אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נאום אובמה: חרם על סטודנטים מאוניברסיטת אריאל

לנאומו הצפוי של נשיא ארה"ב בבנייני האומה הוזמנו סטודנטים מכל האוניברסיטאות בארץ למעט אוניברסיטת אריאל. אתמול שיגר ח"כ יוני שטבון מכתב לשגריר האמריקאי כשהוא דורש לשנות את ההחלטה ש"יש בה משום אי הכרה בהחלטות ממשלת ישראל, שהכירה במוסד האקדמי באריאל כאוניברסיטה".

נאום אובמה: חרם על סטודנטים מאוניברסיטת אריאל
  כולם חוץ מאונ' אריאל. אובה (פלאש90)

בשבוע הבא יישא הנשיא אובמה את נאומו המרכזי בישראל, וכזכור הנאום לא ייערך בכנסת אלא דווקא בבנייני האומה.

נציגי הממשל האמריקאי נימקו את המהלך בטענה שהנשיא מעוניין להזדהות עם החברה הישראלית, "הביקור", הדגישו, "אינו פוליטי, ולא נועד לטפל בבעיות פוליטיות". הקהל שיזכה לשמוע את דבר הנשיא יורכב ברובו המוחלט מסטודנטים, ואכן נשלחו הזמנות לכלל האוניברסיטאות בישראל.

אולם, אתמול נועד ח"כ יוני שטבון עם ראשי אגודת הסטודנטים באריאל והסתבר כי הממשל האמריקאי הדיר את נציגי אוניברסיטת אריאל מהכנס בבנייני האומה. שטבון תמה על הדברים ואמר כי "החלטת הנשיא שלא לנאום בבית הנבחרים הישראלי, סמל ומעוז הדמוקרטיה והריבונות הישראלית, היא בעצמה תמוהה ומעוררת שאלות, אין תקדים לראש מדינה המבקר במדינה זרה ופונה ישירות לאזרחיה.  אולם, הדברים תמוהים עוד יותר בהעדר עקביות, מחד מכריז הנשיא שבכוונתו לקיים ביקור שאינו פוליטי אך באותה נשימה הוא מקבל החלטה פוליטית ומחרים את אוניברסיטת אריאל מנאומו".

ח"כ שטבון הוסיף כי " אם הנשיא מזמין סטודנטים מכלל האוניברסיטאות הישראליות, ראוי שיזמין גם נציגות מאוניברסיטת אריאל. במהלך יש משום אי הכרה בהחלטות ממשלת ישראל, שהכירה במוסד האקדמי באריאל כאוניברסיטה".

בעקבות הדברים, שיגר אמש ח"כ שטבון מכתב לשגריר האמריקאי דן שפירו בו מחה על הדברים וכתב "איני יכול להבין ולקבל את החלטתכם, האוניברסיטה באריאל הוכרה על ידי ממשלת ישראל כאוניברסיטה. בהחרמת הסטודנטים מאריאל נוקט הממשל האמריקאי עמדה ברורה וחד צדדית, תוך כך שהוא לכאורה מכריז שהביקור אינו פוליטי". את מכתבו חתם שטבון "כחבר כנסת שנבחר על ידי ישראלים מכל רחבי הארץ, כולל מיהודה ושומרון, אני רוצה להאמין שהחלטה מקורה ביועצי הנשיא וסביבתו ולא בנשיא עצמו".

זעם רב נשמע גם בקרב נציגות הסטודנטים באוניברסיטת אריאל וכך מסר שי שחף, יו"ר אגודת הסטודנטים: "היינו די המומים מהאפליה והמדרך שבה מוותרים על השתתפותנו". שחף הבהיר כי ההחלטה עוררה זעם ותסיסה והבטיח מחאה "בכל מקרה תהיה נוכחות שלנו בסביבת האירוע.

יצוין, כי טרם קיבל ח"כ יוני שטבון תשובה רשמית מהשגרירות האמריקאית.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
פתגם גרמני אומר- 'הכושי עשה את שלו,הכושי יכול ללכת' -
אהוד | 13-03-2013 11:45
אובמה,לתשומת לבך
2
ושאר בסטודנטים כולל בר אילן שותקים (בינתיים). במקום
| 13-03-2013 13:55
להחרים חרם נגדי. מה הם יפסידו לשמוע? ס"ה את אובמה. כאילו שאובמה יקרוץ אישית לסטודנטים. הנאום יפורסם ביוטיוב למי שמאד סקרן. לחרם נגדי תהיה אמירה חזק ה מאד. (יכול להיות שסטודנטים שיחרימו יקבלו פחות תקציבים... או יוחרמו ע"י אוניברסיטאות בארה"ב?)
3
שהמטוס יפול לים... חוסיין ימ"ש
| 13-03-2013 14:40
4
ישראלים גאים צריכים להחרים את הביקור
רינה | 13-03-2013 14:56
לא לבוא למקום בו האנטי ישראלי הזה ינאם. בושה וחרפה שהוא מחרים את בנין הכנסת שהוא סמל לריבונות ישראל. אולי הוא יתרץ את זה כי זה בירושלים והוא לא מכיר בירושלים כבירת ישראל? חבל שהסכמנו לביקור - היה צריך להתחמק באמתלא שעדיין אין ממשלה!
5
החלטה נכונה!!!
אמריקאי | 13-03-2013 16:02
אין צורך באוניברסיטה נוספת רק בשביל פוליטיקה!! מקווה שבקרוב לפיד ישיג את מטרותיו וישלח את בנט לדרכו. חבל על כמויות הכספים שנשפכות להתנחלוית!!!!
6
טעות בתום לב
אריאל | 13-03-2013 17:05
אדון אותם לכף זכות. זו נשמעת לי כמו טעות בתום לב. האוניברסיטה באריאל היא אוניברסיטה חדשה, ויש אפשרות סבירה שבידי הנציגים האמריקאים ישנה רשימה לא מעודכנת של מוסדות. לכשתגיע תגובת השגרירות האמריקאית נדע את הדבר לאשורו.