אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו שוחח עם בנט: "אם זה יתאים – אנחנו ניכנס"

לאחר הפיצוץ בין ימינה לליכוד, ראש הממשלה והשר בנט שוחחו במטרה לגשר על הפער בין הדרישות האידאולוגיות והתפקידים של ימינה. נתניהו: "רוצה אתכם בממשלה", בנט: "רוצים ייצוג הולם"

נתניהו שוחח עם בנט: "אם זה יתאים - אנחנו ניכנס"
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

לאחר הפיצוץ בין ימינה לליכוד, ראש הממשלה נתניהו ויו"ר ימינה השר נפתלי בנט שוחחו ביום שישי במטרה לגשר על הפער בין הדרישות האידאולוגיות והתפקידים לקראת הממשלה הנרקמת עם כחול לבן.

לסרוגים נודע כי נתניהו אמר במהלך השיחה שהוא "רוצה אתכם (את ימנה, ע"ג) בממשלה" ואילו בנט דרש: "רוצים ייצוג הולם, אפשר לשרת את העם מהאופוזיציה".

"אמרתי לנתניהו ביום שישי", סיפר הערב בנט בערוץ 12, ש"הוא יחליט על מבנה הממשלה, על מהות הממשלה והתפקיד שלה. נראה את המכלול, אם זה יתאים – אנחנו ניכנס". לדבריו, "זה לא עניין של תיקים, זה קווי יסוד".

הוא הסביר כי "חשוב לנו ריבונות, שמערכת המשפט לא תהיה בידיים שנוגדים ב-180 מעלות את תפיסתנו".

לממשלה בלי ריבונות אין זכות קיום, שקד

ביום שישי עוד המשיכו בליכוד את קרב המהלומות מול ימינה, וטוענים כי האיומים של בנט ושקד הביאו להקשחת עמדות כחול-לבן. לדבריהם, אין סיבה שלימינה יהיו 3 תיקים, חרף דרישתם.

גורם בליכוד ומר לסרוגים: "אחרי שריסקו את הבית היהודי, בנט ושקד גוררים את הציונות הדתית לאופוזיציה רק כדי לנסות לסחוט לעצמם עוד תפקידים". הוא מסביר את המפתח: "לימינה יש 6 מנדטים. לשס יש 9. למרות שימינה קטנה יותר, שתיהן קיבלו הצעה לשני תיקים. ימינה עכשיו דורשת 3 תיקים. על מה ולמה"?

עוד הוסיף כי "בזמן שהליכוד פועל להשיג מול כחול לבן את החלת הריבונות על ההתיישבות, האיומים של בנט ושקד הביאו להקשחת עמדות כחול-לבן ולסכנה ממשית לתהליך החלת הריבונות.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
21 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
תכנסו לממשלה ומהר
הצבעתי ימינה כל פעם | 04-04-2020 20:53
תשפיעו במה שאפשר מבפנים. במידה ואחרי תקופת הקורונה תהיה סטייה חמורה מעקרונות תפרשו אז.
ביבי מאכזב-חרא-גיל (ברק,ליבני,..)-סמול
ימין בחוץ | 05-04-2020 8:29
ימינה חייבת להשאר בחוץ-ולא לתת לגיטימציה-לביבי ולסמול להרוס את מערכת המשפט-ולהחיל ריבונות!!!! אם ימינה תיכנס-זה הסוף שלה!!
שטויות
כמו בגירוש? | 05-04-2020 6:26
אם התיקים החשובים בידי השמאל אז אין סיבה להיכנס
הצחקת
עידן | 04-04-2020 21:22
מתי בנט נעמד על עקרונות והאם יש לו בכלל עקרונות? אני זוכר שלפני כשנה הוא איים לפרוש מהממשלה אם ביבי לא ייתן לו את תפקיד שר הביטחון ונחש מה קרה? בנט התקפל ונכנע. בנט וכנופיית ימינה יזחלו לכל ממשלה שתהיה כי רק הכיסא מעניין אותם. גם כשפינו יישובים, העבירו כסף לחמאס, ירו טילים, סודנים ומהגרים בלתי חוקיים בדרום תל אביב, עינוי נערים בכל המקרים הם נשארו בממשלה. כל מה שמעניין אותם זה רק הכיסא ותו לא.
2
מי דן היום בסיפוח? רק בראש המטורלל
שלמה | 04-04-2020 21:26
תוכנית טראמפ מתה מות נשיקה עם הקורונה. אין סיפוחים ואין עם מי לדבר, כולם עסוקים במוות. אז מה האשליה המטומטמת של המתנחלים- למישהו אכפת מהם בימים אלה? עד אחרי הבחירות בארהב- הכל מת. רק בנט ושקד ורברביהם עדיין חיים באשליות מפגרות בזמן.
מערבולת של ימינה
תמר | 04-04-2020 23:12
שיעזבו את מערכת המשפטית ואת מערכת הפוליטית לא עברו את אחוז החסימה זה מה שהם שווים לא מגיע להם כלום הם גרמו לבחירות ראשונות בחירות שניות ובחירו שלישיות הכל מתועד מי גרם לקשיים בהרכבת הממשלה מי עזב את הכנסת ועוד ועוד
3
מערכת המשפט
לאומן ציוני | 04-04-2020 21:30
אתה מוזמן להקים מדינת הלכה על פי דין תורתכם ביהודה שומרון ותניחו לנו לחיות במדינה דמוקרטית ויהודית
אנחנו רוצים דמוקרטיה ושלטון חוק
מישהי | 05-04-2020 0:24
השמאל מתבלבל בין שלטון החוק לשלטון המשפטנים. בדמוקרטיה אמיתית יש הפרדת רשויות - הרשות השופטת אינה מחוקקת ואינה מבצעת. ישראל יוצאת דופן ביחס לדמוקרטיות המערביות בכך שהשופטים נבחרים בעיקר עי עצמם (במדינות אחרות הם נבחרים עי נבחרי הציבור. בישראל המשפטנים הם רוב בועדה לבחירת שופטים), ליועמשים יש כוח שאינו קיים במדינות אחרות והאקטיביזם השיפוטי בישראל הוא אולי הכי מרחיק לכת בעולם. אין שלטון חוק, אלא שלטון משפטנים שמכריעים בדין לפי מושגים סובייקטיביים כמו סבירות ומידתיות. השמאל מבולבל ומאמין שדמוקרטיה זה אוליגרכיה של משפטנים.
מערכת המשפט
תמר | 04-04-2020 23:16
לא נשאר זכר לבית המשפט האמון במערכת המשפט שואף לאפס אין לנו מערכת מתוקנת מאז שנולדה ושקד הרסו הכל עדין לא בנו את עצמם מחדש יש צורך לעשות טיפול שורש במערכת המשפט הכל בגלל ימינה אסור אסור לתת להם תפקיד ציבורי
4
תיק המדע והחלל? דניאל הרשקוביץ, קיבל פחות
וינוגרד | 04-04-2020 21:38
כשהיה למפדל ולאיחוד 4 ו3 מנדטים, שזה יותר מה6 שיש היום. הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ קיבל רק את תיק המדע והחלל. 4 מנדטים של המפדלניקים התורניים הסרוגים, נשארו בבית הפעם בבית ולא הלכו להצביע לרשימת ליכוד ד'. למה אין עריפת ראשים לשקד ובנט?
5
לבניטו תיק תאום עננים, לרברפי תיק נבואה.
חגי | 04-04-2020 22:52
שקד יכולה לקבל תפקיד יור ועדת קישוט ועוזרת אישית לאפי נוה, וסמרטוטריץ יכול לקבל 700 ליטר בנזין.
6
רומס אותכם דבר שבשיגרה
ראובן שלמה | 04-04-2020 23:04
בנט אתה הכבשה הקבועה של נתניהו שעושה בך מה שהוא רוצה אתה פרייר ענק שלא הלכת עם גנץ בספטמבר היית מתמנה לשר ביטחון לארבע שנים והיית שומר על הזהות הימנית שלכם. מה שונה היום הנה אותו גנץ שפסלתם הפך להיות שותף בחיר של נתניהו ואף הוא יהיה ראש ממשלה נתניהו שרומס ומשפיל אותכם באופן קבוע המשכתם לתמוך בו למרות זאת הגיע הזמן שתתרחקו מנתניהו ותהיו אתם הימין האמיתי אני בטוח שאתם מצטערים שלא הלכתם עם גנץ
איך שומרים על זהות ימנית בממשלת גנץ?
מישהי | 05-04-2020 0:32
ממשלת מיעוט שמאלנית שאפילו עם ימינה עדיין היתה צריכה להשען על נציגי אשף בכנסת הידועים כרשימה המשותפת. בממשלה כזו בנט היה שר בטחון בתואר בלבד. אחמד טיבי היה מאשר לו לעשות משהו? אף אחד לא מרוצה מממשלת האחדות, לא בימין ולא בשמאל, אז אולי בנט יציע אלטרנטיבה לממשלה הזו? בחירות רביעיות אי אפשר לערוך בזמן הקורונה כי התגודדויות של מיליוני אנשים סביב הקלפיות = הדבקה המונית. אז מה אפשר לעשות עם תוצאות הבחירות הנוכחיות חוץ מממשלת אחדות? שבנט יאיר את עינינו.
7
מערבולת
תמר | 04-04-2020 23:08
אחרי שגרמו למערבולת ופיזור הכנסת בנט ושקד בידועם שמעשה זה יביא לבחירות הם חשבו שהם שווים אך הם לא עברו את אחוז החסימה קיבלו הלם הלכו בעצמם לספור את קולות החיילים של את ליברמן שיכשיל את הרכבת הממשלה משכו זמן בחוגים שאין בכוונתו כלל ועיקר להכנס לממשלה נםצכל כך רצו מועד ב עד כדי כך שלא היהנאיפת להם לעשות הכל לתעתע מגינה שלמה חבאן לציונות הדתית ופירקו אותה לגמר לא נשאר סגל מהמפדל של פעם הם מעולם לא היו בעד זהות אישית ולא לאומית התיאום עבורם משחק ילדים והם כביכול משתייכים למפלגה מרוסקת שהייתה פעם המפדל לוקחים את פרץ ככלי משחק על מנת שיהיה להם מנדט ואחרי כל זה שהובילו את המדינה לבחירות חוזרות ומישנות אני לא מדברת על התיק המשפטים שריסק. במו ידיה את המערכת כולה כל יום סרוגים מעניק לה כותרת ועוד כותרת ללא קבלות ובסוף מרוב חוצפתם ומעלליהם רוצים תיקים על מה אתם מדברים צריך לחקור את כל מה שהם עשו הם ריסקו את מערכת המשפטים ואת המדינה כולה עכשיו מגיעים לאט לאט להסדר יועילו הטובים לעזוב את המערכת הפוליטית
8
לא להכנס בכל מחיר. עוד חצי שנה בחירות
חיים | 05-04-2020 0:21
סוף סוף הציבור הדתי לאומי יבין שהליכוד בוגד בו פעם אחר פעם..
9
לימינה יש 6 מנדטים תוצאה ישירה של השתלחות
ברוך | 05-04-2020 3:36
לפני הבחירות, אלו והקודמות, נאבק בימינה בכל כוחו, ועכשיו הוא טוען שיש להם רק 6 מנדטים. מצופה מראשי ימינה לא להיכנע פעם נוספת. אפשר בהחלט להוות גורם מכריע ומשפיע גם באופוזיציה. דבר אחד ברור: לא עוד בלוק!
10
ביבי מוכר את המדינה לשמאל
יעקב | 05-04-2020 4:56
ביבי מוכר את כל מה שחשוב לימין, ריסון בגצ, חוק הפיקדון למסתננים, ריבונות ביהודה ושומרון וכל זה בשביל שנה וחצי קצרות בכיסא
11
לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!
מאיר - עברי אנכי | 05-04-2020 6:49
לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!
12
נתניהו כהרגלו פונה לממשלת שמאל
דליה | 05-04-2020 14:04
אין הפקרות גדולה מזו להזיז את השר היחיד שמתנהל באופן מעורר התפעלות, עם חשיבה מחוץ לקופסה, ביעילות מופתית , מצילת חיים ממש, באמצע המערכה , ןלהעבירה לאדם חסר נסיון אזרחי לחלוטין, שצריך ללמוד את הארוע ,תחת אש. נתניהו משיקולי אגו מפקיר את אזרחי ישראל. חרפה.
13
אף אחד לא חייב לכם שום דבר, תקבלו רק בהתאם
לכוחכם, 6 מנדטים | 05-04-2020 16:44
סמרטוטים עלובים, כל הזמן הייתם כפויי טובה, הלוואי שיפנו אותכם כפויי טובה מגעילים ודוחים בלי הליכוד לתמיד תמיד אתם אפסים, בחיים אין בכוחכם להרכיב ממשלה, תפנימו אידיוטים, בפעם הבאה סונקרת יותר חזקה לשקרנים בוגדים גנבים, כספים ומסמכים קוני קולות בכסף, כמה כייף רק 6 מנדטים מגיע לכם בעיטה בתחת, בעזרת השם שתקבלו מכה יותר חזקה. מגעילים מנוולים.
14
12
12 | 05-04-2020 20:49
בנט לראשות הממשלה .