אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

איכון לטלפון של ליצמן: מי שבא במגע קיבל הודעה

במשרד הבריאות מכחישים את הדיווחים לפיהם שר הבריאות התנגד לאיכון סלולרי ומודיעים כי החקירה האפידמיולוגית של שר הבריאות יעקב ליצמן הסתיימה. מי שבא איתו במגע קיבל הודעה אישית

איכון לטלפון של ליצמן: מי שבא במגע קיבל הודעה
  שר הבריאות יעקב ליצמן (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)
(קרדיט: משרד הבריאות)

במשרד הבריאות מודיעים כי החקירה האפידמיולוגית של שר הבריאות יעקב ליצמן הסתיימה. החקירה נוהלה על ידי מחוז ירושלים במשרד הבריאות והמפקחת האחות ליאורה וילנסקי.

במשרד הבריאות מוסיפים כי "כלל המגעים קיבלו שיחה אישית והודעה אישית. כמו כן בניגוד לדיווחים בתקשורת, בוצע איכון לטלפון האישי של השר, כפי שמתבצע כמעט לכל אזרח בישראל שנדבק. המקומות בהם היה השר נכללו ברשימת המקומות בהם היו חולים הקורונה והמגעים קיבלו הודעה אישית בדבר מגע פוטנציאלי".

בתוך כך מפרסם הבוקר (שישי) עקיבא נוביק מחדשות 13, כי השר ליצמן היה הח״כ היחיד שסרב לעבור בדיקת חום ביום השבעת הכנסת. בלשכתו אומרים שזה בגלל שעבר בדיקה במשרד זמן קצר קודם.

ביקורת חריפה נמתחה על השר ליצמן לאחר שנחשף בחדשות 12 כי שר הבריאות עבר לכאורה על האיסור להתפלל במניין ואף הגיע לבית כנסת, חרף תקנות החירום שהוציא משרד הבריאות שבראשו הוא עומד. מהפרטים עולה כי ליצמן הגיע לבית הכנסת ביום שני האחרון והשתתף בתפילה בבית פרטי בשבת.

עוד באותו נושא

ההנהגה החרדית נרתמה מאוחר מידי למאבק


6

כזכור שר הבריאות יעקב ליצמן ורעייתו נכנסו ביום רביעי לבידוד לאחר שאובחנו כחולי קורונה. בעקבות זאת, צמרת המדינה נכנסה גם היא לבידוד. ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש המוסד, יוסי כהן, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ופרופ׳ סיגל סדצקי ראש שירותי בריאות הציבור. כולם שהו בסביבתו של ליצמן ונפגשו איתו בשבועיים האחרונים.

מלשכת שר הבריאות נמסר בתגובה לחשיפה של חדשות 12: "מדובר בהכפשות שווא שאין להן בסיס עובדתי. מתוך אחריות לאומית הקפיד שר הבריאות ליצמן על כל הנחיות משרד הבריאות, ביטל את כל לוחות הזמנים ושיגרת יומו לאורך כל התקופה וסירב לפגוש אנשים שלא לצורך פעילות משרד הבריאות במצב החרום.

יש לדחות את הניסיונות לערב לחצים פוליטיים בזמן חירום לאומי ועולמי, במטרה להשפיע על המו”מ הפוליטי שמתנהל במקביל. יודגש, כל הוראות משרד הבריאות נשמרו על ידי השר, בתפילות, בפעילות השוטפת בחמ”ל הארצי ובלשכתו".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
לפרסם אם היה בבית הכנסת. אם כן לפטר מייד!
בושה | 03-04-2020 12:57
השר הממונה על הבריאות פורע חוק? קנס כספי ופיטורים!!
2
איש מיותר
מיותר | 03-04-2020 13:20
עדיף לכולם שישאר בידוד. אם אפשר אז מורדם.
3
ליצמן נתן וורט שחסידים יכנסו מארה"ב ללא בדיקה
אפריים | 03-04-2020 14:37
ליצמן התחייב בחסידות גור שחסידי גור יורשו להכנס לפני חג הפסח ללא בדיקה או עיכוב. הוא התעקש על קיום מסיבות פורים, קיום חתונות המוניות, לוויות רבות משתתפים, פתיחת מקוואות ועל תפילה במניין. כל זה בניגוד לעמדת משרדו. נאחל לאיש החלמה ופרישה לנצח מכל תפקיד המחייב מגע עם המאה ה 21.
מתי ואיפה אמר את כל זה?
אני | 03-04-2020 15:47
יש הוכחה? או שהמצאת?
4
בושה שזה שר הבריאות של מדינת ישראל!!!
אבי | 03-04-2020 15:45
בושה לנתניהו שמראה שוב שהמדינה חשובה פחות מהעסקנות הקטנה והגלותית
5
ליצמן
אלי | 03-04-2020 16:14
נאחל לו הרבה בריאות ואריכות ימים
נאחל לו מאסר קל וחזרה בתשובה
בהצלחה | 03-04-2020 16:35
כזכור, חוץ מהיותו דביל מושלם ושור מועד, הוא גם עבריין העומד בפנימהגשת כתב אשום ומשפט.
6
חרדים=זרם ביהדות בן 400 שמה בלבד
אלון | 03-04-2020 16:42
לכן דרככם היא דרך דת בן משה. היא דרככם בלבד. מלאה בשקרים ואינטרסים ותחמנות ועורמה. שר הבריאות צריך להיכנס לכלא אם הוא הדביק אפילו אחד.
7
היה צריך לנעול את ליצמן בחדר עם פדופיל
חבל | 04-04-2020 20:51
אחרי שהיה מרביץ תורה באחוריו של כבוד השר, היה אפשר לשחרר אותו לבידוד