אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו הנחה: גם הנכים יקבלו מענק לחג

ראש הממשלה הורה להוסיף את אוכלוסיית הנכים למקבלי המענקים לחג, לצד המשפחות שיקבלו 500 ש"ח עבור כל ילד. במקביל הממשלה אישרה את הרחבת מענקי הסיוע לעצמאים, שיינתנו לעובדים עד גיל 20

נתניהו הנחה: גם הנכים יקבלו מענק לחג
  (צילום: חיים גולדברג\סרוגים)

אחרי שהודיע אמש על העברת כספי מענק לחג לכל משפחה עם ילדים, ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה היום (חמישי) להוסיף גם את אוכלוסיית הנכים למקבלי המענקים. המענק לנכים יעמוד על סך 500 שקלים, בדומה לתשלום המועבר למשפחה עם ילד אחד.

במקביל, הממשלה אישרה היום תקנות שעת חירום בנוגע למענק סיוע לעצמאיים בשל התפשטות נאוריאל גיף הקורונה, זאת במסגרת תכנית הסיוע הכלכלית עליה הודיעו ראש הממשלה ושר האוצר וכחלק מצעדי הממשלה לסייע לעסקים קטנים ובינוניים ולאוכלוסיית העצמאים שהכנסתם ירדה בצורה משמעותית בתקופה זו. לאחר פרסום התקנות ברשומות, תפתח באתר רשות המסים האפשרות להגיש בקשה לקבלתן.

בתקנות שאושרו נקבע כי מענק הסיוע יינתן באמצעות רשות המסים לאוכלוסיית העצמאים הזכאים לכך, זאת בכפוף לתנאי הסף שנקבעו – שהורחבו לכלול עצמאים גם עד גיל 20. לצורך קבלת המענק, תוגש תביעה בהליך פשוט, באמצעות טופס מקוון, באזור האישי באתר רשות המסים. את התביעות לקבלת המענק ניתן להגיש בתוך 60 ימים מיום פרסומן ברשומת של התקנות (2 באפריל 2020). בדיקת הזכאות וחישוב סכום המענק יבוצעו על ידי רשות המסים ויוצגו באזור האישי. המענק  ישולם לעצמאי לאחר קביעת הזכאות, באמצעות זיכוי חשבון הבנק.

מענק הסיוע יעמוד על 65% מהכנסתו מעסק הממוצעת לחודש של העצמאי לשנת 2018, ואם העסק נפתח בשנת 2019  בהתאם לנתוני שנת 2019 אך, סכומן לא יעלה על  6,000 ₪. יצוין, כי החל מהכנסה חודשית ממוצעת של 16,000 ₪ סכום המענק יפחת בהדרגה עד לסך של  3,000 ₪. יצוין כי לעצמאי אשר החל לפעול מ- 1.1.19 ועד ל 1.9.19,  הותאמו התנאים הנדרשים כך שיבחנו בהתאם לנתוני שנת 2019, במקום נתוני שנת 2018. עצמאים אלה יוכלו להגיש תביעה לאחר הגשת הדוח לשנת 2019 . ככל שהדוח כבר הוגש, ניתן להגיש תביעה אך היא תיבחן מיד לאחר חג הפסח.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מתי מחלקים מענק...
אפרים אברהם | 09-09-2020 23:21
מתי מחלקים מענק לחג