אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנט: התשובה שלנו למתנגדי הציונות היא ללמוד ולהילחם

ח"כ ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, התארח הערב בישיבת ההסדר בקרני שומרון באירוע הוקרה לתלמידי הישיבה העומדים לקראת גיוס. בנאומו ציין בנט כי "התשובה שלנו לכל מי שחושב שהציונות זה פשע נגד האנושות זה לשבת וללמוד ואז לקום ולהילחם".

בנט: התשובה שלנו למתנגדי הציונות היא ללמוד ולהילחם
  בנט בישיבת קרני שומרון

תלמידי שיעור ב' מישיבת ההסדר בקרני שומרון, העומדים לקראת גיוסם במועד מרץ הקרוב, התכנסו הערב (ה') יחד עם הוריהם ל"ערב סיומים", אירוע פרידה מהישיבה.

במרכז הערב התקיים סיום מסכתות וסדרי משנה שנלמדו בישיבה על ידי תלמידי השיעור. באירוע השתתפו ראשי הישיבה – הרב שמואל הבר והרב אברהם קורצוייל, רבני השיעור, הרב זוהר ואנונו והרבב יהושע הבר, המשגיח השיעורי הרב יוגב פרג ומנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר – איתן עוזרי. את האירוע כיבד בנוכחותו גם ח"כ ויו"ר מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט אשר נשא דברי ברכה.

נפתלי בנט: "אני חושב שהישיבה הזאת וראשיה, הרב הבר והרב קורצוייל, שלמדו בישיבת חברון אבל גם ידעו להגן על מדינת ישראל ולהיחלם במלחמת ששת הימים ומלחמת יום הכיפורים, זה האידיאל. אנחנו לא פשרה בין הציונות האמיתית, שזה כביכול הלא דתיים, והיהדות האמיתית שזה כביכול החרדים. לא, האידיאל זה אתם".

בנט הדגיש באירוע כי "אנחנו פה בזכות התורה. התורה היא סיבת הקיום שלנו. התורה נותנת לנו את הסיבה להתקיים פה והצבא נותן לנו את האפשרות להתקיים פה".

עוד הוסיף בנט: "אנחנו עברנו עכשיו את פורים, קראנו גם בהפטרה על עמלק. לאורך ההיסטוריה מה ייחד את השיטה העמלקית מכל השיטות האחרות? – לפני שהם ניגשו להשמדה פיזית תמיד קדמה להשמדה הפיזית שבירה רוחנית. האמת שהעם היהודי, הדרך היחידה, נקודת התורפה היא רק דרך הרוח. לא בכח. טרור ומלחמות קונבנציונאליות לא יכולים לנו והמענה לעמלק הוא מה שעשיתם פה בשנה וחצי וזה לימוד תורה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
טעות! רק התורה מגינה והצבא השתדלות
נחמיה | 01-03-2013 1:54
חיזקיהו ניצח ללא צבא וכן גם המכבים ניצחו למרות שהיו מעט כי לא חשוב הכוח אלא העיקר תורה ומצוות זאת האמת למי שמאמין בתורה ואת ההשתדלות תתנו לחילוניים לעשות כי ללמוד תורה אין מישהו אחר שיעשה.
2
ערב מדהים של רוממות רוח לפני גיוס
מעריץ | 01-03-2013 6:17
3
שיבוא עם טענה יהודית.
| 01-03-2013 16:31
4
הציונות הדתית זה ציונות שהיא דתית,
דעת | 01-03-2013 16:36
החרדים זה יהודים שהם חרדים.
5
בית של גויים!
תלמיד ישיבה הסדר | 02-03-2013 19:54
כל הציונות הדתית הרסה את התורה ורמסה את כבודו של הקב"ה מקום המדינה ועד עכשיו,ר נתן דסלר זצ"ל רושם לפני 100 שנה שלקראת בואו של מלך המשיח יהיו נשמות בתוכנו שיהיו ערב רב בטענה שכולם חייבים להיות שווים כמו שדרשו בחטא העגל( העם )לפי דברי הזהר הקדוש שהתלוננו מדוע הם ה"פרייאים",שאוספים את שאריות המן ,גם היום יש את הטענה הזו ,ישיבות הסדר =הרס עצום.שה יצילנו!
6
לא נחמיה אתה לא צודק
רועי | 02-03-2013 20:16
אל תתן לנו דוגמא מחזקיה המלך שזהו מצב של בדיעבד. הרי אם תראה במדרש לאיכא רבה- המתאר את שלבי ההתדרדרות עד לחורבן-אחת הפתיחתות מתארות 4 מלכים: דוד, יהושט, אסא וחזקיה. דוד אמר "ארדוף אויבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם", ומתואר שכל מלך בתורו, היה חלש מדוד והפחית מה"השתדלות", והקב"ה השלים בעד חסרונם, בגלל שהיו צדיקים, עד שחזקיה המלך ע"ה, לא היה לאל ידו לעשות דבר, והקב"ה עשה לו ג'סטה כי היה צדיק , כאמור. מה שמעניין שכל הנ"ל, מתואר במדרש לאיכה רבה- המתאר את שלבי ההתדרדרות עד לחורבן, דהיינו- המציאות של חוסר האונים, שכל העם לומדים כולם תורה ואין צבא לעם ישראל שיוכלו להגן על עצמם- זהו ביזיון שאין כדוגמתו וחילול השם באומות. המחשבה שככל שאנחנו נבטח יותר בקב"ה ונהיה יותר ויותר צדיקים, כך נצטרך לעשת פחות השתדלות- אולי נכונה רק לענייני פרנסה, וגם זה לא בטוח. אבל עולם המעשה, שכרוכים בו הרבה מגופן של מצוות עצמן (כמו ירושת הארץ), מתפרס הרבה מעבר לזה, והמחשבה של ביטחון בה' תמורת השתדלות איננה נכונה ברוב עינייני המעשה שהרי זה "מתעבר ובוטח", דהיינו שביטחונו רק מוליד לו ריפיון ידיים ורשלנות. והנוסחה האמיתית היא: היכן שנגמרת ההשתדלות, אחרי שעשית ככל יכולתך (שהעניק לך הקב"ה) בנידון , משם מתחיל הביטחון בה'. שמא תאמר: מי כבר לומד איכא רבה? הרי לך רמח"ל מפורש במסילת ישרים (פרק י) "ואמרו חז"ל שדוד היה נזהר ומנקה עצמו נקיון גמור מכל אלה, ועל כן היה הולך למלחמה בבטחון חזק, והיה שואל "ארדוף אויבי ואשיגם..."מה שלא שאלו יהושפט אסא וחזקיה לפי שלא היו מנוקים כל כך. מה נעשה...רמח"ל מפורש! אז אל תחשוב שהמודל של חזקיה הינו אידאלי...ססס!
7
יישר כח רועי! החכמנו
יגאל | 02-03-2013 23:56