אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אושרו התקנות החירום שמאפשרות מעקב סלולרי

למנוע התפשטות: הממשלה אישרה במהלך הלילה את התקנות לשעת חירום-לפיקוח דיגיטלי אחר מבודדי קורונה ומסלולם. ראש השב"כ: "לא נעסוק בשום שלב בפיקוח ואכיפה על מבודדים"

אושרו התקנות החירום שמאפשרות מעקב סלולרי
  הצהרת נתניהו אמש (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

ממשלת ישראל אישרה במהלך הלילה (בין שני לשלישי) את המעקב הטכנולוגי, אחר טלפונים סלולריים אחר מבודדי הקורונה, במסגרת תקנות ההגנה לשעת חירום, זאת מבלי שוועדת החוץ והביטחון קיימה דיון על כך.

על פי התקנות הממשלה באמצעות השב"כ תוכל לפקח אחר מבודדי קורונה, כדי לבדוק שאכן הם נכנסים לבידוד, וכן באמצעון איכון הסלולרי לבדוק את המסלול שעבר חולי הקורונה במהלך 14 יום מאז גילוי הנגיף אצלו, ולשלוח עדכונים כאלו לאלו שיצרו איתו קשר.

מתוך כך הממשלה הסמיכה את שירות הביטחון הכללי להעמיד את יכולותיו הטכנולוגיות המתקדמות בשירות המאמץ הלאומי לצמצום התפשטות נגיף הקורונה. בטענה כי התפשטות נרחבת של מגיפת הקורונה מהווה איום משמעותי על הציבור, המשק והביטחון הלאומי של המדינה.

ראש השב"כ נדב ארגמן התייחס להסמכה ואמר: "לאחר שהתקיים ברור ראשוני ממנו עלה כי לשב"כ היכולות המתאימות, התקיימה שורה של דיונים עם גורמי משרד המשפטים, בראשות היועץ המשפטי לממשלה, אשר נתן את אישורו לשילוב היכולות הטכנולוגיות של שב"כ במאמץ הלאומי, לצורך הצלת חיים. שב"כ ער לכך שמדובר בעיסוק החורג מפעילותו השוטפת בסיכול טרור ולכן הבקשה נדונה ואושרה על ידי היועמ"ש לממשלה ונקבעו מנגנוני פיקוח ובקרה סדורים בתהליך.

כראש שירות הביטחון הכללי, אני מבקש להבהיר כי רגישות הענין ברורה לי היטב ועל-כן הוריתי כי רק קבוצה מצומצמת מאוד של אנשי שירות תעסוק בנושא וכן כי המידע לא ישמר במאגרי השב"כ.

כמו כן, המידע ימסר ישירות למנכ״ל משרד הבריאות או לראש שירותי בריאות הציבור, אשר יעשו שימוש במידע רק לצורך מתן הנחיות שתכליתן הצלת חיי אדם.

אני מבקש להדגיש כי שב"כ לא יעסוק בשום שלב באכיפה או פיקוח על חייבים בבידוד. הסיוע הטכנולוגי שנתבקש השב"כ לספק למשרד הבריאות, נועד לתכלית אחת בלבד- הצלת חיי אדם. הסיוע יבוצע אך ורק על-פי הנדרש, לצורך התמודדות עם התפשטות המגיפה ותחת מגבלות וריסונים ברורים ומוגדרים, אשר סוכמו עם הגורמים המשפטיים הבכירים במדינה.

יעודו של שירות הביטחון הכללי הוא בראש ובראשונה להציל חיי אדם, מפני איומי טרור, ובנסיבות החריגות אליהן נקלעה מדינת ישראל מעמיד השירות את יכולותיו להצלת חיים, במסגרת המאמץ הלאומי הנוכחי. כראש שירות הביטחון הכללי, אני סבור כי במצב הדברים שתואר לעיל, נכון וראוי ששב"כ ירתם למשימה הלאומית, לא יעמוד מנגד, ויתרום מיכולותיו היחודיות למאבק בהתפשטות הנגיף".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
האם bb חשף טכנולוגיה סודית וגרם לנזק?
שמוש מופרך בנשק | 17-03-2020 8:44
הטכנולוגיה הסודית של האיכון משמשת למרדף אחרי מחבלים והסייענים שלהם, וכנראה גם אחרי רוצחים (=ונעדרים וחטופים). חשיפת הטכנולוגיה עלולה לגרום למחבלים ו/או רוצחים להזהר במהלכים שלהם. לכאורה
2
המטרה המוצהרת של bb לעזור במלחמה בנגיף
מה המטרה של bb..? | 17-03-2020 8:49
Bb רוצה כנראה להפחיד נדבקים פוטנציאלים, כדי שיכנסו לבידוד. אבל שמוש בטכנולוגיה יכול לגרום למעקב אחרי פוליטיקאים מהבלוק שיפגשו עם אנשי כחול לבן (לכאורה). ואולי bb רוצה להרתיע גם אותם? לכאורה
3
אזהרה חמורה!
ביבי- דיקטטור | 17-03-2020 9:51
ביבי הופך להיות רודן סכנה לדמוקרטיה חייבים להעיף אותו!
4
כל הכבוד לביבי!!
דוד | 17-03-2020 11:36
המנהיג הנאצל שלנו אם היה גנץ, בודאי לא היה מאשר תקנות כאלו והיו לנו מאות נפטרים מהמחלה בארץ . לשמור על התקנות הללו גם לאחר משבר הקורונה לעקוב אחרי הגיס החמישי של גנץ ושותפיו הערבים
מי הרס את מערכת הבריאות
הנאשמים ביבי/ליצמן | 18-03-2020 7:45
מי אחראי להתרסקות מערכת הבריאות ? למה אין ציוד מגן לרופאים ? למה אין מיטות אישפוז ? למה אין מכונות הנשמה ? אין מסכות , אין ערכות בדיקה , אין מטושים ..... יש מדינות שראשי הממשלה שלהם התכוננו .... ויש להן הכל.... והן לא היו צריכים להטיל סגר על כל תושבי המדינה , להשבית את המשק .... הניהול של הגאון הגדול , ביבי נתניהו , יעלה לנו מילארדים ..... אין משפחה בארץ שלא תרגיש גם עוד שנה שנתיים , ואולי אף משך זמן ארוך יותר את התוצאות של הנהול הכושל של מלך ישראל , הנאשם ביבי נתניהו