אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו: "מי שלא חייב לצאת לעבוד – שלא יעשה את זה"

לאחר דיונים נרחבים, רה"מ הציג הנחיות חדשות לציבור שכללו השבתה חלקית של המשק: "מי שלא חייב לצאת לעבודה - שלא יצא". עוד קרא לגנץ ומפלגות השמאל: "צריך לייצב את המדינה"

נתניהו: "מי שלא חייב לצאת לעבוד - שלא יעשה את זה"
  (צילום: חיים גולדברג\סרוגים)

נאבקים בקורונה: ראש הממשלה בנימין נתניהו מוסר כעת (מוצ"ש) הצהרה מיוחדת לתקשורת, בה יציג את הנחיות נוספות לציבור שנועדו למנוע את התפשטות נגיף הקורונה. על פי ההערכות, נתניהו צפוי להודיע על השבתה חלקית של המשק.

"אנחנו עדיים בעיצומו של משבר בינלאומי. הוא קרב על החיים והקרב על הבריאות של הציבור, יש אלפי מתים בעולם" אמר נתניהו. "מדינות מאמצות אחת אחרי השנייה את ההחלטות שאנחנו קיבלנו, ואת המידניות שלנו לגבי התקהלות. אבל אני חייב להגיד שהמיניות שלנו היא דינאמית, מקדימה את כל מדינות העולם ונותנת לנו שיעור תחלואה של צפייה פני עתיד".

לדבריו, "בישראל אנחנו מתייחסים לאירוע כאירוע מתגלגל, אנחנו לומדים על המחלה כל הזמן. הצוות הבכיר של המדענים עם משרד הבריאות בקשר כל הזמן ומנסים כל הזמן להקדים את המחלה ואת העולם. מי שהיה בצבא מכיר את המונח להתקדם או להיערך תוך כדי תנועה ועל כן כל יום- יומיים אנחנו מביאים את ההחלטות החדשות שאנחנו מקבלים כי המצב איננו סטטי – זה לא זבנג וגמרנו".

"יש לנו אפשרות לא רק להתגבר על המשבר אלא גם לנצח את הנגיף. זה דורש מכולנו לאמץ שגרת חיים חדשה למשך הזמן הדרוש" הוסיף והבהיר נתניהו. "אנחנו במלחמה, האויב הוא נגיף בלתי נראה. כדי לנצח אותו – ואנחנו ננצח אותו – זה תלוי בצעדים של כל אחד ואחד מאזרחי ישראל, כממשלה ואזרחים, לעשות הכל כדי לא להדביק ולא להידבק".

עוד באותו נושא

נלחמים בקורונה: ישראל נערכת להשבתת המשק

עוד אמר כי ישראל תשתמש באמצעים דיגיטליים כדי לאתר את החולים. "מחר נקבל בממשלה החלטה על אמצעים דיגטיליים שברשותנו. השתמשנו בהם למאבק בטרור ונמנעתי להשתמש בהם בתוך הציבור האזרחי, אבל אין ברירה, המלחמה חייבת אותנו להשתמש באמצעים מיוחדים" אמר. "תהיה בזה מדיה של פגיעה בפרטיות אבל זה כדי להילחם בנגיף. עוד קרא לשמור על בידוד אפקטיבי: "כשאתם נכנסים לבידוד, תשארו בבידוד. גם בתוך הבית, גם מתוך שאר בני הבית".

הצעד השלישי שנתניהו הציג היה "התנהגות מונעת – לשבועות הקרובים, לא לעולמים. זה כולל שני צעדים גדולים: אחד, לשמור על היגיינה, שטיפת ידיים בסבון. אנשים לא קלטו שלא ללחוץ ידיים ותשטפו בסבון, כך מונעים את התפשטות המחלה. אני רואה בתדהמה אנשים שמתנשקים ומתחבקים, הנגיף לא מבחין בין אף אחד- שמחים ועצובים או יהודים ולא יהודים, גם הציבור הערבי- צריך לשנות את השיגרה. השני, לשמור על מרחק של 2 מטר שמגן מהשתעלות, נשימה והתעטשות ונותן לנו את ההגנה. זה קשה ולא קל, אבל ייתן לנו עצירה של ההדבקה".

"כל מקומות הבילוי ייסגרו"

ראש הממשלה הדגיש כי "נבטיח שירותיים חיוניים לכל המשק. הייתה הסתערות ובהלה, אין לזה שום סיבה. יש לנו מלאי ועד להודעה חדשה, כולל הספקה. המלאים מלאים, כל המדפים שרוקנו- זה יחזור. גם לפסח, יש לנו די והותר מזון. הסופרמרקטים ימשיכו לתפקד, יהיה מזון. גם לא יהיה מחסור בתרופות, ולא תהיה פגיעה בבתי המרקחת. הבנקים- ממשיכים לפעול, וכספומטים ממשיכים לעבוד כרגיל, וכך גם תחנות דלק".

עם זאת, הובהר כי "כל מה שקשור לתרבות הפנאי יופסק החל ממחר בבוקר, ומקומות הבילוי יסגרו. מי שלא חייב לצאת לעבוד או לנסוע שלא יעשה את זה. עוד אין החלטה על תחבורה ציבורית, היא תתקבל מאוחר יותר. הכל כדי לדלל מגע בציבור. מבחינת מסחר – ייצור שירותים יימשך אבל בתנאים מגבילים, אנחנו לא חונקים אבל מהדקים כדי לשמור על 2 מטר".

"מעונות וגני ילדים יסגרו"

פרופ' סיגל סדצקי, ראש שירותי הבריאות במשרד הבריאות, הוסיפה והציגה את ההנחיות החדשות. "נבקש שלא יהיו כינוסים של 100 איש, לא יותר מ-10 אנשים במרחב אחד, וגם הם צריכים לשמור על כלל 2 המטר" קראה. שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר, הוסיף כי "אנחנו יושבים על מלאים, יש מלאים של מזון. ראינו את הריצה כאילו מחר זה לא יהיה, זה חבל, אתם מסכנים את עצמכם. יש מספיק לכולם. החל ממחר יושבתו גם מעונות היום, הגנים. כל אלו ייסגרו- מלונות, כנסים, חדרי כושר, אולמות אירועים, בתי קפה, חתונות, קניונים".

"אנחנו נפעיל את כל המשאבים שעומדים לרשות המדינה, מדברים עם הצבא ופיקוד הערוף בהתאם להיערכות שלנו" סיכם נתניהו. "איזון בין הצרכים החיוניים לשמירת החיים תוך כדי שינוי שגרת החיים על ידי שמירת יסודות הכלכלה. עובדים במשותף כדי להביא לפגיעה המינימלית למשק. זה יכול להיות יותר רע, אפילו הרבה יותר רע לפני שזה יהיה הרבה יותר טוב".

"חייבים ממשלת חירום, אי אפשר עוד בחירות"

בהמשך התייחס למשבר הפוליטי: "כדי שזה יקרה, אנחנו צריכים משאבים. הצלחנו להישאר במסגרת התקציב אבל לא צפוי להישאר כך, אנחנו נצטרך להשקיע כסף גדול ויחייב תקציב מיוחד לקורונה. צעדים אלו כמו גם נוספים – קשה לקבל בממשלת מעבר. אנחנו חייבים ממשלת חירום, ולייצב את ישראל. אי אפשר לקיים כעת עוד בחירות וזה גם לא רצוי. אי אפשר לאשר תקציב קורונה בממשלת מעבר".

עוד פנה לכל ראשי המפלגות מגוש השמאל: אני פונה לגנץ, ליברמן ופרץ בואו ותצטרפו לדבר הזה. נחלק את הסמכות. אני מבקש את שיתוף הפעולה שלכם, לדבר עוד הערב לפתור ולעשות את זה. תגלו אחריות, להשיל את כל הצינות והספקנות וללכת יחד".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
19 תגובות - 17 דיונים מיין לפי
1
ציתות
זאב | 14-03-2020 21:28
אבל אני חייב להגיד שהמיניות שלנו היא דינאמית, מקדימה את כל מדינות העולם ונותנת לנו שיעור תחלואה של צפייה פני עתיד. נשמע רע מאוד... צריך לתקן את המילה למדיניות.
תודה לבורא עולם שגנץ לא רה''מ בשעה קשה זו
ג''ימס מילר | 15-03-2020 0:27
תארו לכם שגנץ היה ראש ממשלה בשעה זו. היתה כאן קאטסטרופה
2
ביבי המלך
מרדכי | 14-03-2020 21:29
בה ביבי ראש הממשלה. לא רוצה לחשוב בכלל מה היה קורה לוא גנץ היה נבחר לרהמ. הוא לא היה מוכן לקחת החלטה כבדה בחייו.
3
לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!
מאיר - עברי אנכי | 14-03-2020 21:51
לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!
4
רמ לחוץ והיסטרי
אזרח מודאג | 14-03-2020 22:21
עדיף שביבי יקח ציפרלקס וירגע אחרת כל המשק יתרסק. הנזק הכלכלי יגרום לקיצוצים בתקציב הבריאות והרבה יותר אנשים ימותו אחכ ממחלות אחרות
5
מישהו מנצל את המגיפה לטובתו הפוליטית
אברהם | 14-03-2020 22:30
מה הקשר בין התמודדות אופטימלית עם המגיפה לבין המצב הפוליטי? בענין הבריאותי המדינה חייבת לטפל ואין לזה קשר לעובדה שלנתניהו אין רוב בכנסת להקים ממשלה ויש לו משפט שאמור להתחיל ביום שלישי. נתניהו מנצל את המגיפה לטובתו הפוליטית, כנראה שביטל בפועל את משפטו עד שתסתיים המגיפה ועכשיו הוא מנסה גם להכפיף את כחול לבן והעבודה לתרגיל הציני והשקוף שהוא עושה תוך ניצול המגיפה לצרכיו האישיים.
6
ביבי לא חייב לעבוד, יד לו בית (לא דירה) משלו
פוסיקט | 14-03-2020 22:35
שייסע למרקש עם הברברים הגויים ומשפחתו
7
לגבי הקורונה
שמעון חזן | 14-03-2020 22:44
שבוע טוב לכולם יש לי בקשה כל שהי אליכם שאת מה שאתם עושים תעשו עד שנגיע לאיזה תרופה/חיסון לא משנה מה תמשיכו ותמשיכו אתם אנשים טובים לילה טוב
8
כל שנה מתים בישראל מסיבוכמ שפעת
מיה א | 14-03-2020 23:39
כל שנה מתים הרבה תושבים מסיבוכים דלקת ריאות אז מה קרה הפעם
קורונא
ח ת | 15-03-2020 8:25
הרופאים הצילו עשרות אלפים בתרופות אנפוזיות הרדמות ניתוחים בגרוןהספקת חמצן ודעוד צריך ליכתב ספר על השקעת הרופאיםבשפעת אשרכם ישראל
9
תושבים אינם נשמעים בכלל להוראות משרד הבריאות
טלי | 14-03-2020 23:42
אנשים מתנשק ים ומתחבקים ,מתעטשים ומשתעלים על אנשים ,לא שומרים מרחק אחד מהשני ולא מקשיבים להוראות משרד הבריאות
10
הכי חשוב - שבתי המשפט יעבדו
שרה | 14-03-2020 23:43
אנשים שאשמים בשוחד מירמה והפרת אמונים צריכים להישפט. לא להיאחז בקורונה כבקרנות המזבח
11
כמה אנשים אתם מכירים שעובדים בלי שהם חייבים?
אחד העם | 14-03-2020 23:58
ראש ממשלה מנותק
12
טיפול שורש בנגף
יוסף בן אליה | 15-03-2020 0:12
פר' השבוע , כי תשא: ונתנו איש כופר נפשו להשם ( למשכן , היום למכון המקדש!?) ,מחצית השקל (10גרם כסף)...ולא יהיה בהם נגף..בהמשך כתיב ..ויגוף השם את העם על אשר עשו את העגל : פרקי אבות (5,8): דבר בא על מיתות האמורות בתורה שלא נמסרו לבית דין , על פירות שביעית ומתרבה בגלל מעשר עני שבשלישית ובשישית ומתנות עניים שבכל חג דברים פר' עקב : והיה עקב תישמעון את המשפטים האלה ושמרתם ועשיתם אותם....והסיר השם ממך כל חלי....ונתנם בכל שונאיך. בין תבוסה במלחמה , רעב ודבר בחר דוד המלך בדבר , כדכתיב , נפלה נא ביד השם כי רבים רחמיו
13
אין אף אחד שעושה הגהה באתר סרוגים???
קובי | 15-03-2020 0:34
המיניות שלנו היא דינאמית
14
ביבי מסוכן יותר מהקורונה
מאיר | 15-03-2020 4:34
יותר מחצי העם לא מאמינים לביבי.ביבי שקרן כרוני. כעת הוא שם מלכודת דבש בפני מפלגות השמאל. הרי ידוע שכל מה שמעניין את ביבי זה להציל את עורו. זה מה שביבי אמר בעבר לגבי אולמרט: בשבתו כיור האופוזיציה טען נתניהו בריאיון לחדשות 2 כי ראש הממשלה דאז אהוד אולמרט צריך לפרוש מתפקידו בשל החשדות החמורים נגדו. קיים חשש שהוא יכריע הכרעות על בסיס האינטרס האישי של ההישרדות הפוליטית שלו ולא על פי האינטרס הלאומי, אמר..נאה דורש נאה מקיים...לא מאמינים לך ביבי...
15
מכריחים אותי לבוא לעבודה מן איום
מ | 15-03-2020 6:17
אני עובדת ברשת מסוימת ומכריחים אותי לבוא אחרת יפתרו אותי
16
קורונה
חקל תפוחין | 15-03-2020 8:14
מגפה לא בישראל אלקים מרוצה מינתניהו
17
קורונה
סנדרה | 15-03-2020 22:04
מי שלא חייב לצאת לעבוד יש דבר כזה?? לא כולנו עשירים כמוך ביבי