חברות הכנסת מהשמאל מצפצפות על פסיקת בג"צ - סרוגים

חברות הכנסת מהשמאל מצפצפות על פסיקת בג"צ

חברות הכנסת סתיו שפיר, מיכל רוזין ותמר זנדברג הגיעו הבוקר לסייע לפרובוקציה החודשית של 'נשות הכותל'. השלוש נכנסו לרחבת הכותל עטופות בטלית למרות פסיקת בג"צ האוסרת את הדבר.

חברות הכנסת מהשמאל מצפצפות על פסיקת בג"צ
  הח"כיות בכותל (פלאש90)

חברות הכנסת סתיו שפיר, מיכל רוזין ותמר זנדברג הגיעו הבוקר לרחבת הכותל המערבי כדי לתמוך בקבוצה של 'נשות הכותל'.

מדובר באירוע המתקיים פעם בחודש בו נשים רפורמיות מגיעות לכותל עטופות בטלית ומעוטרות בתפילין בדרישה לתת להן להתפלל ברחבת הכותל.

המשטרה מונעת מהנשים להגיע לרחבת הכותל עצמה כשהן עטופות בטלית, וזאת על פי החלטת בג"צ משנת 2003, המתירה את התפילה בכותל אך אוסרת על הנשים את העיטוף בטלית. בכל חודש מגיעות הנשים ומסולקות על ידי המשטרה לאזור קשת רובינסון, שם הותר להם להתפלל על פי קביעת בג"צ.

אלא שהבוקר, הן זכו לחיזוק מצד שלוש חברות הכנסת, שהגיעו לתמוך בקבוצת השנים ואף התעטפו לכבוד המאורע בטלית, כשהן מנצלות את חסינותן הפרלמנטרית להכנס אל רחבת הכותל עם הטלית.

לאחר התפילה יצאו הנשים בריקוד מחוץ  לרחבת הכותל, כשהח"כיות עדיין עטופות בטליתות, וחלק מנשות הכותל גם מעוטרות בתפילין.

נשות הכותל בריקוד שלאחר התפילה (פלאש90)

שפיר שהודתה בדף הפייסבוק שלה שאינה רגילה להתפלל כל בוקר (או בכלל) ובטח שלא לעטות טלית כתבה על האירוע: "מוקפות בשוטרים ובשוטרות, ולצעקות החרדים ותקיעות השופר המחאתיות מעבר לגדר – עמדנו מול הכותל ונשאנו תפילה. אינני עוטה טלית בדרך כלל, אך אני חשה חובה וזכות גדולה לעמוד כאן ולדאוג שכל יהודי בעולם יוכל להתפלל כרצונו.

לא יתכן כי פלג אחד ביהדות יקח בעלות על מקום הקדוש לכולם. בזמן שיש מחלוקות אמיתיות בין הזרמים השונים על מהי הדרך הנכונה לעבוד את האל, עלינו לזכור שרב המחבר על המפריד, והמעט שביכולתנו לעשות זה לאפשר לכולן ולכולם להתפלל אל הבורא כמיטב הבנתם."

ומה עם פסיקת בג"צ? את זה שכחה שפיר לציין.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
סוף סוף בנט ידאג לנשות הכותל,טוב שהצבענו לבית היהודי!
איש | 12-03-2013 11:55
2
גאווה מכוערת
SPiRiT | 12-03-2013 12:01
החיוך שעל פניהן מראה שהכל נובע מגאווה ואין בהן שום אמונה או דרך ארץ. פשוט רוצות לעורר זעמם של יהודים. אם מעשיהן נובעים מאמונה דתית אמיתית - למה שלא ינסו להיכנס להר הבית? אם כבר נלחמות - אז עד הסוף!! ואז נראה מה יהיה גורלן.
3
פסיקת בג"צ
טופסי | 12-03-2013 13:21
בג"צ חייב את המדינה להתקין להן מקום ליד קשת רובינזון. המדינה בלחץ החרדים לא עשתה זאת ולכן הן מתפללות בכותל. הכותל הוא אתר לאומי לא דתי והרב רבינוביץ אינו שריף ולא נציג האל בכותל.
4
לפחות בזכות זה הן הגיעו לכותל
נו.. | 12-03-2013 14:06
5
אולי יתחילו הנשים בטהרת המשפחה, כשרות, תפילה כל יום וכו
צחי מאיר | 12-03-2013 14:50
אז נראה אם יש מקום לטלית