אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כחול לבן עתרה לבג"צ נגד יולי אדלשטיין

מפלגת כחול לבן עתרה לבג"צ נגד החלטותיו של יו"ר הכנסת בדרישה להקים את וועדות הכנסת ולקיים בחירות ליו"ר חדש. מוקדם יותר הגישה התנועה לאיכות השלטון עתירה דומה

כחול לבן עתרה לבג"צ נגד יולי אדלשטיין
  (צילום: אוליבייר פיטוסי/ פלאש 90)

מפלגת כחול לבן עתרה היום (חמישי) נגד יושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין, שהחליט כי הכנסת תכונס רק ביום שני, וסירב להעלות לדיון הקמת וועדות ולקיים בחירות ליושב ראש לכנסת ה-23.

עוד באותו נושא

בג"צ: אם המגפה לא תעצר – הביטחון הלאומי יפגע

יש שני וויכוחים בין הליכוד לכחול לבן: על גודל הוועדות והרכב הוועדה, בעוד הליכוד רוצה עד 10 חברי כנסת חברים בוועדות, בעקבות הגבלות משרד הבריאות נגד הקורונה בחלוקה שיווניות (5-5), כחול לבן דורשים להיות הרוב בוועדות בהתאם לגודל הגוש שמונה 61 ועוד ח"כ אורלי לוי אבקסיס.

השופט נעם סולברג הוציא מוקדם יותר החלטה דומה בבג"צ שהגישה התנועה לאיכות השלטון נגד החלטותיו האחרונות של יו"ר הכנסת, וביקש מהצדדים להודיע האם מוסכם עליהם שהדיון יתקיים כאילו הוצא צו על תנאי.

מוקדם יותר, עתרה התנועה לבג״צ נגד יו״ר הכנסת במה שהם מכנים "פגיעה עמוקה בעקרון הפרדת הרשויות שהוא נשמת אפה של הדמוקרטיה הישראלית". לטענתם, "במעשיו הביא לפגיעה אנושה במרקם החיים הפרלמנטריים וביסודות המבנה של משטרנו החוקתי, אפשר את זליגתם של שיקולים פוליטיים זרים וצרים לזירה לא להם".

עוד באותו נושא

בג"צ יוציא צווים על תנאי נגד החלטות אדלשטיין?


3

על פי העתירה: "באופן תמוה ובניגוד לכל היגיון, השיקולים הפוליטיים הצרים של אדלשטיין עלו במשקלם על הצורך בקיומו והבטחתו של פיקוח פרלמנטרי הדוק על פעילות הרשות המבצעת, והובילו למחיקה טוטאלית של פיקוח ובקרה אלה. דברים אלה מקבלים משנה תוקף וחומרה במיוחד בעת שנמצאים אנו במשבר רפואי חסר תקדים, ובשעה שעוסקים אנו בתחומים הרגישים והאקוטיים של בטחון הציבור, זכויות אזרח ובריאות הציבור בישראל".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
יולי אדלשטיין אנחנו לא ברוסיה הקומוניסטית
ואתה לא סטלין | 20-03-2020 22:54
וגם לא תיהיה נשיא ..... אבל תמיד תזכר כיור שלא כבד את החלטת הבוחר ..... וואאאההההו איזה הישג ....