה זו ממחישה פעם נוספת כי איראן ושלוחיה פועלים לגיוס וניצול של אזרחים ישראלים לטובת צרכיה של איראן".

"שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול בנחישות לסיכול כל פעילות של איראן ושל גורמי הטרור הפועלים מטעמה נגד בטחון המדינה", נמסר.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
תכתבו ערבי. נגע חולה בתקשורת לכתוב ישראלי
יוחנן | 07-04-2020 16:51
זה מטעה את הציבור כשאומרים ערבי אף אחד לא מופתע שהוא בגד במדינת ישראל
2
ביבי מכר צוללות תקיפה למצרים ללא ידיעת צה"ל
ערבי | 07-04-2020 17:35
ביבי אישר מכירת צוללות תקיפה למצריים בלי ידיעת,צהל, משרד הבטחון, חיל הים, מלל או אף גורם רשמי. הוא מכר וקיבל 16,000,000 שקל מחברה שמייצרת לטיסן. המניות התקבלו מבן דודו ונמכרו ברווח של פי 4 למרות שערך החברה ירד. אז מה אתם רוצים ממרגל ערבי מזכן שצילם שערים של בסיסים וקיבל 1000$, אצלכם נבחרים על זה לרשות ממשלה.
3
כשביבי חוזר לחפור על איראן הוא מסתיר משהו
חשדן | 07-04-2020 17:39
שבכ/מוסד/מלל = הזרוע המבצעת של המנהיג העליון
4
המרגל בחסות הרשימה
שלמה | 07-04-2020 17:52
זה מה שבוגי ליברמן לפיד גנץ ואשכנזי רצו בחסות הרשימה המשותפת.אין אמונה בהם
שיזהרו ראשי כחול לבן , מחר הנוכל יחליט שהם
מרגלים אירנים..... | 10-04-2020 6:06
הבוגד האמיתי הוא מי שאישר מכירת צוללות למצרים , מאחורי גבה של כל הצמרת הבטחונית , שר הבטחון , הרמטכל , מפקד חיל הים . ולכאורה קצר את האתנן באמצעות הבן דוד מילקובסקי , שהרויח מאות מיליונים מטיסנקרופ יצרנית הצוללות , 16 מיליון מתוכם ידוע שהועברו לביבי .... עלאק רווח מהשקעות במניות .... אוי לעם שזה הפרצוף של מנהיגו הנערץ ....
5
אחת המטרות של האירנים - העמקת השסעים בחברה
אהבת חינם | 07-04-2020 22:09
ואפילו לא צריך אהבת חינם, יש הרבה סיבות טובות
6
משת"פים
Jony | 10-04-2020 11:34
אלה אותם חברים שכחול שחור חברו עם המשתפים של המשותפת להפיל שילטון יהודי בארץ ישראל לטובת מדינת כלל אזרחיה עד הפיחתה למדינת חסות אירנית ללא יהודים . זה הזמן להוקיע את השמאל יעלון לפיד הדוברליברמן מהמפה הפולטית!