אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו מזהיר: "סגר מלא – עניין של ימים ספורים"

רגע אחרי כניסת ההנחיות החדשות לתוקף, ראש הממשלה קרא לציבור להישאר בבית למרות הקשיים: ""אם לא נראה שינוי מגמה מיידי ומשמעותי לא יהיה מנוס מסגר מלא"

נתניהו מזהיר: "סגר מלא - עניין של ימים ספורים"
  (צילום: חיים גולדברג\סרוגים)

שעות לאחר כניסת תקנות החירום של משרד הבריאות לתוקף, ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב (רביעי) הצהרה לתקשורת, בה קרא לכבד את ההנחיות – והזהיר כי אם לא יעשו זאת, לא יהיה מנוס מהטלת סגר כולל.

"אתם מכירים את האמירה 'כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו', אבל בקורונה לאמירה הזאת יש צד שני ואכזרי: כל המדביק נפש אחת כאילו הדביק עולם ומלואו, לא בכאילו- הדביק ממש עולם ומלואו" אמר נתניהו. "הצעדים שעשינו נעשים בכל העולם, אבל אין להם די – כי מספר החולים מכפיל את עצמו כל 3 ימים, בעוד שבועיים אנחנו עלולים למצוא את עצמנו עם עוד אלפי חולים שרובם יהיו בסכנות מוות".

"אם לא נראה שינוי מגמה מיידי ומשמעותי לא יהיה מנוס מסגר מלא" הבהיר. "תישארו בבתים, אני אומר את זה בצורה הכי ברורה: נשארים בבתים – נשארים בחיים. אם לא תתגייסו לשמור על המשפחות שלכם ועל עצמכם- יהיה כאן אסון, אין לי דרך אחרת לתאר לכם את זה. גם בתוך הבית – תשטפו ידיים, תאווררו".

על הצטיידות: "אנחנו משקיעים מאמצים רבים, יש תחרות עזה בעולם על השגת ציוד רפואי. הקמנו חמ"ל בראשות ראש המוסד להשגת הדברים הנדרשים. היום ביצענו יותר מ-5000 בדיקות, כפליים מגרמניה ואיטליה פר נפש. בימים הקרובים נפרסם חבילת סיוע כלכלי נרחבת לעצמאים, מובטלים ולשכירים. אני שומע את המצוקה שלכם למקומות עבודה, לפרנסה וקיום העסק- זה חודר לליבי. אנחנו נעזור לכם ונדאג לכם. יש לנו כלכלה חזקה ומשאבים גדולים ונעזור אחד לשני כדי לעבור את המשבר".

"אני ואף אחד אחר לא יכול להגיד מתי יסתיים משבר הקורונה, אבל אנחנו כבר מתחילים לחשוב היום שאחרי" הבהיר נתניהו. "הקמתי צוות עם טובי המוחים בארץ ובעולם לתכנן את היציאה מהשבר. הקורונה מצטרפת למגיפות הקטלניות שפגעו בעולם, כשהן התחוללו במאות האחרונות לא הייתה לנו מדינה, אבל היום יש לנו מדינה וזה נותן לנו אפשרויות גדולות לאין שיעור לשלוט בגורלנו. אלפי יהודים בעולם רוצים להגיע הביתה וחברות התעופה מתגייסות להביא אותן. אנחנו כותבים פרק חדש בהיסטוריה של עם ישראל".

"אני קורא שוב להקים ממשלת חירום לאומית בהקדם האפשרי" אמר בסיכום. "עברנו את פרעה ולמרות שהקרב יהיה קשה ועיקש – נעבור גם את הקורונה בעזרת ה'".

ראש המל"ל מאיר בן שבת אמר לאחר נאומו של נתניהו כי שיתוף הפעולה מצידכם הוא חיוני ותנאי להשתלטות על המגיפה עדיין שאנו נוקטים לעצור את ההדבקות בתוכנו, לצמצם את המצבים שהן מתאפשרות. אם נעצור את ההתפשטות ונטפל במהירות במי שכבר נדבק. השטחת העקומה יחד עם המהלכים הנוספים יאפשרו למערכת הבריאות בכל רגע נתון לטפל בחולים ולשחרר את המשק מהאילוצים שנכפו עליו. את העתיד אנחנו לא מכירים אבל גם את ההווה אנחנו לא יודעים, ונדע את התוצאות רק בעוד שבועיים, האם צדקנו ואז מה טוב ואם טעינו ויהיה רע. הממשלה קיבלה החלטות קשות ובמהירות, והיא תמשיך לקבל החלטות כאלה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
חבל
יוסף כהן | 25-03-2020 21:25
חבל שאתה סוגר את הצינור היחיד שנישאר לעם ישראל הקשר הכי חזק עם בורא עולם בתי כנסיות ותלמודי תורה כמה שתזכור יותר תפגע בעם ישראל ולא למגר את המחלה אלא אתה מרבה אותה יותר כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ (המחלה)!
תראה כמה אברכי משי נדבקו ,ותבין את המציאות
ונזהרתם לנפשכם מאד | 26-03-2020 1:07
.
2
סגר מלא
יוסף כהן | 25-03-2020 22:18
כמה שתסגור יותר המחלה רק תפרוץ אתה עושה הפוך!
בסוף כולנונמות
זיו | 26-03-2020 15:01
די לפאניקה. לא בכל מחיר
סגר
רחלי | 26-03-2020 7:06
שטויות במיץ כמה שיסגור לא ידבקו ויפה שעה אחת קודם..אין מחיר לחיים....
3
אז מה נאמר המלך הוא עירום. .
אש בשדה | 25-03-2020 23:21
.
4
לחץ היסטריה
דודו | 26-03-2020 2:22
דיי יבן זורחת השמש חלאס תעשה כבר סגר אי אפשר להמשיך עם הלחץ הזה
5
עוד בניסן נגאל
רותי | 26-03-2020 6:41
בלי יריה אחת בלי רקטות יכולים בהוטף לטיל בחוץ בלי פחד אבל עכשיו כולם בבית סגורים ומסוגרים מפוחדים לא מאויב מוכר אלא מאויב לא מוכר לא נראה אחרי המקרונה אין לערבים מה להילחם על הארץ הזו עם מגדלים ריקים וחיים בלי פרנסה בלי חיים בניסן ניגאל מהכפירה בבורא עולם רק הוא יציל אותנו
6
בית טיים
הורה | 26-03-2020 7:17
חברים זה הזמן להשאר בבית. שימו לילדים תוכן שיעסיק אותם כמו Drawise ביוטיוב ודומיו, אבל העיקר לא לצאת כדי לשמור על הבריאות של כולם.