אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: כך הגיב עידן עמדי על ביטול הופעה בשל הקורונה

לפני הופעה של עידן עמדי שבוטלה בשל התפשטות נגיף הקורונה, הוא יצא לנגן לקהל שנמצאה מחוץ לאולם. שרת התרבות מירי רגב החליטה על שורת צעדים שנועדו למנוע קריסה כלכלית של תעשיית התרבות בישראל. צפו בביצוע:

צפו: כך הגיב עידן עמדי על ביטול הופעה בשל הקורונה
  Photo by Yaakov Lederman/Flash90

"נעבור גם את זה": הזמר עידן עמדי יצא לנגד לקהל המאוכזב שנמצא מחוץ לאולם במודיעין, לאחר שהופעתו בעיר התבטלה.

בתוך כך, שרת התרבות והספורט החליטה על שורת צעדים שנועדו למנוע קריסה כלכלית של תעשיית התרבות בישראל, כתוצאה מהשלכות משבר הקורונה: הכפלת התקציב לקרן לאמנים במצוקה, דחיית אירועים במקום ביטולם, העברת אירועים מהמרחב הציבורי לזירה הדיגיטלית והקמת ועדה בין משרדית שתפעל למניעת קריסת תעשיית התרבות.

בפגישת חירום שערכה הבוקר (רביעי) שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב יחד עם נציגי מטה המאבק של עולם התרבות והאירועים בישראל, הודיעה השרה על החלטתה לנקוט בשורת צעדים משמעותיים במטרה למנוע מתעשיית התרבות בישראל לקרוס כלכלית כתוצאה ממשבר הקורונה.

בין הצעדים עליהם החליטה השרה: הכפלת התקציב לקרן הסיוע לאמנים וליוצרים במצוקה מסכום של כ-2 מיליון ₪ לסכום של כ-4 מיליון ₪ והקמת ועדה בין משרדית בראשות מנכ"ל המשרד, עו"ד יוסי שרעבי, בשיתוף עם נציגי משרד הבריאות, נציגי משרד הכלכלה, נציגי משרד האוצר, נציגי השלטון המקומי ונציגי תעשיית התרבות, על מנת לבחון אפשרויות פעולה נוספות נוכח השלכות המשבר, ההולכות ומתעצמות ככל שהנגיף הולך ומתפשט בישראל.

כמו כן, השרה החליטה כי על מנת להבטיח את יציבות התעשייה, אירועים לא יבוטלו כליל אלא יידחו למועד מאוחר יותר, בחלוף המשבר. בנוסף, נוכח ההגבלות בנוגע לכמות הקהל המקסימלית באירועים ובהתכנסויות, החליטה השרה על העברת אירועי תרבות מהמרחב הציבורי למרחב הדיגיטלי, במטרה להבטיח את פרנסתם של האמנים והיוצרים בתעשייה ובמטרה לאפשר לציבור להמשיך לצרוך אירועי תרבות באמצעות הזירה הדיגיטלית.

בנוסף, הנחתה השרה את גורמי המקצוע במשרד לפעול על מנת להבטיח כי התקציב המועבר לגופי תרבות הנתמכים ע"י המשרד לא ייפגע כתוצאה מהמשבר. נציגי מטה המאבק של עולם התרבות, האירועים והמופעים: "אנו מודים לשרת התרבות מירי רגב על שהבינה את המשבר הקריטי בו נמצא עולם התרבות, האירועים והמופעים בעקבות מגפת הקורונה ונרתמה לעזרתנו. התעשייה שלנו עומדת בפני משבר תהומי שהולך ומחמיר ואף אחד מאתנו לא רואה את סופו. אנו זקוקים לרשת בטחון כלכלית רחבה מהממשלה שתעזור ל-150 אלף עובדי תעשייה שמאחוריהם מאות אלפי בני משפחה נוספים, להחזיק את הראש מעל המים. אנו מברכים על ההחלטה של שרת התרבות להקים צוות פעולה מידי ואנו רואים חשיבות גדולה בכינוסו והפעלתו של הצוות בשיתוף עם משרדי ממשלה רלוונטיים אחרים, במטרה להבטיח את הישרדותה של תעשיית התרבות".

בפגישה השתתפו יוני פיינגולד יו"ר איגוד האמרגנים ומפיקי הבמה בישראל, ענבל ג'וריני פרץ, מנכ"לית איגוד האמרגנים ומפיקי אומנויות הבמה בישראל, עו״ד יוסי עטר, מנכ״ל ארט הפקות וייצוג אמנים בע״מ מפיק ומנהל אמנותי ויעקב מנדל, יו"ר הועד המנהל א.מ.י אגודת אמני ישראל.

במטה המאבק של עולם התרבות הגיבו לדברים: "ההנחיות החדשות של משרד הבריאות הן המסמר האחרון בארונו של עולם התרבות והאירועים הישראלי. אם עד כה עוד קיווינו להתאוששות, כעת ברור לכל עד כמה אנו זקוקים לסיוע ממשלתי וליצירת רשת בטחון כלכלית לתעשייה כולה. אנו מודאגים היום באשר לעתידם של אלפי עסקים קטנים ובינוניים ולפרנסתן של מאות אלפי משפחות עובדים בתחום, שלא ברור מה יעלה בגורלן בחודשים הקרובים"

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
תגובה
רות | 13-03-2020 16:04
עידן עמדי אתה אדם מדהים ומוכשר תבורך