אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

קורונה: בנות השירות לאומי שהיו בחו"ל שבו לביתם

מבצע ושבו בנות לגבולן הוכתר בהצלחה: במבצע השחל לפני כשבועיים שבו כלל בנות השירות הלאומי ששירתו בחו"ל, הבנות התנגדו לחזרתן ארצה והעדיפו להמשיך ולשרת  בארצות פעילותן, אולם החשש שהתעופה העולמית תופסק לחלוטין הביאה את מנהל השירות להורות על חזרתן ארצה לאלתר

קורונה: בנות השירות לאומי שהיו בחו"ל שבו לביתם
  תמונות שצילמו הבנות (באדיבות: מנהל השירות הלאומי אזרחי)

אחרונות מתנדבות השירות הלאומי המשרתות בחו"ל הגיעו לישראל ביממות האחרונות.

הבנות שהגיעו מאוסטרליה חתמו מבצע שהחל לפני כשבועיים כשמנכ"ל השירות הלאומי אזרחי, ראובן פינסקי, הורה להחזיר ארצה לאלתר את כל בנות השירות הלאומי, המשרתות ברחבי העולם.

מדובר ב 100 בנות ששירתו בתחומי החינוך והקליטה באוסטרליה ארצות הברית שווייץ סינגפור ועוד.

הבנות התנגדו לחזרתן ארצה והעדיפו להמשיך ולשרת  בארצות פעילותן, אולם החשש שהתעופה העולמית תופסק לחלוטין הביאה את מנהל השירות להורות על חזרתן ארצה לאלתר. הבנות שהגיעו מאוסטרליה הוכנסו מיד לבידוד.

המתנדבות- טליה פרוילינגר, מיטל לוסטמן, נעה ישראל, נעה נוסבאום, נעם צוברי, יאירה שטרן ויעל כץ, מספרות :"טיסתן לישראל נמשכה  24 שעות טיסה, 3 יבשות ו 3 טיסות שונות- (אחת שעלינו עליה רק תודות למשרד החוץ!)"

עוד מספרות הבנות, "עזבנו את מלבורן, אחרי שבעה חודשים של עבודה בבתי הספר היהודים, תנועות הנוער, חינוך בלתי פורמאלי ובעיקר יצירת קשרים וחיבור עמוק עם הקהילה היהודית במלבורן. זכינו להיות חלק מקהילה ציונית אוהבת העם והארץ, שקיבלה אותנו בלב רחב ובידיים פתוחות. הקשרים, החיבורים והאנשים שהכרנו שם, הולכים להשאר איתנו לתמיד. ההתרגשות שלנו לחזור ארצה מהולה בעצב סיום מוקדם של השליחות. אבל אנחנו מלאות הכרת תודה לרשות לשירות לאומי, משרד הבריאות, משרד החוץ וכמובן לבת עמי, שעשו מאמצים ארוכים ורבים בשביל להחזיר אותנו הביתה בשלום. אחרי שבעה חודשים באוסטרליה, שבועיים בבידוד בלי לראות את המשפחה קטנים עלינו

מנהל השירות הלאומי אזרחי, ראובן פינסקי,  אומר כי בלב כבד הוא החליט לפני שבועיים להורות על חזרתן ארצה של כל הבנות המשרתות בחו"ל.

"ידעתי שאני קוטע את שליחותן החשובה של המתנדבות ברחבי תבל, אבל בה בעת חששתי שהתעופה האווירית תצטמצם מאוד עד כדי שיתוק והמשך התפשטות המחלה למימדים משמעותיים, לא יאפשרו לי להחזיר את הבנות היקרות לישראל. בסופו של דבר המחוייבות לשלום הבנות ובריאותן הכריעה.

אני שמח שקבלנו את ההחלטה הנכונה ובזמן והצלחנו להחזיר בשלום את כל הבנות. יחד עם כולם אני מייחל לשוב במהרה לשגרה שתאפשר לנו לשגר שוב את הבנות  לשליחות החשובה בחו"ל ורק בריאות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כל הכבוד למגזר ששולח את בנותיו להשתמט בחו"ל
חם או יפת | 26-03-2020 15:01
במקום לשרת בצבא ההגנה לישראל.