אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

'ישראל לפני הכל'? חילופי שרים כשאין 100 ימי חסד

ממשלת האחדות שהתאחדה לאחר שנה של קרב חפירות ותיקו פוליטי, עשתה זאת למען אתגר הקורונה, גם חילוף הגברי במשרדי הממשלה צריך להיות בשום שכל ובידיעה שאנחנו בעיצומה של מערכה

'ישראל לפני הכל'? חילופי שרים כשאין 100 ימי חסד
  צילום: נעם רבקין פאנטון/ פלאש 90

שעה שכולם עוסקים בהבלחות והבטחות מחדרי המשא ומתן בין צוותו של גנץ לנתניהו ולשאר חברי הקואליציה, השאלה האקוטית יותר היא לאו דווקא מי יישב באיזה משרד ומה ייחסי הכוחות בין המרכיבים של ממשלת האחדות, אלא איך הדבר יעשה.

תחת סיסמת הבחירות "ישראל לפני הכל", חברו אנשי גנץ במחיר פירוק השותפות עם יש עתיד ובוגי יעלון לממשלת אחדות. צעד שהציבור היה כמהה אליו בשעת משבר שכזו, עכשיו השאלה האם עדיין האינטרס הלאומי יישמר בזמן הקרב על התיקים.

ברור שהקרב הזו הוא לא רק אגו, אלה הוא זה שיעצב את ישראל בשנים הקרובות, ולכן חשוב איך תחולק העוגה מה יהיו יחסי הכוחות ומי יקבל מה, יחד עם זאת אל לנו לשכוח שאנחנו בעיצומו משבר אחד החמורים שידענו, שאת סופו אנחנו עדיין לא יודעים להעריך.

לכן בעת משבר שכזו כדאי שחילופי הגברי במשרדים יעשה בשום שכל. אין מאה ימי חסד ללמוד את העבודה, אנחנו תוך כדי תנועה מתמדת. כל שר שמגיע או שרה שמגיעים למשרד חדש עליהם לערוך חפיפה ארוכה ולהתלוות לשר שנמצא כרגע בפעולה למשך זמן ארוך כדי ללמוד את החומר.

אין משרד בממשלה שלא עסוק עד מעל הראש באתגר הקורונה שעומד לפתחנו. ולא רק משרדי הבריאות, הביטחון, ביטחון הפנים והחינוך. כל צוותי המשרדים שקועים באתגר הזה. מהמנכ"לים ועד אנשי המטה. זה נוגע לכלכלה ולתרבות, לאזרחים הוותיקים כמובן ולמשרדי המדע והחוץ – כולם בעיצומה של המערכה ולמדו כבר דבר או שניים

נבחרי הציבור נבחרו לייצג אותנו ולעבוד למען הציבור זה בדיוק הזמן להראות זאת.

על כל שר שנכנס לגלות ענווה, לתת לשר הנוכחי להמשיך לרוץ וללמוד מכל צעד של עבודת המטה, רק שידעו שניהם שניתן להעביר את השרביט בעת חירום, הדבר יעשה. זה כמו חילופי אלופי פיקוד בעת מלחמה.

האנשים שחברו לממשלה כדי לשאת יחד את האלונקה בשעת המשבר, עליהם לגלות אחריות ולעשות זאת בצורה המיטבית, כי זה בנפשינו.

ועוד דבר, עם כל הביקורת על הצעדים של האופוזיציה להשתלטות על הכנסת בזמן משבר, אם נניח לרגע את הפוליטיקה בצד, טוב שישנן וועדות שפועלות ומפקחות על הרשות המבצעת ומזמנת את המנכ"לים והאחראים לספק תשובות. ביתר שקיפות והבנת הבעיה ניתן יהיה באופן טוב יותר גם לספק פתרונות.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מה אתה רוצה מאתנו?
משה | 30-03-2020 14:52
נתנו לך דד ליין לכתבה? תצא לחלת. לא כתבת כלום בכתבה המרתקת שלך. מה, שצריך חפיפה? באמת תודה
2
דבר ראשון להעיף את ליצמן ולמנות איש מקצוע
שטויות | 30-03-2020 15:13
אם זאת באמת שעת החירום, אז צריך להעמיד בראש משרד הבריאות איש מקצוע רציני ולא מוקיון שבא לסדר ג'ובים לחסידי גור.
3
קואליצה
מאיר | 30-03-2020 21:39
קואליצה רקובה היתה וקואליציה רקובה תהייה ! צריך לסלק את החרדים מהקואליציה מיד