אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מאבקים על גדרות שהוצבו בין בני ברק לרמת גן

משרד הפנים הורה לעיריית רמת גן להסיר מחסומים שהציבו בגבול עם בני ברק לטענתם מכיוון שהמשטרה במצוקת כוח אדם ולצורך הגנה על שלום הציבור. בבני ברק תקפו: 'שנאת חרדים'

מאבקים על גדרות שהוצבו בין בני ברק לרמת גן
  גדר בין רמת גן לבני ברק (צילום יוסי רוזנבוים)

בעיריית רמת גן הציבו מחסומים להולכי רגל בו הגבול שבין בני ברק לרמת גן. בצעד שגרר תגובות נזעמות מעברו השני של המתרס.

בתגובה שלחה עיריית בני ברק עובדים להסיר את הגדרות להולכי רגל שהציבה עיריית ר"ג בגבולות העיר, ללא אישור המשטרה וגורמי הפיקוח. גם מנכ״ל משרד הפנים הורה כעת לראש עיריית רמת גן להסיר את הגדרות שהוצבו הבוקר בגבולות בני ברק, ללא אישור המשטרה.

בעיריית רמת גן הסירו את המחסומים לאחר הבטחה שקיבל ראש העיר כרמל שאמה הכהן ממפקד המחוז ניצב דוד ביתן ומהאלוף רוני נומה שקיבל אחריות על העיר בני ברק שהנושא יטופל במיידית.

"אתמול הוחלט בישיבת הערכת המצב שלנו ובהמלצת אגף הביטחון, שכל עוד משטרת ישראל לא תחזור לחסום את הנקודות וכל עוד מעבר בין הערים אסור זמנית על פי חוק, שראוי ונכון לסגור ולתחום כל פרצה עד תום ההסגר", טענו בעיריית רמת גן.

עוד באותו נושא

אם שנאה הייתה דרך לעצור את המגפה – ניחא


13

סגן ראש העיר בני ברק, עו"ד גדליהו בן שמעון: "ההתנהלות של כרמל שאמה לא מכובדת. בימים בהם אנו נדרשים לערבות הדדית וסולידריות, שאמה עושה את ההפך הגמור ומרבה את הפילוג והקיטוב. לנבחרי ציבור יש אחריות. מצופה ממנו לנהוג בהתאם".

תגובת עיריית ר"ג לגדר ההפרדה שהקימו: "כל עוד משטרת ישראל לא תחזור לחסום את הנקודות וכל עוד מעבר בין הערים אסור על פי חוק, האחריות לבריאות הציבור מובילה למסקנה שראוי ונכון לסגור ולתחום כל פרצה. מצער שעסקנים שהביאו אסון על העיר בני ברק ותושביה בכך שהמשיכו שהנחו את הציבור להמשיך את החיים כרגיל בזמן שכל המדינה עצרה אותם והוסיפו חטא על פשע שהתנגדו להסגר משיקולים אישיים מנסים בכל דרך ללבות אש בכדי להסית את האש מהם"

תגובת עיריית בני ברק: ראש עיריית רמת גן נוהג בחוסר הגינות ובחוסר אמפתיה משווע ומונע משנאת חרדים. אין לזה הסבר אחר. טוב עשה אמש ראש העיר שאינו קיבל מידיו ערכות משחקים ושאר ירקות. לא מדובשך ולא מעוקצך. בשעה זו מטפל הצוות העירוני בהסרת הגדרות ובביטול צעדים פוגעניים אלו.

ח"כ יעקב אשר: "הצבת גדר לא חוקית ע"י רה"ע ר"ג מזכירה ימים אפלים ופוגעת במאות אלפי תושבים שנמצאים בסגר ונמנעים מלצאת מהבית וזאת יממה לאחר שהציע לחלק משחקים לילדי ב"ב, הדבר מעיד על חוסר רגישות שנדרשת מראש עיר ועל צביעותו הבוטה, אני פונה למשטרת ישראל לאכוף את החוק ולהסיר את הגדר המקוממת באופן מיידי".

יעקב וידר, חבר מועצת העיר בני ברק ויו"ר סיעת הליכוד הגיב בחריפות להצבת הגדרות על ידי עיריית רמת גן: "עיריית רמת גן מנסה לנצל את מצב החירום להתנהלות אלימה וכדי לחרחר מלחמת אחים – ואנחנו לא נאפשר לזה לקרות בשום פנים ואופן. פניתי לידידי השר לביטחון הפנים כדי שיורה באופן מידי על הסרת הגדרות שהוצבו בחוסר סמכות ואנחנו שוקלים צעדים משפטיים נוספים. תושבי בני ברק לא יחיו מאחורי גדרות ולא יסתובבו עם טלאי!"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
כרמל שאמה המנוול כהרגלו מוביל את ההסתה והשנאה
יוני | 06-04-2020 12:28
נגד היהדות ושומרי המצוות. בני ברק בסגר, איזה גדרות בדיוק הוא צריך??
2
המבדיל בין קודש לחול
יחיאל | 06-04-2020 12:28
מה שעושים החרדים לחילוניים בשבת עושים ראשי רמת גן .לדתיים. בימים אלו קוראים לזאת הפרדה
מתי היתה לך בעיה לעבור בב''ב בשבת?
קשקוש | 06-04-2020 12:54
יש 2 מקומות בארץ של היהודים שבהם מבקשים להמנע מחילול שבת, אבל לעבור ברגל מעולם לא הפריעו לך, אז בלי לחרטט
3
שנאת
המעניש | 06-04-2020 12:33
חולי קורונה של שמים קצוץ ומקשיבים להוראות פשוטות של משרד הבריאות. לא צריך 50 אלף איש שלא יקשיבו להנחיות, מספיקים גם 50 אנשים בלבד כדי לדפוק את כולם, כולל את החרדים שכן מקשיבים. צפיפות האוכלוסיה בבני ברק היא הבעיה בעיקרה, חלק גדול שם פשוט מסרב לקלוט את מצוקת השעה.
4
גדרות זה רוע צרוף
יוסי | 06-04-2020 12:52
כשעשו סגר ע''י שוטרים אף אחד לא דיבר, כי אין בעיה עם סגר. גדרות זה שונה בתכלית. מעבר לקונוטציה, כשיש שוטר אפשר לדבר איתו, ואם יש מקרה דחוף או צורך מיוחד אז הוא יתן לעבור כי הוא לא בלוק. גדר זה כמו שעשו הסינים, סגרו משפחות בבית ע''י ריתוך הדלת עד שימותו מרעב. אני חושב שההבדל די ברור, אבל לא למוח שמאלני שטוף שנאה והסתה 24/7. מעבר לכך, כל המהלך היה בניגוד לחוק והגדרות כבר פורקו, אבל חוק מעניין שמאלנים רק כשהוא מסתדר להם טוב בעין
5
מה עם תעלות וקרוקודילים
רבינוביץ | 06-04-2020 13:12
בושה בושה בושה. אם הייתה שכונה ערבית .לא היו עושים זאות . בושה
6
מסכנים החרדים. אף אחד לא אוהב אותם.
אשר | 06-04-2020 14:39
בדומה לפלסטינאים האשמה תמיד אצל האחרים. שום חשבון נפש.