אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

5 תלמידים נדבקו בקורונה. חולה קורונה במצב קשה

משרד הבריאות הודיע כי הצטרפו עוד 15 חולים במחלת הקורונה בכך עלה מספרם ל- 97 חולים בנגיף בישראל. עובד רשות שדות התעופה שנדבק מאושפז במצב קשה כשהוא מונשם ומורדם

5 תלמידים נדבקו בקורונה. חולה קורונה במצב קשה
  צילום: תומר נאמבורג/ פלאש 90

משרד הבריאות הודיע הערב (רביעי) כי מניין חולי הקורונה שאובחנו בישראל עלה ל-97. לאחר שבשעות הצהרים דווח על 82 חולים, חלה במהלך הערב עליה דרמטית של עוד 15 חולים נוספים.

בית החולים איכילוב הודיע הערב כי חלה הידרדרות במצבו של "חולה 71" עובד רשות שדות התעופה שחלה בנגיף הקורונה. מבית החולים נמסר כי הגבר, בשנות ה-60 לחייו שטרם ידוע ממי נדבק, מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ כללי במצב קשה, כשהוא מורדם ומונשם.

ממשרד החינוך נמסר הערב כי 5 תלמידים חולים בנגיף הקורונה. וכי במערכת החינוך נכנסו 5,230 ילדי גן, תלמידים, עובדי הוראה ועובדי מינהלה לבידוד ביתי. מדובר ב- 1,069 מוסדות חינוך.

עוד נמסר כי מערכת החינוך חוזרת מחר לשגרת למידה, וזאת כדי למנוע פגיעה משמעותית במרקם החיים האזרחיים, היציאה להפסקות ולפעילויות החינוכיות בחצרות תתקיים כרגיל, אולם חל איסור לקיים אירועים רבי משתתפים במוסדות החינוך, כדוגמת תחרויות ספורט בהשתתפות קהל, הצגות, כנסים או מופעים.

עוד באותו נושא

החולה בקורונה מגיבה להאשמות: 'ירדנו מהפסים?'


14

מבין חולי הקורונה היום התגלו הרב דב זינגר ראש ישיבת מקור חיים וכן סוהרת מנהלה מבית מעצר ׳ניצן׳ אשר הייתה במגע עם חולה מאומת אובחנה כחולה אף היא בנגיף הקורונה. מצבה של הסוהרת קל והיא הוכנסה לבידוד. אותרו אנשי הסגל אשר שהו איתה במגע קרוב והם הוכנסו לבידוד בית לשמירה על שלומם. בשב"ס מדגישים כי הסוהרת לא באה במגע עם אסירים ואין כעת אינדיקציה להדבקה. מחלקת הרפואה בשב״ס, בשיתוף משרד הבריאות, מקיימים חקירה אפידמיולוגית לאיתור מגעים נוספים.

בעקבות העליה במספר חולי הקורונה בישראל ובצד ההכרזה על הקורונה כמגיפה עולמית. משרד הבריאות פרסם את ההנחיות חדשות לאוכלוסייה:

מטרת ההנחיות החדשות היא להקטין את פוטנציאל ההידבקות ולמנוע את התפשטות התחלואה בישראל. נוסף על ההקפדה על היגיינה אישית וסביבתית, יש להקפיד על הימנעות מצפיפות והתקהלויות.

• להימנע ככל הניתן מהתקהלויות של קבוצת אנשים במרחב אחד. אם מקיימים אותן – בהרכב מצומצם ככל הניתן ובכל מקרה, לא יותר מ-100 איש.

לאור מורכבות ההנחיה ייקבעו החרגות במטרה לאפשר קיום שגרה תקינה בחיים בישראל.

קיום אירועים פרטיים כגון חתונות, בר מצוות ושמחות- עד 100 איש.

• משרד הבריאות ידון עם המל״ג על פתיחת שנת הלימודים באופן שיתקיים באמצעות למידה מרחוק ולא בלמידה פרונטלית.

• מוסדות החינוך (למעט מוסדות אקדמיים) ומקומות עבודה יכולים להמשיך לפעול בהתאם להוראות משרד הבריאות והמשרדים הרלבנטיים.

• צוותי בריאות המטפל בחולים – התכנסות רק למטרות עבודה ובקבוצות שלא יעלו על 15 איש.

• אירועי ספורט יתקיימו ללא קהל. ככל שמשתתפים שחקנים או שופטים מחו"ל, יש לפעול בהתאם להוראות משרד הבריאות הייעודיות לתחום הספורט.

• באחריות חנויות, קניונים ומרכזי קניות – למנוע צפיפות ולווסת את עומס המבקרים ברגע נתון ועל הציבור להקפיד על שמירת מרחק סביר בין אנשים.• כחלק מהיערכות לשלבים הבאים, על המעסיקים להיערך ולהגדיל ככל הניתן לעבודה מרחוק.

צעדים נוספים:-על אנשים עם חום של 38 מעלות ומעלה ותסמינים נשימתיים (שיעול או קושי בנשימה) להישאר בבית עד יומיים לאחר ירידת החום וזאת ללא קשר לבדיקת קורונה ולפעול כמקובל.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
חובה להיכנס
אנונימי | 12-03-2020 8:52
ארועים מעל מאה איש מבוטלים .המשמעות אין כנסת .יתכן שביבי יעשה הכל שלא ידיחו אותו .ויתכן שהמלחמה בקורונה חלמאית חלוקה של מסכה שעולה שני שקלים לכלל התושבים למשך שבועיים .פוץרת את הבעיה
2
ואי
מעיין | 12-03-2020 22:17
מדאיג.. מסתמא הוא נחשף לחולים מכל העולם. וזה תקף אותו מאוד קשה.. אוי אוי אוי