אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הזוי: במפת הקורונה של משרד הבריאות – יו"ש בחוץ

תושבי יו"ש בהם מבודדים, נרעשו לגלות כי במסמכים הרשמיים של משרד הבריאות הם מכונים: "הגדה המערבית" ומופרדים בקו גבול משל היה מדובר במדינה אחרת. יוסי דגן פנה לשר הבריאות: "בטוח שבתום לב, מבקש לתקן. יו"ש לא מחוץ לגדר"

הזוי: במפת הקורונה של משרד הבריאות - יו"ש בחוץ
  צילומסך

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, פנה הבוקר (ב') אל שר הבריאות הרב יעקב ליצמן בבקשה לפעול לתיקון פרסומי משרד הבריאות, המציגים את מפת ישראל כשיו"ש איננה חלק ממנה, ובמקומה מצוין 'הגדה המערבית'.

הדבר נודע לדגן ביממה האחרונה לאחר שקיבל פניות רבות מתושבים בתוך השומרון ומחוץ לשומרון, בהם מבודדים, שנרעשו לגלות כי במסמכים הרשמיים של משרד הבריאות הם מכונים: "הגדה המערבית" ומופרדים בקו גבול משל היה מדובר במדינה אחרת.

יוסי דגן והשר ליצמן, ארכיון (קרדיט: לשכת שר הבריאות)

מבדיקה שנערכה מתברר כי במפה דומה השתמש המשרד גם בקמפיין שערך לפני מספר שבועות. יוסי דגן כתב במכתבו לשר הבריאות, לאחר ששיבח והודה לשר ולצוות משרדו על עבודתם הקשה בשבועות האחרונים: " בהכירי את השר ליצמן ואת צוותו בהם עוזרו מר מוטי בבצ'יק, ד"ר אודי קלינר, סגן מנהל בחירות הציבור ורופאת נפת נתניה שנמצאים איתנו בקשר שוטף וקבוע, אני בטוח שהדבר נעשה בתום לב, ונשמט בתוך הכאוס שיצר נגיף הקורונה. עם זאת כשם שלא הייתה מתפרסמת על ידי משרד ממשלתי מפה ללא הנגב, או מפה בה משורטט גבול על הגליל וכתוב עליו 'סוריה הגדולה', או לחלופין מפה בה אום אל פחם בתחומי הרשות הפלסטינית, כך לא יתכן כי יהיה ביטוי אנכרוניסטי כמו 'הגדה המערבית' המתייחס אלינו כאל מדינה זרה, דבר אשר אסור שיפורסם על ידי משרד ממשלתי".

דגן הוסיף וכתב: "כבר אתמול התרעתי בנושא ופניתי למשרד הבריאות, אולם נכון לשעה זו טרם קיבלתי כל מענה בנושא. אני סמוך ובטוח כי הדבר לא נעשה בהנחיתך ולא על דעתך או על דעת הנהלת המשרד ואני מבקש ומצפה כי הדבר יתוקן בדחיפות".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
קורנה
א.ש | 23-03-2020 12:28
עצוב שרק עכשיו שמו לב אנחנו כבר שלושה שבועות ויותר אבל כנראה הם שקופים
אתם לא שקופים פשוט נותנים שלטון לזקן שקרן
הג׳וקר | 23-03-2020 13:50
מה חדש בזה שביבי שקרן ? תזכרת קצרה , שתי מדינות לשני עמים .... פנוי חאן אל אחמאר ... סיפוח הבקעה .... החלת החוק ... לגליזציה של קנביס .... עסקת המאה ..... ואתם עדיין נדהמים לגלות שרשמית אתם לא חלק מישראל ..... או שאתם סתומים או שאתם שפוטים .... אין אפשרות אחרת ☺
2
ממש לא מזמן
טרונצ׳ו | 23-03-2020 12:38
ממש לא מזמן יהדות התורה, בראשות ליצמן, ניסתה לקבל קולות של כיפות סרוגות והתחייבה שהיא מפלגת ימין. עכשיו מתברר מה שוות ההבטחות של החרדים
3
חולי יו"ש מדווחים על ידי הרשות הפלסטינאית.
פתח תקוה | 23-03-2020 12:39
כזכור השטחים הכבושים הם לא חלק ממדינת ישראל. ובכל שנות שילטון הימין לא חל שינוי במעמד השטח. תושביהם הישראליים חיים במדינה אחרת (בכל המובנים). נאחל לבני דודינו הפלסטינאים ולשכנהם הלא רצויים הרבה בריאות ונחת.
הגדה המערבית
ביבי | 05-04-2020 21:08
אכן, יהודה ושומרון (הגדה המערבית), לא חלק ממדינת ישראל. לא החילו עליה ריבונות ישראלית. משנת 67 ועד היום לא שונה הסטטוס של הגדה. כנראה שיש סיבה טובה
איפה אתה גר ??
Roni | 05-04-2020 16:04
תל אביב רבתי אולי ? שזה שטחים כבושים גם כן... בנגב בגליל איפה ?? תברר על אדמת מי אתה יושב לפני שאתה פותח פה כי יום אחד גם אותך יימחקו מהמפה .
מצמיח קרן יש"ע
יחזקאל | 02-04-2020 10:11
אין לנו מספיק שטח גאוגרפי כדי לעשות אחדות, אם נדבר בשם הדת - הם גם ידברו בשמה. אם נדבר בשם החק - גם הם יעשו זאת בסטטיסטיקה, בשפה, בעבודה, אם נדבר בשם דמוקרטיה שוויונית - אולי הם יקחו זאת כמילה אחרונה לפני הדוקטורט שלהם בנושא.... אולי הקורונה, באמת, תעזור 'לשטח את העקומה' של גרף המחשבות שלנו שבו ההכרה ותת-ההכרה מחפשות אחדות בדחיפות אקוטית בלי הרבה תקציב.....
כולכם שקרנים
ת | 28-03-2020 21:39
לא אתם פסיכים זה שיך לארץ הקודש של אלוהים ולעם ישראל ליהודים בלבד
4
עבודה עיתונאית משובחת! הידד!
קורא | 23-03-2020 12:40
אתר רכילות
5
אז אם זה בתום לב, זה תקין? לא הבנתי
יוסי | 29-03-2020 18:23
לת
6
זה בגלל מדא
מלכה | 31-03-2020 16:59
הגיע הזמן לבדוק איך מדא מדווחים...
7
זו התממות
יחיא | 06-04-2020 22:02
מר דגן יודע שהמפה הזאת מבוססת על שרותי מפות אינטרנטיים בינלאומיים (במקרה זה חברת HERE) המציגים את הגבולות לפי מה שמוגדר על ידי האום (UN). יוסי דגן יכול לפנות לשגריר דנון ולדרוש ממנו שיגרום לזה להשתנות. גם במפות Google המצב דומה.