אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מדריך לצפייה בנטפליקס בימי הקורונה

המציאות המטורללת שנכפתה על העולם, נראית ונשמעת כמו החומרים שמהם עשויים סרטי אסונות. זה השבוע השני שבו אזרחי ישראל מבוצרים בביתם, מבודדים אחד מהשני, ולעיתים זה נדמה שהמציאות שבחוץ עולה על כל תסריט הוליוודי שנכתב מראש ולא בכדי.

מדריך לצפייה בנטפליקס בימי הקורונה
  צילומסך יוטיוב

בשנים האחרונות הנפיקה הוליווד כמות מרשימה של שוברי קופות אפוקליפטיים שבימים כתיקונם נראו כמו עוד סרטי מדע בדיוני חביבים ותו לא, ובימים אלה מקבלים משנה תוקף של ממש.

ומאחר והשהות בבתים מנטרלת את בתי הקולנוע והתיאטראות, כל שנותר הוא להודות לאלוהי הסטרימינג שהצילנו משעמום טוטאלי מוחלט והוריש לנו את ענקיות הסטרימינג שמעניקות לנו אסקפיזם בדמות מסות אדירות של סרטים מכל הסוגים והזמנים. ולכן, על מנת שנעשה לכם סדר פסח (תרתי משמע), מדי שבוע נעניק לכם רשימה של עשרת הסרטים המומלצים לצפייה בענקיות הסטרימינג.

והפעם, אלו עשרת הסרטים שמומלצים לצפייה בנטפליקס:

האפוקליפטיים:

כי תמיד יכול להיות גרוע יותר

מקום שקט (2018) – בחמישי האחרון היה צפוי לצאת לאקרנים "מקום שקט 2", אשר ממשיך את הנקודה ממנה הסתיים הסרט הראשון שהפך להפתעה קולנועית ומככב באחד משוברי הקופות של 2018. הסרט אומנם נדחה לקיץ, אך זו הזדמנות נהדרת לחזור לסרט הראשון שבמרכזו זוג הורים (אמילי בלנט ו ג'ון קרסינסקי שגם ביים) וילדיהם שנמצאים במסע בריחה לאחר שכדור הארץ הותקף בידי יצורים שצדים בזכות חוש השמיעה שלהם. העלילה מתחילה להסתבך כאשר האמא יולדת והעסק נהפך למסובך יותר עד סופו המפתיע.

עוד באותו נושא

נקווה שלא: האם זו הסדרה שחזתה את הקורונה?


3

קופסת הציפורים (2018) – סנדרה בולוק נדחקת עד הקצה באחת מהופעותיה המפוחדות ביותר בלהיט הענק שהפך לסרט הכי נצפה בנטפליקס, ולתופעה         תרבותית בפני עצמה. הסרט עוקב אחר מלורי (בולוק) וילדיה (שנקראים בסרט ילד וילדה) אשר חייבים לחצות יער ונהר בעיניים עצומות כדי להימלט מכוחות על   טבעיים שגורמים לאנשים שרואים אותם – להתאבד. הסרט נע בין שני צירי זמן ומספק מתח מהדקה הראשונה ואף כמה מהסצינות החזקות של הז'אנר שבימים אלה נראות בחלקן מציאותיות לחלוטין. לא מומלץ לצפייה עם ילדים קטנים.

אלו שניבאו את העתיד: 

שני סרטים שבשעתם לא הותירו רושם גדול, אך כיום זכו להכרה מחודשת בכך שהצליחו לנבא באופן מדויק את המציאות העכשוויות.

התפשטות (2011) – עשור לאחר שיצא לאקרנים ולא הותיר חותם מיוחד. הסרט זוכה להכרה מחדש בימים האחרונים ומככב בתדירות בראש הרשימה של הסרטים הכי נצפים בנטפליקס ולא בכדי. הסרט חזה אחד לאחד את הימים הנוכחיים ומתאר באופן מדויק את המציאות שבה מגפה ויראלית עוברת מאחד לשני ומדביקה את כל העולם במרוץ נגד הזמן. נוסף לכך, הסרט מתהדר בארסנל כוכבים הוליוודיים מהשורה הראשונה: מאט דיימון, מריון קוטאר, קייט וינסלט, ג'וד לאו וגווינת' פאלטרו שמספקת סצינה מבעיתה שלא תצא לכם מהראש הרבה זמן. אם אחזה בכם תחושת פחד לנוכח הדמיון, הסירו דאגה. נוכל לספר לכם שהסוף שלו הוא לפחות טוב.

להתחיל מחדש (2000) –הרבה לפני שנדבק בקורונה ונאלץ להיכנס לבידוד. מסתבר כי טום הנקס התבודד עוד קודם לכן על אי לא מיושב לאחר שמטוסו התרסק באוקיינוס השקט. הסרט מתאר את ניסיונותיו המוצלחים למדי לשרוד על האי בעזרת שרידי המטוס הנטען שלו. עד משכנע היה תפקידו בסרט? ובכן, מאוד. 2 מועמדויות לטקס האוסקר קיבל הסרט אך לבסוף לא זכה באף אחת מהן אבל היי, מצד שני הוא מקבל ממש בימים אלה רימייק בגרסת המציאות.

עוד באותו נושא

דווקא עכשיו? נטפליקס בבשורה לא מעודדת


6

אלו שייקחו אתכם עד הקצה:

לא שחסרים לכם סיבות לשמור על הסבלנות בימים אלה. אבל מקצת הסרטים שכאן יאפשרו לכם להתנתק בוודאות מהמציאות העכשוויות ולהתמסר לתוך עלילה מפותלת ומותחת ויפצו אתכם בסוף מפתיע.

שבעה חטאים (1995) – יש אומרים שזה הסרט שהפך את דיוויד פינצ'ר לאחד הבמאים המוערכים והמבטיחים ואני לחלוטין נוטה להסכים עם זה. אחד מסרטי המתח המוערכים ועוכרי השלווה של שנות התשעים מגולל שני בלשים (מורגן פרימן ובראד פיט) אשר דולקים אחר רוצח פסיכופט שרוצח אנשים לפי שבעת החטאים של הנצרות. צמד הבלשים מנסה להתחקות לאורך הסרט אחר עקבותיו של הרוצח בטרם יספיק להשלים את מסע רציחותיו במרוץ נגד הזמן עד הסוף המפתיע שיגרום לכם לתפוס את הראש (תרתי משמע). הסרט היה מועמד לפרס האוסקר ומספק גם כאן ארסנל שחקנים משובח אשר כולל בין היתר את קווין ספייסי באחד מתפקידיו המפחידים וכן את גווינת' פאלטרו.

השתולים (2006) – אחד מסרטי הגנגסטרים הטובים ביותר של כל הזמנים והזוכה הגדול של אוסקר 2006. מאחר ולא ניתן לגלות הרבה על העלילה, נספר בקצרה שמדובר בהצצה מעמיקה לעולמה של המאפיה האירית. במהלכה שוטר מוסווה חודר לעולם הפשע ומנגד עבריין צעיר חודר לתוך המשטרה ומפלס את דרכו עד לצמרת. מי יחשוף את מי ראשון? מה המחיר שיאלץ לשלם? כל מילה נוספת תספיילר לכם את הסרט, ובשביל זה תצטרכו לצפות בו. לא תתחרטו.

גוד טיים (2017) – במשך הרבה זמן ניסה השחקן רוברט פטינסון להתנער מסרטי 'דמדומים' ולעבור לעולם המבוגרים. הסרט הזה ללא ספק מהווה משאלת לב עבורו ומעניק לו את אחד מתפקידי האופי הטובים ביותר בכל הקריירה שלו עד כה. פטינסון מגלם שודד בנק שלומיאלי שמבריח את אחיו המוגבל שכלית מבית החולים ובאותו הזמן, לאחר ששודד בדרך בנק נוסף, כל מה שיכול רק להשתבש בדרך משתבש והתוצאה היא סרט מותח סוחף עם עודפי אדרנלין לאורך כל הצפייה בו.

יהלום לא מלוטש (2019) – לאחר שסיפק זבלונים בקצב מסחרר, עשה סנדלר פרסה בקריירה והנפיק את הסרט המוערך ביותר שלו עד היום. כמה מוערך? יש אומרים שהסרט הזה היה אמור להעניק לו את מועמדתו הראשונה לאוסקר, וגם אנחנו חושבים כך. אדם סנדלר הוא הווארד רטנרף, מכור להימורים שהקים חנות יהלומים ברובע היהלומים במהנטן ונאבק להחזיר את חובותיו כתוצאה מן ההימורים כולל 100,00 דולר שחייב לשוק האפור. כאשר הוא מסתבך עם גובים זועמים הוא מסכן את כל מה שיש ויצטרך לשרוד כל הסרט עד הסוף המבריק.

אלו שיגרמו לכם להעריך את הזוגיות שלכם:

השהות הממושכת עם המשפחה ובני/בנות הזוג, עשויה לייצר בימים אלה מתחים ומורכבות מסוימות. כדי שתדעו להעריך את מה שבידיכם, הנה שני סרטים שיעזרו לכם להמחיש זאת.

סיפור נישואין (2019) – לאחר שהעלנו את מפלס החרדה, כל שנותר הוא לעבור לז'אנר שתמיד בא טוב. הזדמנות נוספת לצפות בדרמת האיכות הרומנטית שתגרום לכם לא לרצות להתגרש (מחשבה שבטח עלתה במוחם של כמה זוגות בעת הזו). הסרט מתאר זוג נשוי (סקהרלט ג'והנסון ואדם דרייבר) שנמצא בעיצומו של מסע גירושים אמוציונלי ועוצמתי. הסרט היה מועמד ל-6 פרסי אוסקר בטקס האוסקר האחרון ולורן דרן הלכה הביתה עם פרס שחקנית המשנה הודות לתפקידה הנפלא בסרט כעורכת דין נכלולית.

החתונה של החבר שלי (1997) – נקנח עם סרט שתמיד עושה טוב על הלב. הקומדיה הרומנטית הפולחנית מהניינטיז שהפכה את קמרון דיאז לכוכבת ענקית והעניקה לג'וליה את אחד מסרטיה המזוהים ביותר (הראשון הוא אישה יפה).ג'וליאן פוטר (רוברטס) מקבלת יום אחד טלפון מחבר הילדות שלה מייקל (דרמוט מרלוני) שמודיע לה על חתונתו עם קימי (קמרון דיאז) בת עשירים מפונקת. נבעתת מהמחשבה שחבר הילדות שלה יתחתן עם מישהי שאינה מתאימה לו, היא יוצאת למסע נגד הזמן להשיב אותו לחיקה ולגנוב אותו מהכלה המיועדת. הסרט הפך לסרט הרווחי ביותר של שנת 97' והעניק לו פסקול בלתי נשכח ( Say a Little Prayer ). ואם בתפילות עסקינן,  נתפלל גם אנחנו לימים טובים יותר ולחזרה מהירה לשגרה.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו