קורס חובה חדש בחוג לסיעוד: טיפול בחולי קורונה - סרוגים

קורס חובה חדש בחוג לסיעוד: טיפול בחולי קורונה

משרד הבריאות קבע כי על כל הסטודנטים לסיעוד ללמוד על דרכי הטיפול בחולי קורונה, במטרה לתגבר את הצוותים הרפואיים בבתי החולים ברחבי הארץ. במרכז האקדמי לב הוכשרו כבר 580 סטודנטים ומעל 250 התנדבו לסייע בטיפול

קורס חובה חדש בחוג לסיעוד: טיפול בחולי קורונה
  (צילום: המרכז האקדמי לב)

מנהל הסיעוד של משרד הבריאות הכין בימים האחרונים תוכנית לימודים מזורזת לסטודנטים בשנים ג' ו-ד' בכלל החוגים לסיעוד במוסדות האקדמיים בישראל, על מנת להכשיר אותם לטיפול בחולי קורונה. במשרד הבריאות נקבע כי התוכן הלימודי הוא חובה, ובלעדיו לא ניתן לקבל תעודת הסמכה רשמית של המשרד.

 התוכנית כוללת טיפול סיעודי במטופל מונשם – בקרת מדדי הנשמה על פי הוראה רפואית, חיבור וניתוק מטופל ממנשם לצורך גמילה בהתאם להוראה רפואית, איתור הידרדרות במצב המטופל ודיווח ממצאים חריגים וזיהוי תקלות במכשיר הנשמה.

בנוסף, ניתן דגש על עקרונות טיפול המתבססים על צמצום מגע, שילוב טכנולוגיה במטופלים עם סימפטומים של מחלת הקורונה, הנחיות להתמגנות בציוד מגן אישי, נטילת דגימות מעבדה, טיפול בכביסה ועוד. 

 משרד הבריאות קבע, כאמור, כי ההכשרה היא חובה לכל הסטודנטים לסיעוד ובמסמך שהגיע לכל מחלקות הסיעוד נכתב כי בשל הדחיפות היא תתקיים לא יאוחר מה-22 במארס.

במרכז האקדמי לב, שבו החוג לסיעוד נחשב לאחד מהטובים באקדמיה הישראלית, הוכשרו כ-580 סטודנטים – יותר מ-90% מכלל הסטודנטיות והסטודנטים בשנים ג' ו-ד' במחלקה. בנוסף להם, התנדבו עוד כ-250 סטודנטים לסייע לצוותים הרפואיים וחלקם כבר שובצו לסייע בבתי החולים ובמרכזים הרפואיים ברחבי הארץ.

 ד"ר חיה רז, ראש החוג לסיעוד במרכז האקדמי לב: "הסטודנטיות והסטודנטים שלנו למדו את כל חוזרי צו בריאות העם, נוהלי זהירות שגרתיים וכיצד מתמודדים עם תחלואת הקורונה. כמובן שניתן דגש להוראות החדשות בנושא הקורונה. אני סומכת עליהם שיהיו נכונים בזמן הנכון ויתגייסו להצלת חיים במגפה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו