אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ב"אווירה טובה": גנץ ונתניהו נפגשו עם הנשיא

כמו בבחירות הקודמות, נשיא המדינה כינס את ראש הממשלה ויו"ר כחול לבן להקמת ממשלה במיידי. על הפרק: 3 תצורות של ממשלה, חירום, אחדות או מיעוט. עדיין לא נרשמה פריצת דרך

ב"אווירה טובה": גנץ ונתניהו נפגשו עם הנשיא
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

לראשונה מאז סבב הבחירות, כינס הערב (ראשון) נשיא המדינה אצלו את ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ, בנוגע להקמת ממשלה במיידי. על הפרק: 3 תצורות של ממשלה, חירום אחדות או מיעוט. לאחר שעה וחצי היא נגמרה.

השלושה נפגשים בצל הקורונה (צילום: רועי אברהם, מקליט: יוסי כהן)

בתום הפגישה נמסר מהשתיים הודעה משותפת, לפיה "ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו״ר כחול לבן, רא"ל (במיל') בני גנץ הודו לנשיא המדינה על הזמנתו לפגישה המשותפת. השניים סיכמו כי צוותי המשא ומתן ייפגשו בהקדם".

עוד באותו נושא

ריבלין: אטיל על גנץ את מלאכת הרכבת הממשלה


21

גם הנשיא ריבלין הפציר לאחר מכן בשניים כי יש להרכיב ממשלה כעת. "הנשיא הדגיש בפני השניים כי יש להמשיך ולהעמיק את ערוץ הקשר הישיר ביניהם ובין צוותי המו״מ של כחול לבן והליכוד וברך על הנכונות לכך בשני הצדדים", נמסר מבית הנשיא. כאמור ,בתום הפגישה סיכמו הצדדים כי צוותי המו״מ של שתי המפלגות ימשיכו בשיח.

נתניהו מגיע לפגישה הערב (צילום: חיים גולדברג\סרוגים)

בתום סבב ההתייעצויות ריבלין, זימן אליו לשיחה דחופה את השניים שהחליפו במהלך היום מהלומות בין שתי המפלגות. הליכוד טענו כי בכחול לבן מסרבים להגיע לפגישה מיום חמישי. "גנץ מסרב לנהל משא ומתן ומסרב להכיר במציאות ובתוצאות הבחירות", טענו בהודעת המפלגה. מנגד בכחול לבן דרשו פגישת צוותי המו"מ לפני של המפלגות: "מי שרוצה אחדות לא דוחה את המשפט שלו ב-1:00 בלילה ולא שולח "מתווה אחדות-חירום" לתקשורת, אלא שולח את צוות המו"מ לפגישה", האשימו בכחול לבן.

כזכור, גנץ צפוי לקבל מחר את המנדט להרכבת הממשלה, לאחר שזכה ל-61 המלצות מרשימות ישראל ביתנו, הרשימה הערבית המשותפת והעבודה-מרצ. בתום סבב ההתייעצויות המליצו בפני נשיא המדינה 61 חברי כנסת על יו"ר סיעת כחול לבן, ח"כ בני גנץ, לעומתם 58 חברי כנסת המליצו על ראש הממשלה המכהן ויו"ר סיעת הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו. חברת כנסת אורלי לוי בחרה שלא להמליץ על איש ונעדרה מהסבב היום.

לפי הצעת הליכוד, הממשלה תכהן שישה חודשים ותפקידי השרים יחולקו בצורה שיוויונית. ראש הממשלה לא יוכל לפטר שרים מכחול לבן, וכחול לבן לא תוכל להביע אי אמון בראש הממשלה. בגמר התקופה יחזרו למצב הקיים היום.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
עדכון מפתיע
עדכון מפתיע | 15-03-2020 21:03
המקופל האלוקי פניהו השמואלי ירד לבונקר שבנה לעצמו באומרו שנגיף הקורונה ימח שמו רודף אחריו במטרה להדביקו.
עוד תזדקק להם...
מאיר | 16-03-2020 3:38
תתבייש לך איזה רדוד וכמה נמוך אדם יכול להגיע תשמור על עצמך כי כבוד תלמידי חכמים אינו הפקר במיוחד עכשיו שהמצב לא משחק לאף אחד חזור בך ויפה שעה אחת קודם...
באמצע אמירת פיטום הקטורת להברחת נגיף
עדכון | 15-03-2020 22:21
הקורונה ימח שמו ,עשה הנגיף קורונה רוורס והתחיל לרדוף אחריו והמקופל רץ לבונקר שבנה לעצמו וסגר על עצמו.
של תלמידי חכמים- אפשר לבקר ובלשון זהירה!
תיזהר בכבודם | 15-03-2020 22:05
.
2
גנץ, יש לך מנדט לרפא את ישראל
פטריוטים | 15-03-2020 21:39
גנץ קיבל המלצה של 61 חברי כנסת, יש לו את הגב הפוליטי ואת האחריות להוביל ולנווט את מדינת ישראל בתוך המשבר הבריאותי, החברתי והשלטוני שישראל מצויה בו. אסור שבחסות המשבר ישראל תחדול מלתפקד כדמוקרטיה. זהו מצב חירום, ודווקא עכשיו חייבים דמוקרטיה חזקה, מתפקדת ויציבה. על הנשיא ועל ראשי המפלגות מוטלת החובה להבטיח פעילות תקינה של הרשויות – השופטת המבצעת ובמיוחד המחוקקת. השבעת כנסת ותחילת פעילות ופיקוח פרלמנטרי בהקדם. השבעת ממשלה שמקבלת את אמון העם במהרה. אפילו בכירי מערכת הבריאות הדגישו שחשוב שהכנסת ומערכות החוק והמשפט ימשיכו בתפקוד מלא, כמו בכל שאר מדינות המערב. לבני גנץ הניסיון, הכישורים והמיומנויות הנדרשות לנהל את המשבר הנוכחי ולהוביל את ישראל. הוא אדם שהוביל מערכות מורכבות ומצבי חירום לאומיים, הוא שירת את מדינת ישראל נאמנה במשך עשרות שנים והאיש הנכון להוביל את הממשלה בשעה כזו. נתניהו הנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים, מנסה לחמוק מהעמדה לדין, על-ידי ניצול ציני של מצב חירום. ב-24 השעות האחרונות נעשתה הרחבה דרמטית של סמכויות של ממשלה ללא סמכות, ללא פיקוח של הכנסת וללא אמון מהציבור. - מדובר בממשלה שמחצית מהשרים בה מונו בהליך ללא אישור מליאת הכנסת, ממשלה שמכהנת ללא אמון הציבור והכנסת כבר שנה, ממשלה בה השרים חוייבו לחתום על הצהרת נאמנות לנאשם בפלילים. #61
אם הייתם מצטרפים לגנץ הוא לא היה חובר למשותפת
הרואה רחוק | 16-03-2020 7:57
אבל החלטתם להיצמד בכוח לנאשם בעברות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. איך אמרו פעם שכחתם מה זה להיות יהודים
עלוב נפש
אדי | 16-03-2020 6:30
עם הערבים יהיה תוקף לשרים יאפס שמאלן מטונף אין לגנץ שום תוקף הוא הפסיד בבחירות ונשען על מחבלים כמוך
איפה הנדל והאזור נכנעו לערבים?
שלום | 16-03-2020 1:38
מחבלים אמיתיים זה בסדר להכניס לממשלה?
3
כנופיית הגנרלים ויורשי גנרל האס אס הנאצי!
א.נ | 16-03-2020 0:12
המגפה של כנופיית הגנרלים שבגדו בחיילי צהל שנפלו במלחמות ישראל עם כנופיית תומכי הטרור יורשי גנרל הטב אס.הנאצי אמין אלחוסייני מסוכנת מוירוס הקרונה . חיילי צהל לא יסלחו ללכנופיית הבוגדים ! לא נסלח לכם לעולם על הבגידה בעם היהודי ובחיילי צהל !
אתם אלו שבוגדים בעם שלכם בתמיכתכם בנאשם!
הפטריוט | 16-03-2020 7:58
לא ברורה התמיכה שלכם בכל מחיר בנאשם בעברות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, הפוגע יום יום בביטחון המדינה (למשל רכישת צוללות ללא ידיעת שר הביטחון, הפצת פרטי פרטי בעלי זכות הצבעה לאיראן ועוד ועוד). האם עבריינות זה ערכי היהדות שלכם?? יאללה תצטרפו לקואליציה עם רמטכל לשעבר, אדם ישר כפיים.
4
צריך להעיף אותכם לעזה אתם רשימה של המאזניים
חנן | 16-03-2020 1:44
אתם רשימה של אירגון טרור חאמס צריך וחייבים להעיף אותכם לעזה תפו עליכום יכלבים בני כלבים עודה וטיבי יש לכם פרצוף של מפגרים תפו עליק ועל הוויזאק יכאלב
5
הרב דודי יוסף צעק על תלמידיו שילכו הביתה כי
עדכון משרד הבריאות | 16-03-2020 8:32
נגיף הקורונה ימח שמו זומם עליו להדביקו