אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הוועדה המסדרת תאשר לכנס את המליאה

יו"ר הוועדה המסדרת ניסנקורן, הודיע לאחר החלטת בג"ץ כי יכנס את הוועדה המסדרת לאשר את כינוס המליאה לבחירת היו"ר. מיקי זוהר: "בג״צ יחד עם כל המערכת המשפטית עובדים בשרות השמאל והתקשורת"

הוועדה המסדרת תאשר לכנס את המליאה
  מליאת הכנסת, ארכיון (צילום: Olivier Fitoussi /FLASH90)

יו"ר הוועדה המסדרת, אבי ניסנקורן, הודיע הלילה (חמישי) כי הוועדה המסדרת תתכנס מחר בבוקר על מנת לאשר את כינוס מליאת הכנסת בהמשך היום, בה יצביעו החברים על בחירת יו"ר לכנסת ה-23.

מוקדם יותר הלילה שופטי בג"צ נתנו צו שמייצר מתווה אותו הציג לפניהם יועמ"ש הכנסת, עו"ד אייל ינון, בו כיוון שהתפטרות אדלשטיין נכנסת לתוקף רק ביום שישי, תופקע ממנו הסמכות לנהל את מליאת הכנסת, והיא תינתן בידי ותיק חברי הכנסת, הלוא הוא יו"ר העבודה-מר"צ, עמיר פרץ.

עוד באותו נושא

בג"צ פסק: הכנסת תכונס לבחור יושב ראש חדש


25

על פי הצו, הוסמך פרץ לפנות לוועדה המסדרת לפי סעיף 19 לתקנון הכנסת על מנת לכנס את מליאת הכנסת מחר, למרות שיום חמישי לא נמנה עם הימים שבהם מליאת הכנסת מתכנסת על פי תקנון הכנסת, לקבוע את סדר היום של אותה ישיבה ולכלול בו את ההצעה לבחירת יו"ר קבוע לכנסת, ובנוסף לנהל את אותה הישיבה.

עו"ד יובל יועז ודורון ברקת המייצגים את עמותת חוזה חדש מסרו בתגובה לפסק הדין: "שופטי בג"צ פעלו בחוכמה ובנחישות כדי להנמיך את להבות המשבר החוקתי שיצר אדלשטיין, מצד אחד, ולהביא לאכיפה בלתי מתפשרת של פסק דינם מצד שני".

"התוצאה היא שמחר תבחר כנסת ישראל יו"ר קבוע לכנסת ה-23, כשח"כ עמיר פרץ, הוותיק בחברי הכנסת, ינהל את הישיבה. אנו גאים על תרומתנו לשלטון החוק. יש לקוות שהלקח נלמד והמסר בדבר חובת ציות לפסקי דין יהיה מעתה נר לרגליהם של נבחרי הציבור, כמו של כל אזרח אחר".

עוד באותו נושא

בימין מגיבים בזעם: "אנרכיה שלטונית של בג"ץ"


16

בתנועה לאיכות השלטון הגיבו: "טוב עשה בית המשפט ששמר על כבודה של הכנסת, ביום שבו יו"ר הכנסת ביזה אותה בהתנהלותו. התנועה לאיכות השלטון מקווה כי ימים שחורים אלו יעמדו כתמרור אזהרה בדברי הימים של מדינת ישראל".

שבי גטניו, מנכ"ל העמותה לדמוקרטיה מתקדמת מסר: "מדובר היה בערב דרמתי. מברכים על החלטת בג"צ. העמותה הציעה מתווה מעט שונה אולם הבהרנו שאנו תומכים בכל מתווה שמשמעו בחירת יו"ר קבוע לכנסת כבר מחר"

ח"כ איתן גינזבורג מכחול לבן מסר: "‏האמרה 'יש שופטים בירושלים' מעולם לא הייתה מדויקת יותר מהיום. לצערנו נאלצנו להגיע למצב עצוב, קשה ומביך מבחינת המשטר בישראל, בגלל התנהגות מופקרת ובזויה של פוליטיקאי קטן. ברגע מכונן בדברי ימיה של מדינת ישראל שופטי בג"צ אמרו "עד כאן" ופעלו כשומרי הסף של הממלכתיות והדמוקרטיה הישראלית".

ח"כ מיקי זוהר מסר: ‏"עכשיו זה רשמי: בג״צ יחד עם כל המערכת המשפטית עובדים במשרה מלאה בשרות השמאל והתקשורת. הנה לכם עוד החלטה מבישה של בג״צ, לא בכדי שהאמון של הציבור במוסד הזה, הולך ונגמר מרגע לרגע. פסקת ההתגברות חשובה יותר מתמיד, הגענו לרגע בו העם חייב להכריע בין הציבור ונבחריו לבין החונטה המשפטית".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כל הכבוד לבג"ץ שלא נפל לפרובקציות של אדלשטיין
הג׳וקר | 26-03-2020 8:59
נמאס מהנהלות אנטי דמוקרטית של כל קופי הנאשם בפלילים , מדינה שמתנהל עי ארגון מאפיה .... הכנסת היא הריבון , ושם 61 זה רוב , אדלשטיין לא יכול להשתמש בתפקידו כקרדום לחפור בו את מסלול המילוט למושחת מבלפור .... וטוב שזרקו אותו מתפקיד שאותו הדמוקרט הדגול לא מילא .....על זה נאמר , גם אכל את הדגים המסריחים וגם גורש מהעיר , שלום ולא להתראות לאדלשטיין הקוף הקטן של השקרן הגדול.