אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

משרד הבריאות: מספר החולים עלה ל-337

משרד הבריאות עדכן כי מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עלה ל-337. על פי משרד הבריאות, 311 חולים קל. 10 בינוני, ו- 5 קשה. בנוסף, 11 החלימו מהנגיף. בין החולים החדשים- ראש מועצת מרחבים שי חג'ג'

משרד הבריאות: מספר החולים עלה ל-337
  (צילום: יוסי אלוני/ פלאש90)

מגיפת הקורונה.

משרד הבריאות עדכן לפני זמן קצר (שלישי) כי מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עלה ל-337.

על פי משרד הבריאות, 311 חולים קל. 10 בינוני, ו- 5 קשה. בנוסף, 11 החלימו מהנגיף.

אחד החולים החדשים הוא שי חג'ג' ראש מועצת מרחבים. בכנס עם חג'ג' נכחו

חג'ג' פרסם הודעה לתושבים וכתב: "תושבות ותושבים, חברים יקרים. אמש עברתי בדיקה ולפני זמן קצר הודיעו לי כי הבדיקה חיובית. ארגיע ואומר ששלומי טוב, קצת צינון. אני אעבוד מהחדר, והמועצה האזורית מרחבים ומרכז המועצות האזוריות ימשיכו להעניק לכם את השירותים הטובים ביותר. בריאות טובה לכולם".

בתוך כך, מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב הזהיר הערב (שלישי) במהלך ההצהרה יחד עם ראש הממשלה נתניהו כי "מה שלא נעשה, נראה בימים הקרובים עלייה במספר החולים ובקצב העלייה", והפציר באזרחים: "ככל שאנחנו נוריד יותר ויותר את המגע עם אנשים אחרים ככה אנחנו נדביק ונידבק פחות".

בהתחלה התייחס להגבלות תנועה שהוטלו על ישראל: "הנחיות שנתנו לציבור בדרך שבה אנחנו מצפים מכם להתנהג, הן קשות, אני יודע, אבל אין הפנמה. אנחנו רגילים לחשוב שהדברים לא יקרו לכולנו, אלא במדינות אחרות ולאנשים אחרים או שזה יחלוף עם בוא הקיץ. אבל זאת לא המציאות, מקווים שהיא תהיה אופטימית וטובה, אבל אנחנו מבינים שצריך להיערך לתרחישים אחרים".

עוד באותו נושא

הרהורים על סגירת בתי הכנסת בשל נגיף הקורונה


5

סימן טוב הוסיף: "לא דאגנו לכם לחופשה בחסות הקורונה, היכולת שלנו להוריד את התחזיות הקודרות תלויה בהתנהגות שלכם. ככל שאנחנו נוריד יותר ויותר את המגע עם אנשים אחרים ככה אנחנו נדביק ונידבק פחות".

הוא התריע כי "מה שלא נעשה, נראה בימים הקרובים עלייה במספר החולים ובקצב העלייה. נראה מאה חולים חדשים ביום, אולי אלפים, ובסוף יהיו גם אנשים שימותו מהמחלה. לצערנו, יכולים להיות אלפים מאזרחי ישראל שימותו מהמחלה. תשמרו על עצמכם, תצמצמו את היציאות שלכם מהבית".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
האחראים להתרסקות המערך הרפואי
הנאשמים ביבי/ליצמן | 18-03-2020 7:57
מי אחראי להתרסקות מערכת הבריאות ? למה אין ציוד מגן לרופאים ? למה אין מיטות אישפוז ? למה אין מכונות הנשמה ? אין מסכות , אין ערכות בדיקה , אין מטושים ..... יש מדינות שראשי הממשלה שלהם התכוננו .... ויש להן הכל.... והן לא היו צריכים להטיל סגר על כל תושבי המדינה , להשבית את המשק .... הניהול של הגאון הגדול , ביבי נתניהו , יעלה לנו מילארדים ..... אין משפחה בארץ שלא תרגיש גם עוד שנה שנתיים , ואולי אף משך זמן ארוך יותר את התוצאות של הנהול הכושל של מלך ישראל , הנאשם ביבי נתניהו