אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בימין מגיבים בזעם: "אנרכיה שלטונית של בג"ץ"

בימין הגיבו בזעם להתפטרותו של יולי אדלשטיין ותקפו את הפסיקה של בג"ץ: "התנהלות חסרת אחריות, הרסנית ומוטה". אחרים תקפו את כחול לבן: "אתם חתומים על אחד המהלכים השפלים ביותר שידעה הדמוקרטיה הישראלית"

בימין מגיבים בזעם: "אנרכיה שלטונית של בג"ץ"
  יולי אדלשטיין ומירי רגב בימים טובים יותר. ארכיון

בימין הגיבו בזעם להתפטרותו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, ותקפו את בג"ץ בטענה שהתערבו בעבודת הכנסת. במקביל תקפו את כחול לבן על קידום המהלך להדחתו של אדלשטיין, שהוביל לדבריהם לכך שההתפטרות הייתה בלתי נמנעת.

עוד באותו נושא

שלח: "זה שיא המלחמה שהכריזו נתניהו והליכוד"


29

"החלטתו של אדלשטיין להתפטר מהכנסת מובנת. התנהלותו של בג״ץ חסרת אחריות, הרסנית ומוטה בדיוק כמו התנהלותם של כחול לבן, ליברמן והרשימה המשותפת" אמר יו"ר סיעת הליכוד מיקי זוהר. "אני קורא לרה״מ – הפסק את המגעים עם כחול לבן לאחדות, המתן לקבלת המנדט מהנשיא ונסה להקים ממשלה. אם לא תצליח להקים, בע״ה ננצח בבחירות".

ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה אמר כי "התפטרות יו"ר הכנסת אדלשטיין משקפת את האנרכיה השלטונית של שלטון הבג"ץ לאורך זמן רב במדינה, ואת הפערים בין עת החירום שהעם והעולם נמצא בו לבין ההתנהלות הפוליטית והאחראית שהיתה מצופה מאנשי כחול לבן. עוד לא מאוחר, זה העת לתקן זאת".

נאומו של אדלשטיין (באדיבות ערוץ הכנסת)

ח"כ שלמה קרעי (הליכוד) הגדיל וקרא לאדלשטיין לחזור בו מההתפטרות. "החלטת יו"ר הכנסת להתפטר מצערת. הוא יו"ר הרשות המחוקקת ודווקא למען הרוח הממלכתית ולמען משטר תקין הוא היה צריך להודיע לבג"ץ שאין להם סמכות בנוגע לסדר הדיון בכנסת" טען. "יולי, אתה עדיין יכול להתחרט ולמשוך את מכתב ההתפטרות. אחרת זה יהיה פספוס גדול שיעלה לכולנו ביוקר עכשיו ובעתיד".

במקביל, אחרים בחרו לתקוף את כחול לבן על התנהלותם. "יולי, אני גאה בך ומצדיע לך. כחול לבן – אני מתבייש בכם" כתב השר אופיר אקוניס בטוויטר. גם שרת התרבות מירי רגב הגיבה במתקפה חריפה שבה האשימה גם את ישראל ביתנו: "כפיים. גנץ, לפיד, אשכנזי, בוגי וליברמן, הצלחתם. אתם חתומים בדפי ההיסטוריה על אחד המהלכים השפלים ביותר שידעה הדמוקרטיה הישראלית. יו"ר הכנסת מתפטר בשעת חירום שהאנושות לא ידעה כמוה. הנה, קיבלתם מה שרציתם, קחו את זה מכאן, נהלו זאת לבד, מיעוט יהודי יחד עם רשימת תומכי הטרור".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
פושעים מורשעים וחשודים מתחרפנים
שילטון החוק | 25-03-2020 12:15
מה פתאום שיחול חוק על עבריינים .10 שנים גנבנו שיקרנו חמסנו למה שעכשיו יתערבו לנו
תגובה לדני , אדלשטייין מושחת כאדונו ביבי
שקרים ובזוי=אדלשטיין | 25-03-2020 13:09
לא יאומן , שאדלשטיין לא מכנס כנסת נבחרת שהיא הריבון האמתי , בניגוד לרצון הרב , הוא חותר תחת יסודות הדמוקרטיה , הוא לוקה בליקוי מאורות , ומחריב את הכנסת והוא מעוות את תפקיד יור הכנסת והוא חותר תחת רצון העם , ביקיצור לא דמוקרט ולא נעליים , זבל קטן שקונה לביבי עוד 4 ימים , פשוט לא יאומן שהוא משווה עצמו לבגין שמתהפך בקברו מהבושה ..... פשוט הזוי , מדינה שמנוהלת עי נבחרי ציבור מושחתים אחד אחד
תגובה למספר 1 המחורפן על כול הראש.
דני | 25-03-2020 12:52
תומך בתומכי טרור אתה וכחול שחור+ ליברמן+ אמיר פרץ מרוקאי מטומטם דפוק. אתה וסוכן של הק.ג.ב תשלמו ביוקר על מה שגרמתם למדינת ישראל.
2
עוד אופרטוניסט נוסח ליברמן ?
שוקי | 25-03-2020 12:17
מה השמאל הבטיח לו ?
3
ביבי שותק
אוחנה | 25-03-2020 12:20
ביבי השמע את קולך..כנראה אתה האשם הגדול
4
מירי רגב היא ללא ספק אור לגויים
בדיחה | 25-03-2020 12:33
בבמה זה מחמאה
והבהמה הזו רוצה להיות ראש ממשלה
מטורפת | 25-03-2020 13:15
מי יבחר בך ? אפילו אלה שצועקים איתך , צוחקים עליך מאחורי הגב .....
5
העברת גבול קו אדום
רפאל | 25-03-2020 12:34
לא סולח לכם יותר ואתם חציתם מעל ומעבר להתעללויות שכזו בושה חרפה ונכלמת גם לא נשתתף איתכם אחרי כה מה שעשתם בהפלת לראש הממשלה בנימין נתניהו תחת אישום פלילי נגד רהמ הדחת יור הכנסת שאתם תהיו בשלטון זה יחזור אליכם כמו בומרנג
נמאס לנו מהשקרן ולהקת המעודדות
ביבי הביתה/כלא | 25-03-2020 13:13
די מספיק עם החארות האלה ....
6
יו"ר
שלום | 25-03-2020 12:50
אל תכנס את הכנסת שים פס עליהם ושעה לפני שתיכנס ההתפטרות תחזור בך ,פשוט צריך למרר להם את החיים לכל הבני בליעל האלו כמו שהם הבטיחו שימררו את החיים לימין ודתיים בעזרתם של אנשי שלומם מבגץ כך צריך להחזיר להם באבי אביהם מנה אפיים ולא לחשוש מהם, בתקוה שעד יום ראשון תידבק בהם הקורונה חזק חזק ולא תצא מהם לעולם ונאמר כן יאבדו כל אוייבך ישראל אמן ואמן.
תן לי
התמים | 25-03-2020 17:07
סיבה טובה אחת, אובייקטיבית, למה לא לכנס את הכנסת ? איפה נשמע כדבר הזה שנמנע מפרלמנט להתכנס כי זה לא מתאים לגנב כלשהו ?
7
ליכוד
יהודה | 25-03-2020 12:55
לא לבקש מהם בשום אופן לחזור בהם רק בחירות וניצחון ענק של הימין
8
תימורים
ד | 25-03-2020 14:17
בגץ הוא מזמן לא החוק הוא משרת חוקים של משתפים לא של העם
9
חייבים למרוד בשלטון הארורים בג''ץ כמו היווני
מתתיהו | 25-03-2020 15:32
כמו היוונים הארורים כן בג'-ץ חייבים להשמידן.
10
בג"ץ הוא ריבון הכנסת
נגעלת | 25-03-2020 15:35
חיות פתאום מאוד מוטרדת מרצונו של הבוחר קביעתה שיש לבחור מיידית יושב ראש בגלל ש61 חברי כנסת לא עצמאיים אשר הצביעו מתוך משמעת סיעתית כך דרשו. לידיעתה באם אינה יודעת: יושב ראש הכנסת נבחר לאחר חילופי השלטון, היה זה תמיד מספר שבועות לאחר השבעת הכנסת. המצב הנוכחי הוא מצב של אי בהירות פוליטית בנוסף לשיתוק חלקי של מוסדות שלטון שונים (בינהם גם בית המשפט לפי קביעתה של חיות) עקב מגפת הקורונה. כאשר יושב ראש הכנסת נבחר יחסית מוקדם, היה זה במצב של בהירות פוליטית. אך מה לה ולדקויות אלו? היא הרי אינה חברת כנסת ואינה יודעת, אך היא הקובעת! ---------------------------------------------------------------------------------------------------- חיות גם פתאום מכירה בריבונות הכנסת ומוטרדת מעצמאותה. היא מוטרדת מכך שאולי הכנסת תהיה כדבריה להקת המעודדות של הממשלה להזכיר לה שהיא דורשת שהכנסת תהיה להקת המעודדות של בית המשפט. מרוב קביעתה את ריבונות הכנסת היא נוהגת לבטל החלטות וחוקים של הכנסת. מרוב דאגה לעצמאותה של הכנסת היא מציבה אולטימטום מה יש לעשות שם. על סמך מה דוחה היא את הטענתה שהיור המוצע יהיה לעומתי? לבית המשפט יש כידוע שליח מפעיל ממשלה וכנסת הלא הוא היועץ המשפטי שאמור להיות של הממשלה - אביחי מנדנבליט..בתור שליח בית המשפט הוא קובע לכנסת מתי צריך לדון בנושא. --------------------------------------------------------------------------------------------------------- כל הסתירות האלו מתאימות למי שרוממות הדמוקרטיה בגרונם והם מודאגים מאוד מאוד אך לאמיתו של דבר רומסים את הדמוקרטיה בגסות כפי שהם רומסים חוקים לפי ראות עיניהם. בית המשפט ועימו השמאל מתנהגים כרודנים וכאחרוני העבריינים. .
11
שהקורונה
אדם | 25-03-2020 18:14
תחסל את כל עוכרי ישראל בארץ ובעולם אז הארץ הזאת תשקוט