אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב לבנון: המכתב בשמי- טיוטא שדלפה

הרב אליקים לבנון מבהיר כי המכתב שיצא בשמו לפני מספר שעות הוא טיוטא שדלפה מלשכתו בטעות ואינה החלטתו הסופית: "בשעות הקרובות יתקיים בע"ה דיון משותף"

הרב לבנון: המכתב בשמי- טיוטא שדלפה
  הרב לבנון (צילום: מיכאל הרוש)

הרב אליקים לבנון מבהיר כי המכתב שהוצא מוקדם יותר היום (שני) הקורא ליישובי השומרון לסגור את בתי הכנסת ביישוב הוא טיוטא שדלפה בטעות ולא המכתב המשקף את עמדתו הסופית.

כאמור, מוקדם יותר פורסם בסרוגים כי במכתב שפרסם לראשי היישובים בשומרון כתב הרב לבנון: "בשבת האחרונה, ובימים שחלפו, נוכחנו לדעת, שהריכוז של מתפללים בבתי הכנסת גורם להתפשטות נגיף הקורונה. יש כמה מיישובי השומרון בהם חלו אנשים, ואחרים נכנסו לבידוד, ואין ספק שלתפילה בבתי הכנסת יש השפעה מכרעת, לצערנו, לרעה".

הטיוטא שהודלפה

בהמשך המכתב קרא הרב לבנון לסגור את בתי הכנסת ביישובי השומרון ואף לוותר על קריאה בספר התורה. אלא, שכעת, כאמור, מבהירה לשכתו של הרב לבנון כי מדובר בטיוטא שדלפה בטעות ולא בהחלטה הסופית של הרב.

המכתב- טיוטא שדלפה

בהודעה שיצאה מטעם לשכתו, נכתב: "טיוטת מכתב של רב השומרון וראש ישיבת אלון מורה, הרב אליקים לבנון, בנושא בתי הכנסת בשומרון, דלפה לתקשורת והיא אינה מדוייקת ולכן אין להשתמש בה כעת".

עוד הבהירו בלשכה כי "בשעות הקרובות יתקיים בע"ה דיון משותף לרב לבנון ונציגי רבני ישובים, ובו תגובש הכרעה בעניין, הכרעה אותה יפרסם הרב . הדיון יתקיים, כמובן, בצורה וירטואלית וע"פ הנחיות משרד הבריאות. בסיומו, כאמור, יפרסם הרב לבנון את החלטתו".

כזכור, לפני כשבוע וחצי הרב אליקים לבנון עצמו נכנס לבידוד ביתי לאחר ששהה בקרבתו של הרב דב זינגר שאותר כחולה בקורונה, והונחה להיכנס לבידוד.

הרב זינגר השתתף בהלוויה של נער מהיישוב אלון מורה, ולאחר שנחשף כי הוא נושא את נגיף הקורונה, הנחה משרד הבריאות את כל מי ששהה בקרבתו במרחק של שני מטרים למשך 15 דקות לפחות, להיכנס לבידוד ביתי. מדובר ב-12 בני אדם שנכנסו לבידוד ביניהם, כאמור, הרב לבנון.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
לכל הרבנים שמפרסמים את כל סיג שעולה בדעתם
יוסלה | 23-03-2020 14:48
יש הרבה יותר מדי זמן פנוי על ידם. די עם ״פסק״ או הבעת דיעה כל חצי שעה. האמת חוץ מלקומץ ״מאמינים״ (קרי לאנשים בלי קומון סנס) זה ממש לא מעניין את אף אחד בציבור. אז אנא הורידו וולים תדאגו לביתכם ותנו לנו לעבור את הגיהינום שנקרא קרונה בלי ל עיף עלינו בליסטראות.
יאללה! מי ביקש ממך להיכנס לאתר דתי וללכלך?
ישראלי-למגיב1 יוסלה | 23-03-2020 15:56
ולקרוא מה אומרים כאן. 'לכל הרבנים בלה בלה בלה...' יש כאלו בעם ישראל שמקשיבים ומכבדים רבנים. אתה לא כזה? יופי! פטור אותנו מהערותיך המזלזלות.
2
הרב לבנון שאלה
טופסי | 23-03-2020 20:10
ממתי חותמים על טיוטא? כנראה חתמת כי זו דעתך אבל איימו עליך. איך אפשר להאמין לך?