אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

3 סבבים של 40 ח"כים: כך תתנהל השבעת הכנסת

השבעת חברי הכנסת ביום שני הקרוב תיעשה בסבבים של 40 ח"כים שייכנסו כל פעם למליאה, ללא בני משפחה וללא עיתונאים: אלו ההוראות החדשות שקיבלו בכנסת לקראת האירוע והמשך פעילותה השוטפת

3 סבבים של 40 ח"כים: כך תתנהל השבעת הכנסת
  (צילום: הדס פרוש/ פלאש 90)

לקראת אירוע השבעת הכנסת שיחול ביום שני הקרוב, החליט מנכ"ל הכנסת אלברט סרחוביץ'  על ההנחיות החדשות לאירוע להמשך פעילותה השוטפת של הכנסת, זאת  לאחר הערכת מצב עם גורמי המקצוע של הכנסת.

הצוות התכנס בראשות קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, יועמ"ש הכנסת, עו״ד איל יינון ומזכירת הכנסת הגב׳ ירדנה מלר- הורביץ,היום בצהריים, עם פרופ׳ איתמר גרוטו- המשנה למנכ״ל משרד הבריאות בנושא.

בפתח דבריו הדגיש מנכ״ל הכנסת כי "הכנסת עצמאית לקבל כל החלטה בנושא, כשמרחב התמרון הנכון נע בין מתן דוגמא ציבורית כנציגי העם ושמירה על ההנחיות – לבין הבטחת פעילות הליבה הפרלמנטרית במשכן ומניעת כל אפשרות לפגיעה בה".

סחרוביץ הדגיש בדבריו כי "האחריות מחייבת הצהרת אמונים במקטעים, על מנת לעמוד בנהלי תקנון הכנסת הקשורים לאירוע הצהרת האמונים מחד, תוך צמצום האפשרות להדבקה כוללת, שעלולה להשבית חלילה את כלל חברי הכנסת והממשלה, מאידך".

לפי ההחלטות גורמי המקצוע טקס ההשבעה ייערך כל שהצהרת האמונים של חברי הכנסת ה-23 תיעשה ב- 3 סבבים של – 40 חברי כנסת בכל מקטע, זאת לאחר שבוטלו כלל הזמנותיהם של בני משפחות חברי הכנסת – למעט בני משפחותיהם של שלושת חברי הכנסת החדשים שגם אליהם תיעשה פניה לשקול בשנית את הגעתם.

בנוסף, לראשונה אירוע ההשבעה ייערך ללא קהל ביציעים כמו גם  סגל א׳, הסגל הדיפלומטי, ח"כים לשעבר והקהל הרחב ובכלל, תצומצם כניסתם של יועצים פרלמנטריים, יועצי שרים ופמליות ביום זה למשכן, בוטלה קבלת הפנים החגיגית לחברי הכנסת ורק לבסוף ראשי המפלגות יוזמנו לצילום המסורתי המשותף.

בתוך כך, בוטלה כניסתם של העיתונאים ליציע העיתונאים במליאה בעת הצהרת האמונים וכן בוטלה עמדת העיתונאים בכניסת ח״כים.

על ההתנהלות השוטפת של הכנסת: 1. מיום ראשון האחרון (8/3) בוטלו כל הסיורים והביקורים של גורמים חיצונים בכנסת ובכלל זה: בתי ספר, תיירים, קבוצות מאורגנות וכד׳. 2. חובת הצהרת כניסה למשכן- כל מבקר שאינו קבוע נידרש לחתום על הצהרת כניסה למשכן. בהצהרה זו מתחייב המבקר שלא ביקר בשבועיים האחרונים בחוץ לארץ. 3. לא יותרו התכנסויות, אירועים ומפגשי שדולות. 4. בוטל אירוע הרמת הכוסית לעובדי הכנסת לרגל חג הפסח. 5. תותר כניסתם של כל הגורמים שיוזמנו לוועדות כחלק מפעילותם הפרלמנטרית. 6. פעילות מרכז המבקרים ובכלל זה פעילותם של מדריכי הכנסת מחוץ למשכן תמשך.7. עמדות חיטוי ייעודיות הוצבו במקומות מרכזיים בכנסת ובכניסתה. 8. כלל ההנחיות אשר הוציעה נציבות שירות המדינה כלפי עובדיה- אומצו גם עבור עובדי הכנסת.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו