אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ריבלין: אטיל על גנץ את מלאכת הרכבת הממשלה

סבב ההתייעצויות בבית הנשיא הסתיים עם 61 ממליצים לטובת גני גנץ לעומת 58 לראש הממשלה בנימין נתניהו. ח"כ אורלי לוי לא המליצה על אץ מועמד. מחר יטיל ריבלין על גנץ את מלאכת הרכבת הממשלה

ריבלין: אטיל על גנץ את מלאכת הרכבת הממשלה
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין קיים היום (ראשון) את סבב ההתייעצויות לקראת הרכבת הממשלה במהלכו נפגש עם כלל הסיעות.

בטרם פתיחת ההתייעצויות פנה הנשיא לאזרחי ישראל לאור המצב ואמר: "התמודדות עם מצבי חירום מעולם לא פגעה בדמוקרטיה הישראלית, אלא חיזקה אותה, ועשתה את מדינתנו, מדינת ישראל, איתנה יותר. אנו מחויבים ביתר שאת, לאור הצורך הדחוף בממשלה, לקיים הליכים דמוקרטיים חיוניים – גם בשעת חירום. ההתייעצויות שאנו מקיימים היום הן המשך ישיר לבחירות בהן השתתפנו כולנו".

עוד באותו נושא

לקראת הטלת המנדט: ריבלין ייפגש עם גנץ ונתניהו

"כעת, משתמה ספירת הקולות, אפגש עם נציגי הסיעות השונות כדי לשמוע את עמדתם ביחס להטלת המנדט – להרכבת הממשלה. אני מאמין שכל בר דעת שצופה בחדשות בימים אלה, מבין כי זוהי שעת מבחן, וכי אלה אינן התייעצויות רגילות. אני מבקש מכל נציגי הסיעות – הנכנסים לבית זה, להגיע מתוך הבנה שכעת- עלינו לעסוק בהקמת ממשלה בהקדם האפשרי, שתנהיג את עמנו בשעה מורכבת זו".

ראשונים להמליץ בפני הנשיא על חבר הכנסת עליו יש להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה היו נציגי סיעת הליכוד, בראשות השר יריב לוין, השר ישראל כץ, ומנהלת הסיעה עליזה בראשי. חברי סיעת הליכוד המליצו על ח"כ בנימין נתניהו להרכיב את הממשלה.

לאחר מכן הגיעו אל הנשיא חברי סיעת כחול לבן בראשם ח"כ משה (בוגי) יעלון, ח"כ קארין אלהרר וח"כ אבי ניסקורן. בסיום הפגישה המליצו חברי סיעת כחול לבן על ח"כ בני גנץ להרכיב את הממשלה.

עוד באותו נושא

דרמה: ליברמן המליץ על גנץ שהגיע ל-61 ממליצים


50

בהמשך הגיעו אל הנשיא נציגי הרשימה המשותפת, בראשם ח"כ איימן עודה, ח"כ אחמד טיבי, ח"כ מנסור עבאס ומנצור דהאמשה. הרשימה המשותפת המליצה על ח"כ בני גנץ להרכבת הממשלה.

אחריהם הגיעו אל הנשיא חברי סיעת ש"ס בראשות השר אריה דרעי, ח"כ יואב בן צור ומנכ"ל התנועה חיים ביטון. סיעת ש"ס המליצה על ח"כ בנימין נתניהו להרכבת הממשלה.

חברי סיעת ימינה, בראשות ח"כ איילת שקד, ח"כ אופיר סופר ומנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך, ביקשו להמליץ על ח"כ בנימין נתניהו להרכבת הממשלה.

סיעת העבודה-גשר-מרצ בראשות ח"כ עמיר פרץ וח"כ לעתיד ניצן הורביץ, שהגיעו לאחר מכן לנשיא המדינה המליצו על ח"כ בני גנץ להרכבת הממשלה. ח"כ אורלי לוי-אבקסיס הודיעה בכתב לנשיא המדינה כי איננה ממליצה על אף מועמד להרכבת הממשלה.

עוד באותו נושא

עמית סגל: אורלי לוי חיסלה חשבונות בעיתוי המתאים


34

נציגי סיעת ישראל ביתנו בראשות ח"כ אביגדור ליברמן וח"כ עודד פורר ביקשו להמליץ על ח"כ בני גנץ להרכבת הממשלה.

אחרונים להגיע אל הנשיא, היו חברי סיעת יהדות התורה בראשות השר יעקב ליצמן, ח"כ משה גפני, ח"כ מאיר פרוש וח"כ אורי מקלב. סיעת יהדות התורה המליצה על ח"כ בנימין נתניהו להרכבת הממשלה.

בתום סבב ההתייעצויות המליצו בפני נשיא המדינה 61 חברי כנסת על יו"ר סיעת כחול לבן, ח"כ בני גנץ, לעומתם 58 חברי כנסת המליצו על ראש הממשלה המכהן ויו"ר סיעת הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו. חברת כנסת אחת בחרה שלא להמליץ.

מחר בשעות הצהריים יטיל הנשיא את מלאכת הרכבת הממשלה על יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
21 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
הלוואי שגנץ יקבל לפני שהלכה המדינה טוטאל לוסט
א.ס | 15-03-2020 18:50
הצעד הדרוש למניעת חיסול מדינת ישראל הוא בני גנץ יקבל את תפקיד ראש הממשלה
גנץ + רשימת המחבלים הערבית
מלכה | 15-03-2020 19:44
מתכון לחיסול המדינה היהודית.
נתניהו אנחנו אוהבים!!
בני | 15-03-2020 19:29
להגן גם על אנשים כמוך!
התבלבלת
חח | 15-03-2020 19:06
אתה מתכוון שככה בעצם נגיע לחיסול מדינת ישראל. לא נורא זה קטע כזה של כחולבן להתבלבל.. בה שה' הוא מנהל העולם.
2
בשעה טובה - מחליפים את העבריין וחוזרים לשפיות
אחד | 15-03-2020 18:54
הרצון בממשלת ימין לא מצדיק תמיכה בנאשם בעברות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, הפוגע בביטחון ישראל
לבני
שמואל | 15-03-2020 19:52
תלך אתה לעזה יא יהודי-ערבי שם תמצא את התרבות שלך...
לאחד
שמואל | 15-03-2020 19:50
אתה כותב לעניין. לא כמו הביביסטים ששכחו שיש בורא עולם שמנהיג את העולם.
אתה מתכוון בבקשה להוריד כתבות משפילות וסיגרים
דון | 15-03-2020 19:44
נכון, הוא ממש מסוכן לחברה. הוא דרש להוריד כתבות שמשפילות את המשפחה שלו כמו כל בן אדם נורמלי!! זו הההתפירת תיקים של המדינה
נתניהו אנחנו אוהבים!
בני | 15-03-2020 19:27
ואתה תלך לעזה ! שם מקומך!!
3
תגובה
מיכל | 15-03-2020 19:00
בושה שאדון גנץ יקים ממשלת ישראל עם הערבים... אין לי שום דבר נגד הערבים אבל הממשלה אמורה להיות ממשלת ישראל ולא ממשלת ערביי ישראל...
4
בני עמי בחרו בטרור
יהודיה | 15-03-2020 19:02
אתה תיענש על כך משמיים. קול דמי אחיך כבר לא זועקים אליך. נבל!!!
5
כנופית"כחול לבן"
ראובן | 15-03-2020 19:07
סוף לנגיף מיזם השקרכחול לבן בעה
6
גנץ, יש לך מנדט לרפא את ישראל
אזרחי מדינת ישראל | 15-03-2020 19:18
בני גנץ קיבל את המנדט מרוב אזרחי מדינת ישראל אשר הצביעו בעד החלפת השלטון הנוכחי ונגד המשך שלטונו של נתניהו, יש לו את הגב הפוליטי ואת האחריות להוביל ולנווט את מדינת ישראל בתוך המשבר הבריאותי, החברתי והשלטוני שישראל מצויה בו. אסור שבחסות המשבר ישראל תחדול מלתפקד כדמוקרטיה. זהו מצב חירום, ודווקא עכשיו חייבים דמוקרטיה חזקה, מתפקדת ויציבה. על הנשיא ועל ראשי המפלגות מוטלת החובה להבטיח פעילות תקינה של הרשויות – השופטת המבצעת ובמיוחד המחוקקת. השבעת כנסת ותחילת פעילות ופיקוח פרלמנטרי בהקדם. השבעת ממשלה שמקבלת את אמון העם במהרה. אפילו בכירי מערכת הבריאות הדגישו שחשוב שהכנסת ומערכות החוק והמשפט ימשיכו בתפקוד מלא, כמו בכל שאר מדינות המערב. לבני גנץ הניסיון, הכישורים והמיומנויות הנדרשות לנהל את המשבר הנוכחי ולהוביל את ישראל. הוא אדם שהוביל מערכות מורכבות ומצבי חירום לאומיים, הוא שירת את מדינת ישראל נאמנה במשך עשרות שנים והאיש הנכון להוביל את הממשלה בשעה כזו. נתניהו הנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים, מנסה לחמוק מהעמדה לדין, על-ידי ניצול ציני של מצב חירום. ב-24 השעות האחרונות נעשתה הרחבה דרמטית של סמכויות של ממשלה ללא סמכות, ללא פיקוח של הכנסת וללא אמון מהציבור. - מדובר בממשלה שמחצית מהשרים בה מונו בהליך ללא אישור מליאת הכנסת, ממשלה שמכהנת ללא אמון הציבור והכנסת כבר שנה, ממשלה בה השרים חוייבו לחתום על הצהרת נאמנות לנאשם בפלילים. #61
7
לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!
מאיר - עברי אנכי | 15-03-2020 19:22
לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!
8
טיפת אחריות אין לכם
ותודה לעוצמה יהודית | 15-03-2020 19:36
שהביאה את כולנו עד הלום
היהודים אשמים תמיד
אידיוט | 15-03-2020 19:46
הם קיבלו 17000
9
בהצלחה גנץ!!
פטריוטים | 15-03-2020 19:37
גנץ, יש לך מנדט לרפא את ישראל כעת לאחר שקיבל את המלצת מרב הנציגים בכנסת – המנדט להקמת הממשלה חייב להינתן לגנץ. רוב אזרחי ישראל בחרו בגנץ להוביל את ישראל גם בעת משבר הקורונה. בני גנץ קיבל את המנדט מרוב אזרחי מדינת ישראל אשר הצביעו בעד החלפת השלטון הנוכחי ונגד המשך שלטונו של נתניהו. בני גנץ קיבל את המנדט הציבורי. גנץ קיבל המלצה של 61 חברי כנסת, יש לו את הגב הפוליטי ואת האחריות להוביל ולנווט את מדינת ישראל בתוך המשבר הבריאותי, החברתי והשלטוני שישראל מצויה בו. אסור שבחסות המשבר ישראל תחדול מלתפקד כדמוקרטיה. זהו מצב חירום, ודווקא עכשיו חייבים דמוקרטיה חזקה, מתפקדת ויציבה. על הנשיא ועל ראשי המפלגות מוטלת החובה להבטיח פעילות תקינה של הרשויות – השופטת המבצעת ובמיוחד המחוקקת. השבעת כנסת ותחילת פעילות ופיקוח פרלמנטרי בהקדם. השבעת ממשלה שמקבלת את אמון העם במהרה. אפילו בכירי מערכת הבריאות הדגישו שחשוב שהכנסת ומערכות החוק והמשפט ימשיכו בתפקוד מלא, כמו בכל שאר מדינות המערב. לבני גנץ הניסיון, הכישורים והמיומנויות הנדרשות לנהל את המשבר הנוכחי ולהוביל את ישראל. הוא אדם שהוביל מערכות מורכבות ומצבי חירום לאומיים, הוא שירת את מדינת ישראל נאמנה במשך עשרות שנים והאיש הנכון להוביל את הממשלה בשעה כזו. נתניהו הנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים, מנסה לחמוק מהעמדה לדין, על-ידי ניצול ציני של מצב חירום. ב-24 השעות האחרונות נעשתה הרחבה דרמטית של סמכויות של ממשלה ללא סמכות, ללא פיקוח של הכנסת וללא אמון מהציבור. - מדובר בממשלה שמחצית מהשרים בה מונו בהליך ללא אישור מליאת הכנסת, ממשלה שמכהנת ללא אמון הציבור והכנסת כבר שנה, ממשלה בה השרים חוייבו לחתום על הצהרת נאמנות לנאשם בפלילים. #61
10
בשעה טובה
שמואל | 15-03-2020 19:53
תקום ממשלה שתתפקד מתוך שיקול דעת ולא מתוך אינטרס אישי..
11
הליך פגום של התייעצויות לקבלת מנדט
אלי יוסף | 15-03-2020 19:56
לכבוד. מר.ראובן ריבלין - נשיא מדינת ישראל. שלום רב , הנידון : פגם בהליך של ההתיעצות למנדט להרכבת ממשלה היום כבוד הנשיא מקיים התייעצות עם המפלגות. הם באים וממליצים על אחד מחברי הכנסת לקבל מנדט להרכבת ממשלה בישראל. הנני סבור שחל קלקול יסודי בעצם ההליך. ומהי ? כחול לבן המליץ על יושב ראש הרשימה בני גנץ . כמו כן הרשימה המשותפת המליץ על בני גנץ. השאלה - האם מותר לנשיא המדינה להיתמם. לשחק תמים. כאילו הוא לא מודע שח'כ יועז הנדל וח'כ צבי האוזר יצאו לתקשורת ואמרו בצורה נחרצת שלא יתמכו בממשלה שנתמכת על ידי הרשימה המשותפת. לכן, אדוני הנשיא חייב לקרוא את שני חברי הכנסת להתייעצות ולבדוק אתם - מהי עמדתם.האם הם מתכוונים להצביע בעד ממשלת מיעוט בתמיכת המשותפת ? כי מנדט להרכבת ממשלה , ניתנת למי שיש לו מירב הסיכויים. כלומר יש כאן מעשה רמייה . מעשה שיכול להוביל את ישראל למערכה של שנאת אחים בזמן שדרוש אחדות. שהנשיא שוקל למי יש מירב הסיכויים , הוא אינו יכול להתעלם מדברים נחרצים שנאמרו על ידי אותם שני חברי הכנסת ושהופכים את המנדט לכלי השטלטות על כנסת ישראל ולא לכלי להרכבת ממשלה בישראל. במצב שנותר על נשיא המדינה להודיע לבנימין נתניהו ולבני גנץ שאין מנדט לאף אחד. כי אין צד שיש לו יותר סיכויים מהשני. זה האמת וכל האמת . כבוד הנשיא יכול לעשות צעד דרמטי לכיוון אחדות . בכל ההליך חסר תם לב ולכן אין לאפשר מעשה רמייה ולזרוע זרעים של שנאת אחים וחורבן , בזמן שהעם זועק לאחדות שיוויונות. בברכת אהבת מדינת ישראל אלי יוסף
12
מעניין
שמואל | 15-03-2020 20:11
אורלי לוי לא המליצה על מושחתניהו. כנראה מכירה אותו טוב...
13
עבודה בעיניים
לוי | 15-03-2020 20:18
אז גנץ שהבטיח בקולו שלא ילך עם הערבים, הולך אתם. הנדל והאוזר,שאמרו שלא יצביעו עם הערבים, המליצו על גנץ. הנשיא, שאמור להיות נשיא המדינה, שכאשר היה רוב לביבי הוא עשה שמיניות לאחדות, אך כעת, לא התערב ומסר בקלות את ההגה לגנץ. זה אותו נשיא שטען כי בנח עמו בחרו בטרור. כנראה שהוא מצא את מקומו. עצוב ומביש. ו...בוגי ואשכנזי, טוב, בוגי אכול מרמור מביבי ואשכנזי, לא ברור איך הוא מובל בצורה כזאת.